Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, ha a gyereked...

Mit csinálsz, ha a gyereked nem csinálja, amit mondasz?

Figyelt kérdés

Nem öltözik, nem fogja a kezed, nem viszi ki a poharát, nem rakja el a játékot, nem indul el a játszóról, nem hagyja abba a homok szórását, nem írja a leckéjét, nem pakol be, nem rak rendet a szobájában, nem ír dolgozatot órán, nem megy haza időre, bármi ilyesmi van, hogyan reagálsz? Tudja, hogy kellene, tudja, hogy miért, de nem akarja, mert "nincs kedve".


Jutalmazol, büntetsz, vagy erőszakkal megcsináltatod vele? Mit csinálsz, ha az első kettő nem hat? A megbeszélem vele, miért fontos nem megoldás, és az erőszakon kívül nem marad más opcióm.


Mindegyik korosztály érdekel, mit csinálsz, ha "nem, mert csak/nem akarom" mert "nekem így jó"?


2023. szept. 13. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Én sem csinálom meg amit kér, szembesül vele hogy az rossz.
2023. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha életbevágó (pl meg kell fognia a kezem a járdán), akkor nem kezdek tárgyalásba, megfogom és kész. Ugyanez akkor is, ha időre megyünk és nem érünk rá egyezkedni (pl. öltözködés) - legfeljebb utána, már útközben megbeszéljük, hogy mi volt a baj. Ha nem életbevágó, kevésbé fontos, akkor megbeszélem vele, próbálok kompromisszumot kötni, engedni, ha lehet (végiggondolom, hogy amit kértem tőle, az tényleg fontos-e). Szigorúan vett erőszakot (ütés) még sose alkalmaztam.

A legtöbbször megérti szóból is. Nagyon ritkán fordult elő eddig, hogy megelégeltem és erőszakkal öltöztettem fel / vittem magammal, stb (és hát nehezebb is egy ellenálló vagy "rongybaba" gyereket pl. öltöztetni, mint egy együttműködőt).

3 éves és két hónapos fiú.

2023. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és előfordult már, hogy megvesztegettem, pl. ha hajlandó elindulni, fagyizunk útközben. De ezeket azért igyekszem minél ritkábban.

#2 voltam

2023. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Határozottan ráparancsolok. Szerencsére ebből érteni szokott. Nem minden gyerek áll meg itt, nem egyformák.
2023. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ. Pl.a kézfogás nem kívánságműsor. Ha nem fogja meg, meg fogom én, de az lehet, fájni fog. Nem azért, mert direkt fájdalmat akarok okozni, hanem, mert nem bízhatok benne, hogy nem húzza ki. Inkább fájjon neki, mint nekem, hogy elüti az autó.

Nem tesz rendet a szobájában? Ok.Ételt, italt nem vihet be, mert nem vagyok hajlandó együtt élni semmiféle ízelt lábúval. Na, most ők nem tudják, meddig tart az ő szobája 😁 Ezen kívül, amíg én porszívózok, a porszívó "mindent visz."Tehát, ami a földön volt, az már "nem lesz meg". Ha őt nem zavarja, akkor lehet kupi🤷🏼‍♀️

2023. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem pakol össze, mondom, hogy jön a porszívó és mindent felszív. Ha nem indul el pl fürödni, akkor "fenyegetem" hogy ki lesz dobva egy-egy játék. Ha nagyon nagyon rosszul viselkedik, azt mondom, nem jön a mikulás/jézuska/nyuszi. 3 éves.
2023. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk csak a játékos hozzáállás válik be, illetve a ,,ki a gyorsabb" játék.


Játékos hozzáállás: Fel akarom hívni az emeletre, de nem akar jönni. Akkor kitalálom, hogy hallod ezt a nyávogást? A plüss cicád a dobozból, nézzük meg, mit szeretne! Vagy reggel mindig, amikor ébresztem, a plüss kutyusa ,,készíti" neki reggel a tejet, és ő viszi az ágyba, így örömmel megissza.


A ki a gyorsabb játék, pl. nem akar jönni a bölcsibe az utcán: ,,ki ér oda hamarabb ahhoz az oszlophoz, te vagy én?" - és már szalad is. Vagy ,,ki mos ügyesebben kezet, te vagy én?", ekkor szalad kezet mosni, különben üvöltés van, ha én viszem oda erőszakkal. Nehéz egész nap kreatívnak lenni, de nálunk csak így gördülékenyek a napok, főleg a reggelek nehezek (ő bölcsis, 2,5 éves, mindketten dolgozunk az apjával). Persze néha elszakad a cérna, és van fenyegetés meg kiabálás, de akkor csak olajat teszek a tűzre és mindenki megbánja.

2023. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Tajtékzom és arra gondolok, hogy olyan, mint az apja.

De a viccet félretéve nálunk az jön be, ha azt mondom, hogy akkor nem kell.

Pl: nem áll neki a leckének. Azt mondom, miután párszor szóltam már: Oké, meguntam. Akkor ma nem írunk leckét, vagy ha mégis akarsz, majd megoldod.

De szerintem gyereke válogatja, melyik taktika a jó.

2023. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2,5 évesen még csak csak ment az elterelés-játék, bár akkor is azt hitte jobban tudja, és volt, hogy erőszakkal kellett öltöztetni/kezét fogni, de jó tudni, hogy másnak sem futotta jobbra:)


És utána?


Nem lehet ráhagyni, egy kisgyerek döntései nem határozhatják meg a jövőjét(egyesek leckehiányra pl).

2023. szept. 14. 09:12
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Fakanál
2023. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!