Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit csináltok, míg a...

Anyukák! Mit csináltok, míg a gyerek oviba?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van. Középsős az egyik, 2 éves a másik


Tavaly a nagy csak délig volt. Igy délelött gyors összetakarítotram, megfőztem, addig a kicsi elmolyolt, delbe pedig indultunk érte.


Mostmár idén ottalvós, egyenlőre 3ra megyünk érte.

A délelöttelejében megfőzök, rend is van. A kicsi is elvan.

Aztán fél3ig megy a malmozás. Egyszerűen nem találom a helyem. Úgy volt, a kicsi megy bölcsibe én meg dolgozni, de a bőlcsi csúszik, kb még 1 hónapig itthon lesz velem a kicsi.


Ti mit csináltok amig oviban van a gyerek?


Pl Filmezni, olvasni valahogy nem megy. Nem tudok rá koncentrálni. Az jár a fejemben, hogy a gyereket "lepasszoltam" (oké, a kicsi itt van) , férjem is dolgozik látástól vakulásig, én meg csak logatom a lábam


2023. szept. 19. 11:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Mit csináltál addig, amíg egy gyerekkel voltál otthon és ő aludt? Na, pont ugyanazt.
2023. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Főzök, mosok, takarítok, aztán minden lelkiismeret-furdalás nélkül olvasok. Mindenkinek jár a pihi. ☺️
2023. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1!

Míg 1 gyerekkel voltam itthon, dolgoztam.

2023. szept. 19. 11:42
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a nagynak az oviban aludni, elhozhatod most is ebéd után.
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem tudom, de én hiába lakunk egy kicsi pá el lakásban mindig tudok találni feladatot (takarítani valót).


Hűtőt, mikrót, sütőt mikor takarítottam utoljára? Konyhaszekrények belsejét? Csempe mosás? A mosógép alatt szerintem mindenkinél 1000 éves dzsuva bújik meg, olyan nincs, hogy ne legyen mit csinálni.

Ki lehet válogatni és kidobni a fiókokból a lyukas zoknikat, vagy akár megvarrni őket. Végig válogatni a ruhákat, kidobni amit nem hordok.


Ha lenne időm akkor ha más nem sütnék süteményt.

Ezer éve halogatom a fotókönyv készítést is, pedig most van cewe akció.

Egyszerűen olyan nincs hogy nincs mit csinálni :D

2023. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Én élvezem a csendet. De komolyan. Nekem is 2 éves a kicsi, rettenetesen aktív, állandóan beszél, folyton "anya nézd anyaaaa", örülök ha van 1-1,5 órám a kicsi alvás idejében, amikor nem szól hozzám senki.
2023. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem szeretném hazahozni délben.

Új oviba járja a középsőt, itt az óvónénik tanácsára egyből az ottalvast szoktatjuk meg vele. Ahogy elindul a bölcsi, a kicsi is ott alszik, megyek vissza dolgozni, akkor pedig már nem fogom tudni elhozni.


5!

Hidd el, rend van a lakásunkban. Minden nap van valami amit kitakarítok, pl heti fürdő sikálás, vagy épp a mikró, hűtő. Így csak heti 1x ártörlöm őket és nem kell suvickolni, hanem pikk pakk megvagyok vele.

Fotókat nem nyomtatunk, sütni meg gyűlölök.

2023. szept. 19. 11:58
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
2 éves mellett én még sosem unatkoztam. Most a nagy oviban van (most kezdte, de még így is egész nap, mert akármilyen későn is megyek érte, mindig azzal fogad, hogy "anya, holnap még tovább akarok maradni"), a kicsi 10 hónapos, én örülök, ha az alap rendrakás megvan. Amúgy ha lenne időm, akkor megpróbálnék a hobbijaim egyikével haladni, vagy csak úgy egyáltalán szemezni vele. De tegnap pl kihasználtam a szép időt és kicsit gazoltam a kertet, ma ha majd elalszik a kicsi, akkor a ruhásszekrényben tervezek rendet tenni, ha lesz rá időm (de előtte még a konyhában kéne valamit csinálni, hogy ha valaki bekukucskál, ne hívja a katasztrófavédelmet, meg a nappaliban a játékokat összecuccolni, hogy legalább a robotporszívót elindíthassam, ha mást nem is takarítok ma. És addigra kb fel is ébred a kicsi, mellette meg nem fogok nekiállni ruhákat hajtogatni, mert amit berakok a szekrénybe, azt ő ki is veszi :D ). Szerintem ilyen kicsi gyerekek mellett az unatkozás az abszolút döntés kérdése, nem a tennivalók hiánya.
2023. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Bárkit szívesen fogadok háznézésre 😂

Nekem valahogy mindig van időm a takarításra, sosem úszik el a lakás, pikk pakk megvagyok vele.

Szóval ilyen takaríts össze tippek köszi, elég

2023. szept. 19. 12:03
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

Te kérdezted, mit csinálunk, hát én ezt :D

Amúgy a gyerekkel is lehet ám foglalkozni, oké, hogy te vagy az anyja meg minden, de nem kisebb értékű munka ez annál, mint amit a férjed csinál, másnak ezért fizetni szoktak (bébiszitter, bölcsődei gondozó, óvónő, stb). Szóval ne érezd magad rosszul, ha "csak" a gyerekkel töltesz időt és vele foglalkozol. Legalább a kicsi is kap belőled kizárólagos időt, szerintem ez is értékelendő.

2023. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!