Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nem a legközelebbi...

Ahol nem a legközelebbi óvodába/iskolába jár a gyerek, ott mi az oka?

Figyelt kérdés

Tegnap volt itt egy kérdés, hogy ki hány percet utazik, hogy elvigye a gyerekét a suliba, meg az oviba. Meglepő válaszok jöttek, nem egy-nem két ember írta, hogy 30-60 perceket utazik a gyerekkel a suliba.

Laikusan azt gondolná az ember, hogy 10-15, max. 20 percnél tovább nem tart a gyerek utaztatása, hiszen óvoda kb. minden faluban van, (általános) iskola is sok faluban, vagy a legközelebbi városban biztosan, és jó eséllyel azért legalább egy város elérhető mindenkinek ennyi idő alatt.

Innen merült fel a kérdés, hogy akiknél 30+ percre van a suli, - ami ugye valszeg nem a legközelebbi - ott mi az oka, hogy messzebbibe jár a gyerek?

Tényleg csak kíváncsi vagyok, hogy milyen okok fordulhatnak elő :)



2023. szept. 2. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyemhez legközelebbi oviba jár.

Ami 45-60 perc a házunktól autóval.

Így elhozom őt fél 5 után oviból. Ha a lakhelyünkön lenne oviban ez fél 6 lenne reggel 3/4 7től.

Így pedig 3/4 8kor viszem be.

Nem ügyeletes csoportba van ömlesztve az "idegen" gyerekekkel óvónőkkel, hanem mindig a saját csoportjában van.

2023. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Én nem a legközelebbi általános iskolába jártam, az oka az volt, hogy az első iskolában bántottak, ezért átvittek a szüleim másikba, de annyi volt a különbség hogy 10 perc helyett 15 percet kellett sétálnom.


Kisváros, de így is 7 iskola van a városban, a legmesszebbibe is 20 perc buszozással eljutottam volna.


(Gimibe már szomszéd nagyvárosban jártam, az 30 perc busz+15 perc séta volt. A szüleim sose autóztattak. Szerintem ez is már határeset, van hogy az iskola "színvonala" nem ad hozzá annyit, mint amennyi időt elvesz az utazás a gyerek idejéből.)


Akik 30-60 perceket utaztatják a gyereket azok szerintem pont nem akik falun laknak, hanem akik Pesten belül akarják a "legeslegjobb" iskolába járatni a gyereküket.

2023. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a lakóhelyeden dolgozol, akkor nem igazán tudod lerakni a gyereket a suliban, meg odaérni érte délután. Sokkal egyszerűbb megoldani, ha a munkahely közelében van a suli.


Pl. én megyeszékhelyen dolgozom, de egy közeli kisvárosban lakunk. (15-20 perc kocsival, busszal több) Bölcsinél, ovinál még nincs probléma, mert 6:00-17:00-ig vannak nyitva, beteszed korán és ötig oda is érsz. A sulik viszont 7:15 - 7:30 körül nyitnak csak. Namost, ha én 7:15-kor belököm a gyereket a suliba, nem fogok beérni 7:30-ra munkakezdésémre, pedig relatíve közel lakunk és kocsival járok. Ha ennél messzebb dolgozik valaki, pláne lehetetlen. Ha meg 8-kor, vagy később kezd valaki, akkor meg a délutáni odaérés problémás.

2023. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A közeli iskola,velünk pontosan szemben van,5 méterre. Tele van cigánnyal. Mintha Brooklynban lennék. Közel van a putrisor,mind idejár.

A város másik végébe jár a lányom emiatt iskolába. Azt az iskolát találtuk megfelelőnek.

2023. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát pár éve én is 1 órát utaztattam a lányaimat a bkv-n oda és 1 óra volt vissza. Az oka az volt, hogy baráti alapon egy önkormányzati lakást vettünk ki albérletbe, ami nem szabályos, ezért oda nem tudtunk bejelentkezni. Az akkori munkahelyemhez közeli iskolába kellett íratnom őket. Sajnos így tudtam megoldani, mindig mindenki hulla fáradt volt az biztos.
2023. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyi suli tőlünk kb. 10 perc séta. 2 perc autóval, de nálunk is putris és megbüntették őket néhány éve szegregálásért. Máshogy nem lehett normál oktatási színvonalat fenntartani. Emiatt tényleg csak cigányok maradtak már a suliban, akik tehetik inkább elviszik a gyerekeket a szomszéd városba. Tanár problémák is vannak érthető módon... szóval egyértelmű volt. Autóval mondjuk a mi sulink 15 perc, de aki buszozik, annak kb. 40.
2023. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
Több mint 10 éve élünk ebben az albérletben,simán piaci ár alatt,a tulajdonos nagyon szeret minket,és mi is őt.Nagyon rendes, bármi elromlik/elhasználódik újat hoz/megcsinálja/kifest,és ezt a saját pénzén,benne is van a szerződésben,hogy ő csinálja meg.Tavaly tavasszal az egész konyhát felújította,teljesen új minden,új gépek(mosogatógép/hűtő/beépített sütő),és rakatott be légkondit.(azóta 2x írtunk alá,1 éves szerződést, szóval nem, nem akarja eladni).A lakóközösség rendes, toleráns, pedig sérült gyerekünk van és igen, kiskorában rengeteget üvöltött,és sosem jött át senki, inkább bátorítottak, nyugtattak.Anyósom idős, a másik utcában lakik,napi szinten járunk át.A gyerekem az állapotából kifolyólag speciális oviba jár a város másik végére.És nem, biztosan nem fogom megkockáztatni, hogy másik albérletbe költözzünk,drágábban,ismeretlen tulajjal, lakókkal.(volt szerencsém pár idiótához már,laktunk olyan nyugdíjas mellett, aki azért is szólt, hogy miért megyünk el reggel olyan korán(dolgozni mentünk),és miért húzzuk le naponta többször a wc-t)Szóval,őszintén mondom, ha örökölnénk is lakást valamikor,akkor is inkább ezt cserélném el rá,vagy ezt venném meg,bár ki tudja,mi lesz később.(és az sem utolsó szempont,bár nem nekem, mert én ezer helyen laktam már,hogy a gyerekemnek ez az otthona,ide született,ezt ismeri,gyerekként sem olyan könnyű költözködni)
2023. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A város túlsó végén lévő iskola lenne a körzetes. Ehhez két másik előtt kell elmenni. A helyi szabályozás ilyen sajnos.
2023. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Amerikában élek és sajnos a Sunset Boulevard van a házhoz legközelebb. Itt nincsenek ovik, 30 percnyire van. A 4 éves lányom viszem oda, sulik remélem közelebb lesznek majd.
2023. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Montessori maganoviba jar, ami a varos masik vegen van.


Annyira tetszett nekunk anno az ovi, amikor csak ugy kivancsisagbol elmentunk a nyilt napra, hogy mas szoba se johetett tobbe, pedig a korzetes 3 utcaval arrebb van.

Annyira nem lenne egyebkent messze, de at kell menni a varoson, minden reggel es delutan dugo van(nem Budapest, videk).

2023. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!