Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólják le/kövezik meg...

Miért szólják le/kövezik meg sokan a nagycsaládosokat, ahol mondjuk 3+ gyerek van?

Figyelt kérdés

Ha valaki itt írja, hogy 4 gyereke van, rögtön ráragasztják, hogy biztos a CSOK miatt vállaltak annyit, meg szegénységben élnek, elvakult hívők, 4 gyerekre már nem jut annyi figyelem/idő/pénz/energia, mint egyre vagy kettőre.


De ez nem mindenkinek a saját döntése?


Miért szólják le őket az emberek?


2023. szept. 19. 14:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez már felelőtlenség. Régen nem igen volt választás, most van. Négy(vagy több ) gyereket felelősen felnevelni nagyon nagyon nehéz. Nem csak anyagi szempontból, hanem figyelem, törődés, minőségi idő szempontjából.
2023. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem azért, mert nagyon sokan manapság tényleg csak a CSOK miatt vállalnak 3 vagy 4 gyereket. Nyilván sokan enélkül sosem tudnának pl családi házat venni, stb.
2023. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Hát most lehet, hogy hülyeség hogy amerikaiakkal példálózom, de ennek a házaspárnak is 4 gyereke van, sőt, még ötödiket is szeretnétek, (állítólag) pedig a legnagyobb lány már 10 éves, úgyhogy én sem értem, miért akarnak szegény lány nyakába annyi gyereket szülni.


Rengeteget elvárnak tőle, hogy foglalkozzon a kicsikkel.


[link]

2023. szept. 19. 14:17
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
Épeszű nő nem potyogtat ennyi gyereket, putrisoknál szokás ez.
2023. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Mert azt hiszik, hogy ők jobban tudják mi a jó másoknak, és különösen jólesik nekik belepofázni mások életébe, meg ítélkezni. Leszögezem, nincs 3-4 gyerekem, nem is lesz, és csok sem, de rosszul vagyok a fentebb részletezett mentalitású emberektől. És mennyi ilyen van...
2023. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%
Én is rühellem az ilyen családokat. Az ember nem üregi nyúl. Minek ennyi ? Ráadásul olyan mértékben le van már lakva ez a bolygó, hogy valami hihetetlen. Be kéne vezetni globálisan, hogy a 3. gyerek után mindenkit sterilizálnak.
2023. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Derjaderja ***** válasza:
59%
Gonoszságból, előítéletekkel.
2023. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

Én nem írom le a nagycsaládosokat (nekem is 2 testvérem van), de képtelenségnek tartom, hogy annyi időt tudnak szánni a gyerekekre, mint 1-2-re.

Nekem 2 van és szellemileg, logisztikailag ennyit bírunk a férjemmel. Persze ez nem jelenti azt, hogy ami nekem nem megy, az tuti másnak sem, de nem látom a mi életünkben a "helyét" egy harmadik gyereknek.

2023. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
8-as, persze, nincs is ezzel semmi gond hiszen nem egyforma a tűrőképességünk, teherbírásunk.
2023. szept. 19. 15:37
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is azért, mert cigányos vagy kedvezményekre hajtó benyomást kelt. Egyébként az sem hülyeség, hogy nem kéne ész nélkül potyogtatni egy haldokló bolygóra, ahol egyre kevesebb az erőforrás. Önzőség a saját génjeidet ész nélkül szórni.
2023. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!