Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogyan mondhatnám szebben...

Ezt hogyan mondhatnám szebben a szüleimnek?

Figyelt kérdés
"Én tényleg csak annyit tudok kérdezni tőletek, hogy minek csináltatok minket, ha a saját életeteket sem tudtátok jobbá tenni? De azért csináltatok négy gyereket a nyomorba, és valamit össze szerencsétlenkedtetek, hátha lesz belőle valamit, de ezzel a hozzáállással és 0 felkészüléssel rosszul sült el? Tudom, én sem lennék jobb, ezért sem akarok egyelőre gyereket, mert nem érzem magam felkészülve rá, és lehet sosem fogom, mert nem akarok egy vagy több életet elbaszni a hülyeségem miatt. "

2023. júl. 8. 01:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
És ezt mért kell elmondani? El kell költözni és megszüntetni a kapcsolatot. Ennyi. Beszélgetést kezdeményezni - na azt nem!
2023. júl. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

2-es, te vagy nyomorult. De nem ember, hanem valami véglény.


Kérdező: nem kell ilyet mondani. Primitívek, úgysem fogják el. Egyszerűen te ne így éld az életed.

2023. júl. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Minek ezt mondani nekik, nem változtatna semmin.
2023. júl. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Válaszolok helyettük. Azért csináltak gyerekeket, mert akkoriban nem gondolkodtak az emberek ilyeneken, hogy mikor akarok gyereket, akarok-e egyáltalán. Egyszerűen ezt látta mindenki maga körül, ez volt a társadalmi szokás. Mikor valaki elvégezte az iskoláit, dolgozó emberré vált, akkor családot alapított.

Azt, hogy miért pont 4, nem tudom, de legtöbb családban 2-3 gyerek volt.

Nem voltak primitívek, hanem a mostani fiatalok felnőtté válása tolódott ki.

Attól, hogy most sokan később szülnek, nem azt jelenti, hogy jobb szülők. Ha így lenne, nem lenne ennyi szeretethiányos, mentálisan beteg gyerek.

2023. júl. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyu, apu, holnap elkoltozom és többet nem akarok veletek se találkozni, se semmiféle kapcsolatot tartani.
2023. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Az "elb@szni" szót cseréld ki egy szebbre. Szívesen!
2023. júl. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ezt szóban akarod megkérdezni? Mert kb az első mondat után veszekedésbe fullad az egész.

Ha meg is válaszolják, mi hasznod lenne a válaszból? Te haragszol rájuk emiatt, és nem tudnának olyat mondani, ami kiengesztelne.

2023. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezt jobb magadnak megtartani.
2023. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom azért akarod őket leugatni, mert nem hagynak békén a gyerek kérdéssel.

Úgysem értik meg az álláspontodat, hogy miért nem akarsz nem megfelelő körülmények közé gyereket csinálni, mert ők négyet is csináltak, és ezek szerint nekik ez nem is jelentett gondot, ezért várnák tőled is. Hiába mondod például, hogy nem akarod lavórban fürdetni a gyereket, úgyis az lesz a válasz, hogy ti is megfürödtetek a lavórban, tiszták lettetek, jóvan az is, nem kell arany kiskád, és úgyse lesz soha minden tökéletes. Ha a fejedre állsz sem győzöd meg őket, ugyanúgy, ahogy ők sem téged. Más meg fordított helyzetben akkor is bevállalja a gyereket, ha a szülei azt mondják, ilyen körülmények közé nem kéne; és ugyanazok az érvek repkednek, csak az ellenkező irányba.

Hagyd a meggyőzést, a "megaszondást", ebben a helyzetben több a kára mint a haszna. Csak a nyaggatásról állítsd le őket. Erre már számtalan kérdés alatt adtak tanácsokat ezen az oldalon. Távolságtartás, beszélgetés következetes megszakítása, következetes témaváltás, következetes "hagyjatok már ezzel békén, majd akkor lesz gyerekem, ha úgy döntök, most nem, azért mert azt mondtam, csak."

2023. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 6 testvérem van, mi is szegénységben nőttünk fel, a szüleim anyagilag baromira felelőtlenek voltak. Azonban nagyon szerettek minket így nagyon szép gyerekkorom volt. Igaz, sokat voltam éhes de minden másom megvolt. Biztos, hogy a nyomor miatt haragszol? Ha lett volna kaja meg szép ruha, akkor minden rendben lett volna?
2023. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!