Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 év körüli kislány hogyan...

10 év körüli kislány hogyan tudja feldolgozni, ha kiderül, hogy őt az apja nem is akarta, csak az anyja? Hogyan lehetne neki segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Sajnos eljárt az apja szája. Nem bántásból mondta, csak tényszerű közlésből, de nyilván ez sem javít a helyzeten. A legrosszabb pedig az az egészben, hogy a lány anyja éppen babát vár és ők az apával közösen örülnek neki. Ebből a témából alakult ki az elszólás is.

A kislány most dühös mindenkire, még a születendő féltestvérére is.


2023. szept. 12. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Ezt feldolgozni csak felnőttkorban, terápiában lehet leginkább. Emellett gyerek pszichodráma csoport tud segíteni a mostban.
2023. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az apa egy barbár...

Az anyuka helyében nem is engedném az apa közelébe a gyereket, mivel negatív hatással van az érzelmi fejlődésére. Sőt, ez màr érzelmi bántalmazásnak minősül.

Az anyukának most alaposan meg kell szeretgetnie a nagylányt és közös programokat csinálni, hogy érezze igenis szereti és fontos az anyukájának. A babaváràs előkészületeibe be kell vonni és éreztetni vele, hogy nagy szükség lesz majd a segítségére, ha megszületik a pici. Válasszák ki együtt a babakelengyét.

Illetve ha ténylegesen megszületik a pici, kapjon tőle valami ajándékot a nagylány és ő is adjon valamit a kistesónak. Ez most nagyon felkapott módszer a testvéri kötelék megalapozásához és a testvérféltékenység megelőzéséhez.

2023. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Sehogyan, ezt az "apja" jól elszúrta.

Beszélgethettek vele a dologról, de csak akkor fogja megérteni, ha maga is már eléri azt a kort, mikor érinti a teherbeesés-gyerekvállalás kérdéskör.

Ha szerető közeg veszi körül, az segíthet, de a tüske ott fog mindig maradni, pláne így, hogy a szülők el is váltak ezek szerint.

2023. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ja, az lemaradt, hogy olyan nincs, hogy nem bántásból akarta mondani neki. Tudnia kellett, hogy egy ilyen mondat nagyon mélyre tud menni. Egy ilyet nem lehet következmények nélkül kimondani.
2023. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves lehettem, de biztosan nem voltam ilyen kicsi amikor hallottam, hogy apukám a cimborájának mondta (kicsit spiccesen), hogy ő nem akart engem csak anyám eltitkolta a terhességet és már nem volt visszaút. Ott pityeregtem a fürdőben. A mai napig emlékszem rá pedig lassan 40 éves vagyok. Tudom, hogy én voltam a kis kedvence de ez akkor is megmaradt.
2023. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez a faszi egy idióta. Véletlenül elszólta magat egy 10 évesnek, aha persze. Ilyet senki nem szól el véletlenül. Bántani akarta a saját gyerekét. Szégyellje magát. A 10 éves haragja jogos. Most el kell fogadni, hogy dühös, tök igaza van. Apuka húzza meg magát, anyuka beszélgessen vele sokat.
2023. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom miért mondta ezt, nem egy szerencsés mondat, de ennyire túldramazni sem kellene. Ismerőseimnek legalább a felét "nem akarták", attól még örültek nekik miután megszülettek és rendesen felnevelték őket. Egyik barátnőm anyja 17 évesen szülte meg őt, nem gondolom hogy annyira tervezett baba lett volna, mégsincs rossz viszony köztük.
2023. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: ez ilyenkor nem a viszonyban jelenik meg. Hanem a kapcsolataiban, a világgal való viszonyában. Pl egy megfelelési kényszernek, maximalizmusnak csodás táptalaja, ha valakit nem akartak. A férfiakkal való viszonyban is megjelenik ha egy lányt az apja nem akart. Sokkal könnyebben marad benne rossz kapcsolatokban. Illetve még megannyi “hétköznapinak tűnő” elakadás mögött áll az, hogy valaki nem kívánt gyerek, de közben ezek nem látszanak direkt módon.
2023. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!