Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok nehéz...

Miért van olyan sok nehéz természetű vagy speciális igényű gyerek mostanság?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak nekem dob-e fel ilyen cikkeket meg bejegyzéseket, de mostanában nagyon sok szülő panaszkodik, hogy milyen nehéz eset gyereket kapott, (amugy nem igazán értem mit ért ez alatt de mindegy) meg speciális igényű, azaz állandóan rohanni kell utána, ha pedig az ölébe veszi, akkor elkezd sikítozni, rúgkapálni.


Ezt a rohanó világ hozza?

Vagy miért van ilyen sok problémás gyerek?


2023. szept. 3. 10:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10

Én nem pontoztam le senkit, úgyhogy én nem tudok semmiről. :)


Szerintem egyrészt amúgy tényleg ez a rengeteg mesterséges megtermékenyítés okozza a sok SNI-s, azaz a "hiperaktív" betegséget, meg azok is, amiket az #5 írt.

2023. szept. 3. 12:11
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Azokon kívül, amiket leírtak:


idősebbek a szülők (kicsit növeli a bezeg babák számát+kevésbé bírják)


megmentjük a koraszülötteket (akiknél sni, részképesség-zabar, egyéb pici károsodás marad vissza)


a beteg gyerek nem ciki, nem rejtegetik, többet hallasz róla, többnek tűnik.

2023. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként a több emberes gyerek azt jelenti, hogy aktívabb, mint a kortársai, nehezebben tanul(viselkedni) mint a társai, illetve ha tudja is, nem képes betartani, de az is lehet, hogy nehezebben figyel. Egyszerűen akarata van nagyon korán öntudatos, nem úgy van, hogy lerakod és akkor ott álldogál, körülnéz, megvizsgál, hanem megy, mint a mérgezett egér, vagy lerakod visszamászik akár 10x is, az átlagos gyerek max egyszer, vagy annyiszor se. A több emberes gyerek alapvetően hangosabb, mint a többi. Mind beszédhangra, mind kiabálásra. A több emberes gyerek vergődik a semmin, sokkal kevesebbet bír, mint más. Esetleg tovább is tart nála a hiszti, mint másnál.


Igazából elég látni, és már fel is fogod. Átlag gyerek megy, nézelődik, megfigyel, rád néz reakciókért, megfelelően reagál, visszafogott, "lassúvíz" gyerek, a másik meg megy, mindent fogdos, felületesen de több dolgot figyel, vagy egy dologba nagyon "beleesik", minden apróság zavarja, pillanatok alatt változik mit akar és ennek durván hangot is ad. Nem tudom megmutatni, látszik, hogy valami gondja van, csak még nem tudni, mi. Menj ki játszótérre délelőtt és figyeld a babákat.


És nem, nem az ideges anyukától vette át a baba a viselkedést, anyuka azért van ki, mert a gyereke kiakasztó és lestrapálja teljesen érthetően 0-24ben.

2023. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13

Pontosan, és ezért mondják, hogy ma már nem 3 vagy akár 4 generáció neveli a gyereket, hanem csak anya apa van napi szinten a gyerekkel, (jó, nyilván van kivétel, ahol esetleg nagyszülő, nagynéni tud egy pár órára vigyázni a gyerekekre, de manapság már a nagyszülők is dolgoznak) és nem csoda, ha a gyerek folyamatosan a lestrapált, idegbeteg, türelmetlen anyát látja, és ennek láttán a gyerek is furábban viselkedik.


Úgyhogy az is a baj ebben az egészben, hogy ma már nincs az, hogy az anyuka lepasszolja a szomszéd néninek a gyereket, amíg ő elmegy a barátnőivel mondjuk egy kávéra, vagy bevásárolni, kikapcsolódni, egyebek, és nincs az, hogy egy egész falu foglalkozik a gyerekkel, mint az én anyukám idejében.

2023. szept. 3. 13:22
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal legyünk tisztában,hogy az esetek többségében ezt nem a környezet produkálja, hanem már születés előtt eldől (például autizmus). Régen ráfogták, hogy hisztis, neveletlen, vagy egyszerűen fogyatékos. Most már sokkal jobban tudják felismerni, s ezáltal fejleszteni az ilyen gyermeket.
2023. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Magyarázzátok már meg légy szíves azt is, hogy miért született spontán fogant, végig problémamentes terhességből, nem idős, káros szenvedélyektől teljesen mentes, makkegészséges szülőktől, komplikációmentes hüvelyi szülésből autista gyerekem?! Csaladi anamnézisben se szerepel sehol semmilyen neurológiai probléma, se más örökletes betegség.
2023. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16

Sajnálom, de erre nem tudok válaszolni.

2023. szept. 3. 14:45
 18/21 A kérdező kommentje:
Sokat stresszeltél, idegeskedtél a terhesség alatt?
2023. szept. 3. 14:46
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudnál már válaszolni, amikor az orvosok, kutatók se tudják a választ? :)

Költői kérdés volt.

Nem, nem idegeskedtem, maga voltam a megtestesült zen. Biztos párkapcsolat, stabil anyagi helyzet, tervezett gyerek.

2023. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
off, de vajon az erre a kérdésre adott válaszomra hogy a bánatos medvetalpban sikerült kapnom egy perverz privit.....? -_-
2023. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!