Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok felháborodva?

Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés
van egy kamasz gyerekem, az apja sz@rik a fejére, évente elviszi nyaralni és veri aközben a vállát, hogy ő milyen jó kapcsolatban van a gyerekkel. megy a fb posztolás ezerrel stb. na de a lényeg. felhívott a minap, hogy foglalt szállást x-y időre és mennek ketten el. kicsit fel húztam ezen magam, holott megse beszéltük, és én is szabadságot vettem ki, hogy tudjunk ide-ode menni. engem kezdett lecseszni, hogy nehogy már megszabjam neki, mikor mehet a gyerekkel. pedig csak az volt, hogy szólhatott volna előtte. mivel ők 30.ig vannak oda, este haza érnek, én 31.re vettem jegyet egy előadásra, amire már évek óta szeretne menni a gyerek. mikor ezt az apjának mondtam, hogy akkor addigra hozza már haza, ő elkezdett robbani, és hogy ő pedig még egy napot rá akart húzni, minek kell nekem mindig rászervezni meg beleszólni az ő nyaralásába, meg hogy sose viheti a gyereket, miért nem viszem egész nyron, miért akkor mikor ő? az olyan rosszul esett, hogy azóta gyomoridegem van, megy a hasam az egésztől. egész évben viszem, hozom, csinálom, intézkedem. annyit nem kérdezett meg tőle, hogy kell-e valami a sulihoz. egész nyáron ahogy az anyagiak engedig, csavargunk viszem ide-oda, "nyaralunk". csak mondom, hogy ő közben 2x volt már nyaralni nyáron, most harmadjára metn a gyerekkel. én honnan vegyem, hogy ő mikor akar elmenni? mikor késrdezem tőle, hogy hogy tervezi a nyarat, sose mond semmit. tudom hogy kib@szásból csinálja ezt az egészet, de most ez nekem nagyon betett, hogy engem okol és hibáztat és köpköd. mit tudok csinálni?
2023. aug. 22. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan, de ezzel kitörölheted. Nyilván nem ok nélkül valtatok el, nem fog változni.

Gyerek mit szól hozzá?

Simán elmondanám neki, hogy apukád nem szólt előre, rászervezett a közös programunkra, de menj nyugodtan vele, ha az jobban érdekel. Közölném a 31-ei programot is. Aztán ha nem hozza haza, hibáztassa az apját.

2023. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem emiatt váltunk el. hihetetlen rossz irányba változott mióta elváltunk ő volt a minta apa és minta férj példaképe, csak kiszerettem belőle, elmúltak az érzelmek. de ahogy most vislkedik irányomba, az már nagyon fáj. sose tiltottam ag yereket, SOHA, egy rossz szót nem mondtam róla. a gyerek jönne, de mondta hogy akkor apa vergődni fog...szóval ezt leboxolják egymás között, engem csak az érdekel, hogy én látom rosszul vagy tényleg ennyire tuskó
2023. aug. 22. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, de nem szabad hagynod, hogy felhúzzon vele. A gyerekkel 30-ig mehet el és kész, mert másnapra jegyetek van. Emlékeztesd, hogy te többször kérdezted, hogy mik a tervei a nyárra, jegyet meg nyilván előre kell venni.
2023. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Erre találták ki a bíróságot. Ott elég precízen be lehet határolni ki mettől meddig viheti el a gyereket. Hozzátok hasonló szerencsétleneknek kiváló megoldás, ahol abban sem tudtok hiszti nélkül megállapodni, mikor ki nyaraljon a gyerekkel. Mert lehet köpködni az apjára, hogy miért ilyen kispöcsű fax, de te is simán mondhatnál nemet erre a nyávogó hisztire, ha már fix program van beütemezve. De mivel egyikőtök se nőtt fel ehhez, marad a bíróság. Jövő nyárra kiválóan megoldja ezt a kérdést.
2023. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4es te mekorra egy poecsfej vagy. szerencsétlen te vagy vagy max anyád...biróságon voltunk, le van fixálva,de a gyerek érdekeit nézve nem éltünk azzal, mert apás volt, aztán már nagyobb lett, nem akart menni. nem fogom ráeröltetni az apját. ha idáig nem éltünk ezzel, most se fogunk. itt nem papirformáról van szó te idiota hanem emberségről, ami az apjából kiszállt mint halott tesstből a lélek...
2023. aug. 22. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Felháborodsz hogy nem szól előre, majd ugyanezt csinálod és lefoglalsz valamit anélkül hogy előtte szólnál. :D Ti direkt provokáljátok egymást.
2023. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mivel az év 365 napján sz@rik a gyerekre nem fogom minden héten bejelenteni hogy mi a tervem vele, mivel lassan 10 éve nem viszi
2023. aug. 22. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Ő meg úgy van vele, hogy ott a lehetőséged az év többi párszáz napján programot csinálni, de neked pont akkor kell amikor előtte elviszi valahova.


Értelmes emberek a jelen esetet úgy oldják meg, hogy apuka megkérdezi megfelel-e az adott hét, hogy elvigye, te pedig megkérdezed hogy szervezhetsz-e programot másnapra, biztosan visszaérnek-e.


A ti dolgotok hogy ott csesztek ki egymással ahol tudtok, de a gyerek szívja meg. A szülei idegbetegek, választásra kényszerítik, nem képesek emberi kommunikációra.

2023. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!