Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős voltál amikor a...

Mennyi idős voltál amikor a gyermeked/gyermekeid születtek? Ha még nincs, akkor hogyan tervezed-amennyiben rajtad múlik?

Figyelt kérdés

Mesélnétek, hogy hogy bírtátok lelkileg, fizikailag a babákat, kisgyerekeket ellátni? A velük való feladatok+munka+háztartás összeegyeztetését.

Tudom, hogy az èletkor nem feltétlen mérvadó, de engem érdekel, és ha van kedved kérlek válaszolj :)

Én 31 vagyok, most várom az első babát, lassan félidőben járok. Terveim/terveink szerint, még 37-38 éves korom előtt terveznénk a másodikat, de legalább 3-4 év korkülönbséggel. Aztán persze, alakul, ahogy alakul :) ha esetleg 38 éves koromig nem esnék teherbe, utána már nem biztos, hogy vállalnánk másodikat. Ebben valahogy mindketten egyetértünk a férjemmel.


2023. aug. 16. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
31 és 39 évesen szültem. Most vagyok 42, a fiam 11, a lányom 3 éves. Nem bírom rosszabbul most sem, mint a nagyobbnál, pedig a lányom sokkal nagyobb kihívás, mint a fiam volt kicsinek. Mindemellett mindkettő szuper alvó gyerek(8 illetve 7 hetes koruktól nem kelnek éjjel)és ez szerintem rengeteget jelent, sokkal könnyebb minden, ha kipihent az ember.
2023. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

23 és 26 voltam. Így is később jöttek, mint terveztük, nem könnyen fogantak meg.

Teljesen jól bírtam, bár voltak nehéz hetek a terhességeimben. Azóta a gyereknevelés leginkább az idegeimet cibálja, de kemény ellenfél vagyok, ellenállok. :D

Most 30 vagyok, ha 5 éven belül érkezik, akkor lesz még, ha nem, akkor már nem próbálkozunk.

2023. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

25 évesen szültem az elsőt, januárban születik a második, addigra 27 leszek. A másodikkal, most hogy beköszöntött a nagynál a dackorszak, utólag várnék még 1-2 évet egyébként.

A kisfiam születése utáni első 2 hónapban személy szerint nekem nehéz volt összeegyeztetni a házimunkát, főzést, a babát és még a pihenést is, és ez viselt meg lelkileg, hogy nem tudok mindent pikk pakk, akkor elvégezni, amikor én akarom, de aztán egyre inkább elvolt a kisfiam és hamar összerázódtunk, nagyon kevés segítségem van, apuka 9-21-ig dolgozik minden hétköznap, szóval így kellett boldogulnunk, de én élvezem. Persze néha besokallok, de hála az égnek összességében egy elég jó gyereket kaptunk, kíváncsian vàrom a másodikat!

2023. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

36 évesen szültem, egyelőre jól bírom, bár érzem a csontjaimon, hogy nem vagyok mai csirke :)

Remélem, hogy ha megint el tudok kezdeni mozogni, akkor kicsit összekapom magam :)

De egyébként még így is simán szülnék még egy babát szívesen, de mivel a párom már a terhességem alatt lelépett, így valószínűleg egyke marad :(

2023. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

25, 27, 29 évesen.

Most jön a negyedik, 40 vagyok. Így terveztük.

Az első háromnál teljesen jól viseltem, most sincs panaszom, csak remélni tudom, hogy bírom majd az éjszakázást, többi nehézséget ugyanúgy.😅

2023. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

30 évesen szültem az első fiam. A második gyorsabban jött a tervezettnél, 32 évesen, így a két fiú szinte együtt nőtt fel. Én a terhességeket jól viseltem, a szüléseket kevésbé. De idővel szerettünk volna egy harmadikat is, persze a környezetünkben mindenki le akart beszélni arról, hogy idősebb koromban szüljek. Mégis bevállaltuk, 40 évesen szültem a lányomat. Nem volt nehezebb, sőt. Annyi, hogy voltunk genetikai vizsgálaton, de minden rendben volt, a szülés is gyorsabban ment, és könnyen regenerálódtam utána is. A fiúk sokat segítettek a kistesó körül. Persze én is vigyáztak magamra (is), mindig odafigyeltem mit eszek, mozgok, sportolók, szoptattam mindegyiket.

Persze azért féltem, mert a lányommal való terhesség során riogattak, hogy Down szindrómás lesz, vagy valami hasonló, mert a kor előrehaladtával megnő az esélye a genetikai rendellenességeknek. De már olyan pontos szűrővizsgálatok vannak, hogy mindig meg tudtam nyugodni az orvosok mindenre odafigyeltek és nem cseszegettek a korom miatt.

Most már 55 éves vagyok, a fiúk már kirepültek, de jó, hogy a lányunk még itt van nekünk. Persze tombol a kamaszkor 😉😅

2023. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

21 évesen szültem az elsőt, szüleimmel laktunk így könnyebb volt, nem kellett háztartást vezetnem kimondottan. Éjszakázást is jól bírtam, terhesség is könnyű volt.

Másodikat 33 évesen szültem, ez volt a legkönnyebb, nem okozott gondot ejszakázni, pedig ekkor már sajátban laktunk, de ekkor volt a legtöbb türelmem, energiám.

Most a harmadikat 36 évesen szültem, ez a legnehezebb . Terhesség mindegyik problémamentes volt, de az ejszakázást kegyetlen nehezen bírom. Vagy azért mert már "öreg " vagyok hozzá vagy mert a 2,5 évesen mellett nem tudok pihenni napközben.

2023. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
33 és 35 évesen szültem a lányaimat. Inádom őket és lehet, furán hangzik, de hálát adok az égnek, hogy a húszas évtizedünk még csak a miénk volt a férjemmel 🙂 30 fölött nekünk minden szempontból sokkal ideálisabb volt, nem csinálnám máshogy.
2023. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
21,26,33 évesen szültem,a legnagyobb tütmrelmem az utolsó kettőnél volt/van, 21 évesen még bele kellett tanulni a dokgokba, bár ez mindenkinél így van az elsőnél. Az biztos 20on evesen rugalmasabb voltam nem paráztam semmin, 30 felett nehezebb is volt a terhesség vége, mindenen aggódtam.Mindháromszor nagyon gyorsan regenerálódtam,elég könnyen belerázódtam a dolgokba. 2 gyerekkel sokkal könnyebbnek éreztem és dinamikusabbnak,mint egyel,pedig az első többemberes baba volt. Örülök,hogy így születtek, a korkülönbsegek is tökéletesek Nekünk, es Nekik is.
2023. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
27 illetve 30 évesen szültem a fiainkat. A terhességet nem tudom összehasonlítani, mert a másodikkal nagyon rosszul voltam szinte végig, így kortól függetlenül nyilván azt viseltem nehezebben (főleg hogy szeptemberben szültem és a nyarat kinlodtam végig bálnaként, az első tavaszi baba volt). Az elsővel nagyon éjszakázni sem kellett, 2 hosan ő már ataludta az éjszakát, az öccse sokáig ébredt, talán olyan másfél évesen hagyta el. Persze ő sem volt extrém rossz alvó, járhattunk volna rosszabbul, de ezt nehezebben bírtam. Szóval sokat nem segít a válaszom bocsi 😁
2023. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!