Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, apukák! Amennyiben...

Anyukák, apukák! Amennyiben terveztétek a gyermeke (ei) teket, kíváncsi lennék, mi volt az eredeti indíttatásotok a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
Vannak, akik azért vállalnak gyermeket, mert úgy gondolják, a társadalom várja ezt el tőlük, vannak akik azért, hogy öregkorukra legyen hozzátartozójuk, vannak akik azért, mert már minden ismerősüknek van, vannak akik azért, mert így gyermekükön keresztül -úgymond- továbbélnek stb.

2016. okt. 21. 01:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmagyarázni nem tudom. Vágytam arra hogy gondoskodjak róla, hogy itt legyen, hogy szerethessem. A férjem is ezért kb.
2016. okt. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Mert szerettünk volna. Azért,mert ők az életünk értelmei. Nekünk ez öröm,nem bulizni még 30-40évesen is. Mi mielőbb vállaljuk amennyit szeretnénk és velük akarjuk élvezni az életet,velük utazni,kirándulni,nem kettesben. Kettesben is leszünk persze,anyós vállalja a gyerekeket. Ketten vannak még,a pici 2,5hetes. November végén már egy mozi erejéig marad a mamával ő is,az a film hossza plusz az utazás oda-vissza egy-egy óra (nem egy városban élünk).

Ha picit nagyobb már,simán alszik is majd ott nélkülünk.

2016. okt. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem az általad felsorolt indokok közül. Számunkra a világ legtermészetesebb dolga volt hogy családot alapítunk amint úgy éreztük készek vagyunk rá. Nagy családot tervezünk egyébként, jelenleg 2 gyerekünk van. Afféle régi vágású emberek vagyunk, akik hisznek a család fontosságában, erejében, szentségében.
2016. okt. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Indíttatás? Annyi, hogy szerettünk volna gyerekeket. Semmi egyéb. Akinek ilyen indíttatásai vannak, amiket leírtál, azok szerintem inkább ne vállaljanak gyereket, mert nem önmagáért szeretnék.
2016. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt semmi ilyesmi indíttatás, egyszerűen csak gyereket szerettünk volna.
2016. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi szerettünk volna gyerkőcöt, egyet terveztünk. Az hogy körülöttünk sokaknál baba született csak az időpontot befolyásolta hogy mikor vágjunk bele. Akkor már azt éreztem hogy én is szeretnék egy saját gyerkőcöt akit nem csak 1-2 óráig babusgathatok hanem állandóan. Most dolgozunk a kistesón, úgy érzem szeretném még egyszer érezni a pici baba illatot, azt hogy rajtam alszik el, gondoskodni róla. Pedig mindig is úgy gondoltuk nekünk egy gyermekünk lesz, mert mi is egykék vagyunk férjemmel.
2016. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ritkán olvasni a Gyíkon vmely kérdésre ennyi pozitív és egybehangzó választ.
2016. okt. 22. 01:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos sok esetben van jelen hogy a társadalom várja el, szülők, nagyszülők, testvérek, barátnők, feleségek és néha mind egyszerre aztán a férfiak kedve még annál is jobban elmegy a dologtól, mert ki akar olyan szerepet betölteni amit ráerőltetnek? Önszántából senki...Persze mehet a rokonsági propaganda hogy itt az ideje, minek halogatni és hasonlók, de ilyenkor mindig az jut eszembe hogy könnyen jár annak a szája aki távolról élvezheti a dolgot, de egyik sem vállalná át a nehezét, az anyagiak előteremtését és az álmatlan éjszakákat ami az elkövetkezendő 20-25 évben rám várna, persze nyilván más nyakára könnyebb feladatokat vállalni de egyben a világ egyik talán leginkább mocskos dolga!


Én nem akarok vállalni, részben nem érzem magam készen rá, részben pedig a társadalmi nyomás megutáltatta velem a gondolatát is. Teszem hozzá, nem vagyok bulizós 30-as 40-es de élvezem az életet és örülök hogy csak magamra és a páromra meg a szüleimre van gondom, néha az is épp elég stresszes.


Öregkoromra, ha megélem akkor is hogyan várhatnám el hogy bárki gondoskodhasson rólam mikor az ország/világ nagy része magáról is alig tud sajnos gondoskodni, a hozzátartozók, rokonok mindig csak bajjal/nyűggel járnak nekem, az ismerőseimnek pedig hogy van-e vagy sincs nem igazán érdekel, nem majmolok senkit, aki örül neki hát örüljön de ennyi, az pedig hogy gyermekek által továbbélni, nos ez butaság, bármi is lesz nekünk a halál után már mindegy ki mit csinál, teljesen lényegtelen akkor már hogy egy embert vagy épp a rák ellenszerét hagytuk hátra az utókornak...

2016. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egyáltalán nem volt indittatásunk gyermekvállalásra. Engem sohasem vonzott igazan az anyasag, de nem zarkoztam el, hogy a jovoben talan egyszer majd maskepp fogok erzezni. A parom is hasonlokeppen gondolkodott. Aztán a sors fintorakent (vagyis inkabb a tequilanak koszonhetoen, nem volt egy fantasztikus otlet vedekezes nelkul osszebujni), huszonevesen diplomaval a kezenben, egy ev munkaviszonnyal ott alltam terhesen. Szerencsere mind a parom, mind a csaladom nagyon megerto volt az ugyben. Sokat gondolkodtunk es merlegeltuk a lehetosegeinket. Ha nem is az anyagit, amivel mar akkor sem volt gond, hanem az eletvitelbeli valtozasokat. Vegul magamat is meglepve elkeztem akarni ezt az edes fiut, akit azota semmire sem cserelnek le. A parom minden dontesemben tamogatott volna (ugy gondolta elvegre ez az en testem, es o "csak" a fuszert adta hozza, igy nekem van nagyobb szavazati jogom). Csak arra akartam kijukadni, hogy az egyetlen ami szamit, hogy igazan akarjad. Semmilyen tarsadalmi nyomasnak nem kellene ebben kozre jatszania. Es ha mar valaki azert szul, hogy kielje magat, vagy idos korara valaki ranezzen az mar regen rossz.
2016. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Terveztük, de nem volt konkrét "indíttatásunk". Eleve nagy családot szerettünk volna, gyerekekkel körbeülve az asztalt.


Szerintem inkább arra kell, hogy oka legyen valakinek, hogy ne legyen gyereke.

2016. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!