Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány év különbséggel vállaltat...

Hány év különbséggel vállaltatok második, harmadik babát?

Figyelt kérdés

Inkább úgy fogalmaznék, hogy mennyi a korkülönbség a 2 gyereked között például?


Azon gondolkodtam, hogy rengetegen vállalnak második babát a "nagyobb" gyerek 2 vagy 3 éves korában, pedig ebben a korban tart a legdurvábban a dackorszak. :D


2023. szept. 7. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak le akarják tudni "egy piszkos kézzel", úgy hogy közben nem mennek vissza dolgozni. Én szívesebben hagytam volna köztük 4 évet, de óvodapedagógusként nem láttam értelmét 2 évre visszamenni dolgozni, egy csoprotnyi gyereket 1 évre megszeretni, magamat megszerettetni és lelépni újra. Így 2 éves korában elkezdtunk próbálkozni, mondván úgysem sikerül azonnal, és hát sikerült. Így 2 év 8 hónap van köztük. A nagylányunk viszont 12 múlt mikor született a középső és majdnem 16 mikor született a kicsi.
2023. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
8 év van a fiam és a lányom között.
2023. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nekem 3 év, aztán 2.
2023. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 20honap lesz mindössze. Én szívesen hagytam volna 4-5evet a gyerekek között, de a korunk miatt ennyit nem akartam várni, max 3 évet. Az első nehezebben jött, mint vártuk, most a második viszont hamarabb, mint gondoltam, szoptatás mellett.


Amúgy most 14honapos a fiam és már most sokkal könnyebb, mint 1 éve... Teljesen megertem, aki koránál fogva várhat a, de 4-6-8-10 év után egy viszonylag önálló gyerek mellől nem szeretne ujrakezdeni a magatehetetlen/sírós/pelenkazos/nonstop szoptatós idoszakot, így bevallalja kisebb korkulonbseggel. .

2023. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

1. És 2. Közt 1,5 év van


Bizony egyfüst alatt akartam letudni, mert nem tudok visszamenni dolgozni a régi helyemre ( megváltoztak a körülmények)


Plusz a dackorszakot nem akartam megfejelni

Ráadásul a korban is benne voltam..

Új munkahely minimum 3 èv nem fért bele


Eredetileg 3 gyereket akartunk, amikor még nem volt.. aztán kicsit átgondoltuk, nem volt egyszerű a 1,5 éves téma..


Több, mint 2 évet gondolkodtunk, majd belevágtunk..


Azonnal sikerült…./ikrek lettek


Így 3,5 és 5 év van a kicsik és a nagyok közt.

2023. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2 év 5 hónap lesz köztük.
2023. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Három és fél év volt, de a véletlen hozta így (nem bántuk, de nem így terveztük).

A dackorszak és egyéb lényegtelen apróságok semmiképp se befolyásoltak minket.

2023. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2 év a nagyok között, aztán 8.
2023. szept. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

5,5 év van közöttük.

Én ismerem magam és nem tudtam volna egy kicsivel és egy picivel itthon maradni úgy hogy ne bolonduljak meg 😀

Jó volt újra dolgozni is.

2023. szept. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8 év van köztük,egy lány és egy fiú.

Többet nem tervezünk.

2023. szept. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!