Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok nehéz...

Miért van olyan sok nehéz természetű vagy speciális igényű gyerek mostanság?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak nekem dob-e fel ilyen cikkeket meg bejegyzéseket, de mostanában nagyon sok szülő panaszkodik, hogy milyen nehéz eset gyereket kapott, (amugy nem igazán értem mit ért ez alatt de mindegy) meg speciális igényű, azaz állandóan rohanni kell utána, ha pedig az ölébe veszi, akkor elkezd sikítozni, rúgkapálni.


Ezt a rohanó világ hozza?

Vagy miért van ilyen sok problémás gyerek?


2023. szept. 3. 10:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Eddig is ennyi volt, csak most már van rá diagnosztika, és nevesítve vannak a problémák, a 30 évvel ezelőtt rossz Pistike most már tudjuk, hogy ADHD-s, vagy aspergeres, vagy diszlexiás.
2023. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
A rengeteg sugárzás és mesterséges rezgés nincs jó hatással az idegrendszer fejlődésére. Az pedig jelenkori divat, hogy az ember ilyeneknek tegye ki magát és a környezetét önként, és még fizet is érte...
2023. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Mert ma már nem 3 generáció beveli az egy darab gyereket hanem minden anya nyakában van

Mert minddenki a cukormázat hirdeti instán, facebookon és pofán ver a valóság mikor rájössz hogy az a cuki 20 mp-es videó ami készült, nem egyenesen jelenti, hogy a tobbi 23 óra 59 perc 40 másodperc is olyan jó.

Mert a rossz gyerek ma már adhds, autista, vagy más, ahogy 1es írta.

Mert a tv meg a telefon a babysitter, a gyerek meg agresszív és passzív lesz ha nem elégítik ki a függőséget

Mert nem lehet gyereket nevelni, mert elviszik a gyámügyek, kérleléssel meg nem biztos hogy sokra mész

Dea legfőbb ok szerintem az, hogy anyuka a cukormázra számít és nem tudja kezelni a valóságot.

2023. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Régen is ugyanennyi volt, csak ma más a neve:

Sírós, anyás baba=többemberes

Eleven=hiperaktív

Szétszórt=figyelemzavaros

Hisztis=szenzoros

Furi=aspergeres, magasan funkcionáló autista

2023. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt sokat fejlődtek a diagnosztikai módszerek, így több SNI-s gyerek van a nyílvántartásban.

Másrészt valóban egyre több SNI-s gyerek születik, ami adódik egyrészt a genetikából, az anya-apa életmódjából (rossz táplálkozás, mozgásszegény életmód, káros szenvedélyek, stb), másrészt a méhen belüli ártalmakból (méhen belüli fertőzés, mekóniumos magzatvíz, kevesebb vagy több magzatvíz, lelassult méhen belüli növekedés,terhességi cukorbetegség, terhesség alatt szedett gyógyszerek, terhesség alatti fokozott anyai stressz, koraszülés, stb.), illetve a születés körülményeiből (oxigénhiányos állapot vagy egyéb traumák), továbbá a születés utáni környezeti hatásokból (alultápláltság, bántalmazás okozta traumák, elhanyagolás pl.: éjjel-nappal tv előtt van a gyerek már egész pici kortól kezdve, az anya pedig nem foglalkozik vele, érzelmi elhanyagolás, stb.)

Szóval rengeteg mindentől függ, hogy egy gyerek SNI-s lesz e vagy sem. A szülők fogantatás előtti életmódjától kezdődően, a születés utáni időszakra tényleg minden apró kis dolog szerepet játszhat benne.

2023. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3


Szerintem meg egyáltalán nem csak a cukormázas részét mutatják a gyereknevelésnek, hanem pont, hogy inkább már teljesen ellene vannak, a gyerektelenek is nap mint nap idejönnek az oldalra önigazolást keresni, hogy miért szar, ha valakinek gyereke van.

Szóval ezzel neharagudj, de egyáltalán nem értek egyet.



#4

Amúgy igen, én is nagy marhaságnak tartom ezt a "többemberes" kifejezést, nem inkább csak egyszerűen KISGYEREK, könyörgöm?

Ha egy baba az átlagnál többet sír, többet eszik, többet kívánkozik ölben vagy cicin lenni, az már 100%-osan többemberes..

Nem értem ezt a mai felfogást.

2023. szept. 3. 11:18
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Mert már mindenkinek lehet gyereke a mesterséges beavatkotasoknak köszönhetően, akiknek természetes úton nem lehet. Ennek ez az ára.
2023. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Még azt is vedd hozzá, hogy régen jól megverték a problémás gyereket, aki csendes, visszahúzódó és szorongó lett tőle, amivel kevesebb lett a problémás:D
2023. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

3 gyermekem van, ebből 2 sni-s.


Azért mert neked fogalmad sincs mi az a "többemberes" attól még sajnos nagyon is létező.


Én már rég megtanultam, hogy a hozzád hasonló embert nem kell meggyőzni semmiről. Totál felesleges. Addig úgy se hiszi, érti amíg nincs benne és nem a saját bőrén tapasztalja meg.

2023. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Ötöst kar lepontozni, sok igazságot írt. Régen sokkal fiatalabbak szültek és huszadennyi inger érte a gyerekeket. Volt akkor is gond, nem vitás, és valóban fejlődött a diagnosztika. De azt az információ és ingerhalmazt ami egy mai gyereket ér, azt nagyon nehéz a kis idegrendszerüknek kezelni. És itt nemcsak az aktív tévézésről van szó, sőt.


Emellett az is igaz, hogy a mai gyerekek nem óriási családokban nőnek fel, hanem nagyrészt egy darab anyuka meg egy dolgozó apuka mellett, nincs előtte más minta, más szabályok, semmi. Az lenne a csoda ha nem lenne tropa az idegrendszerük és szociálisak lennének. Mikor, hogy?

2023. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!