Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka, aki nem élvezi,...

Sok anyuka, aki nem élvezi, nem szereti (jelen pillanatban) az anyaságot, és ezzel együtt az életét sem, miért nem akar/próbál változtatni rajta, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki félreértené, ez NEM általánosítás!


Annyi a lényeg, hogy nagyon sok olyan kérdés szokott itt előfordulni, amiben az anyuka panaszkodik, hogy egyáltalán nem élvezi az anyaságot, megbánta vagy esetleg belefáradt, és ez nem átmeneti, hanem a gyerek születése óta ezt érzi.


2023. szept. 17. 20:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én attól vagyok kikészülve, hogy borzalmasan alszik a gyerek 19 hónapja.

És közben pörög nappal.

Brutál.

Megy bölcsibe, én pedig nem fogok rögtön dolgozni, csak kb. egy hónap múlva és akkor sem egy durva helyen, hanem családi vállalkozásban.

Ha bölcsi alatt se alszik normálisan, akkor majd délután pótolok egy kis alvást.

DE

Azért ezt nem teheti meg mindenki.

Ha nem lenne ilyen lehetőségem, magánbölcsibe kellene adnom, de hát arra is kinek van pénze..

Szóval én tudok magamon segíteni, de ez egy spec helyzet.

Ha se pénzem nem lenne magánbölcsire, se lehetőségem a családi vállalkozásban dolgozni, akkor kilátástalan lenne a helyzet.


Jah és nekem egy gyerekem lesz. Nem vállallok többet.

2023. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

11-es


Ne kövezzetek meg, ezt nem rosszindulatból írtam.

Csak annyi, hogy amikor tanácstalan anyukák panaszkodnak/kérn(én)ek segítséget itt Gyakorin, akkor szinte csak olyan válaszokat kap, hogy "Jaj hát aki röghöz között, és megmarad a rosszban, az meg is érdemli. Változtatni kell azon, ami nem megy."


Úgyhogy ne értsd félre, nyilván ha valaki súlyos beteg vagy autista gyereket nevel, azon sehogyan sem lehet változtatni.


Én most olyan esetekre gondoltam, hogy pl. az anyuka vissza tudna menni dolgozni, a gyerek/gyerekek meg bölcsibe, (persze HA az anyuka hamar talál munkahelyet vagy ugyanoda veszik vissza, és a bölcsiben is van hely) mert akkor felnőttek társaságába kerül, ami feltölti őt.

2023. szept. 18. 11:48
 23/26 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, hogy ti esetleg voltatok-e ilyen helyzetben.
2023. szept. 18. 11:48
 24/26 A kérdező kommentje:

"Aztán 15 hónapos volt, amikor a férjem elhagyott minket egy másik nő miatt, mert hogy vele oda megy és akkor, amikor csak akar, mellette szabad és nincs bekorlátozva. "


16-os, borzasztóan sajnálom, az ilyen szemét ember jobb is, ha inkább elmegy! 🙁

2023. szept. 18. 11:58
 25/26 anonim ***** válasza:

Én pl próbálok tenni, egyelőre kevés sikerrel.


3 gyerek van, a legkisebb 2 éves, most szokik be a bölcsibe.

Próbálok jobb állásokra pályázni, de nagyon be van korlátozva a hely is meg az idő is, hogy mit tudok elvállalni. Egyedül vagyok velük, nekem kell vinni és hozni, korlátozottak a lehetőségek. Eléggé alul vagyok fizetve, nálam pl ez az oka a depressziónak, a főnököm egy fillért sem emelt 3 év alatt...

2023. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hát neharagudj, ezt nem bántásképpen mondom, de elvégre mi döntöttünk úgy, hogy gyereket vállalunk, és ezzel elfogadjuk azt az új életet, ami bekövetkezik, és a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. (?)


Eddig olvastam a válaszokat is. Ebből tökéletesen látszik,hogy nincs gyereked. Ami nem baj,de nem fogja tudni itt neked senki elmagyarázni. Egy dolog a vélemény egy másik meg a tapasztalat. Hülye párhuzam de jobb nem jut eszembe,hogy a traumat se tudod átadni senkinek,mert mindenki a saját tukren át nézi a világot,a rá rakódott sok sok év ilyen olyan taoasztalatán át. Minél összetettebb egy probléma a lelki síkon,annak nehezebb úgy beszélni róla,higy megértse az is akinek sosem volt része hasonlóban sem.

2023. okt. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!