Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második babátok érkezése...

A második babátok érkezése előtt nálatok felmerültek kétségek a testvéri kapcsolatról?

Figyelt kérdés
Azaz, hogy jó tesók lesznek-e, esetleg ha teljesen eltérő személyiségű lesz a kisebbik, akkor majd folyamatosan csak a harc és az üvöltözés megy közöttük, stb?
2023. szept. 8. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze, olvastam több kapcsolódó könyvet.
2023. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2023. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A második terhességem közepétől.

A fiam akkor kezdte igazán a dackorszakot

Amikor megszületett tesó, akkor volt a tetőpontján a fiam hisztis időszaka, mivel már nem csak ő van és karácsony is volt

Általában szereti a húgát, de van, hogy ahogy felkel a kicsi küldené is vissza aludni, de van, hogy ellöki és irigyli a játékokat, amit azelőtt neki adott

2023. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Bennem nem merült fel.

Nem azért szültem még 1 gyereket, hogy a nagyobbnak legyen játszópajtija, hanem mert szerettem volna még1x átélni a terhességet, szülést, majd a gyereknevelést.

Nekem 4tesóm van, egyikkel sem tartom igazán a kapcsolatot. Azbegyikkel kifejezetten utáljuk egymást. Emlékszem, már akkor utáltam mikor megszületett.

Férjemnek is 3 tesója van, egyikkel sem beszél.


Szóval én nem ringattam magam hiú ábrándokba, hogy azert kell a tesó, hogy mindig ott legyenek egymásnak.



De hál isten (igaz még kicsik), nagyon szeretik egymást. Jó testvérek (eddig).

2023. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen és nem azért, hogy "jó játszópajtik legyenek", meg mert "tesót szültem, nem gyereket".

Hanem mert nyilván nem azért szültem másodikat, hogy az elsőt lecseréljem, nem az elsőtől függetlenül külön akartam nevelni, hanem a családba integrálva, annak részeként. És rossz az, ha a családtagok csak marakodni tudnak és sértve érrzik magukat.

Ezért tudatosan készültem arra, hogy hofyan lehet csökkenteni a testvérféltékenységet és elősegíteni, hogy szeressék egymást.

Mert EZ elsősorban a szülő felelőssége. Ott ahol a testvérek utálják egymást és kezdettől, a szülő a sáros (ott ahol nagyobbként utálják meg egymást, ott van szerepe a gyerekeknek is).

2023. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#5

Hát igen, pont a héten találtam egy cikket, amiben egy 2 gyerekes anyuka teljesen ki van borulva, utálja az életét mert a gyerekei minden nap üvöltöznek egymással, csapkodnak, bántják egymást, azaz soha nem tudnak normálisan kijönni, már az is szóba került, hogy összecuccolnak a férjével, és elhúznak a p.csába.

2023. szept. 9. 11:23
 7/7 A kérdező kommentje:
De szerintem a testvérek közti viszonyban hatalmas szerepet játszik a szülői nevelés.
2023. szept. 9. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!