Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még valakinek ilyen...

Van még valakinek ilyen nagyobbacska gyereke?

Figyelt kérdés

Gondolsz mindenre helyette is, nem baj, ha magától nem mindig csinál meg dolgokat, csak annyit vársz, hogy amit mondasz, azt csinálja meg. Pl ha kifújta az orrát és látod, mondod, hogy dobd a kukába és a kuka fölé, rá vagy köré teszi, majd azt hazudja, hogy kidobta.


Vagy mondod rakja be a táskájába, rá rakja a táskára vagy köré teszi le és hazudik róla. Mondasz neki valami apróságot, nem csinálja meg és hazudik róla. Most pl nem tud különórára menni, pedig mondtam, hogy vegye ki és rakja a polcra, nem rakta oda, és most nincs meg..


Nem az a bajom, hogy máskor rendetlen, de amikor direkt szólok, gondolok rá helyette is, számontartom mikor mit hova, és apróságok, akkor sem csinálja majd hazudik róla. Leckénél is, de azt ellenőrzöm, de nem lehet mindent. Leginkább az zavar, hogy hazudik róla.


2023. szept. 20. 07:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Mit teszel, ha kiderül a hazugság? Mindig van következménye, van büntetés,ugye? Ha nem,akkor simán hülyének néz.
2023. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
59%

Csak annyit vársz, hogy csinálja meg, amit mondasz... 😅 ez pont a gyerekek legjobb tulajdonsàga, hogy mindig hallgatnak a szüleikre.

Amúgy lehet, hogy nyaggatásnak veszi.

2023. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem tud különórára menni, ennél nagyobb következmény nincs.


“Nem akarja”, “nem tudta”, “nem volt kedve”. Nyilvàn leszidom és nem hagyom, hogy ott maradjon a zsepi pl a kuka tetején, hanem visszaküldöm belerakatni, de ugyanez. Most is mondtam, nézze meg, csak az egyik kerüljön a szennyesbe, a másik ne, azt rakja ki, nem nézte meg, mind oda ment, aztán eltűnt.


Nem érdekel, hogy magától nem menne neki, szívesen segítek, hogy rendben legyen, mindenre is gondolok, miközben próbálom, hogy ne teljesen kiszolgáljam, hanem önállóan is megmozduljon legalább kicsit, de mikor ennyit sem csinál, nagy dolognak állítja be, plusz hazudik, hogy megcsinálta.. hàt.. most kiabaltam, meg lecsesztem, sirt, hogy sajnálja és “nem tudta”, de megint csak kifogások, hogy felmentse magát, amiért még dühösebb lettem. Azt sajnálja, hogy lebukott valamivel, nem azt, hogy nem csinálta meg. Teljesen tanácstalan vagyok.

2023. szept. 20. 07:41
 4/25 A kérdező kommentje:
A többi szülő olyat mond, hogy “rakd rendbe a szobád”, “öltözz fel” én csak részfeladatnak az apró mozzanatát kérem, vegye ki, tegye oda, erre 2 éves is képes, és ezt se. És a hazugság..
2023. szept. 20. 07:43
 5/25 A kérdező kommentje:
Meg érted nem is az, hogy nem csinálja, de mikor visszajön, és kérdezem megcsináltad? És a képembe hazudik, hogy megcsinálta..
2023. szept. 20. 07:44
 6/25 A kérdező kommentje:
Jó mondtam hogy leveszem róla a kezem(különóráról), magának pakol, mindig ellenorzom ha kileptunk a kapun, es ha hianyos, egy hettel kesobb kap “fő” karacsonyi ajandekot. Minden alkalommal. Azt is mondtam kirakom neki mikor mi kell egy papirra, hogy ne kelljen mindnenek eszebe jutnia, ennyi segitseget kap, de elegem van, hogy nem becsuli meg a segitsegem es hazudozik.
2023. szept. 20. 07:55
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Mekkora ez a "nagyobbacska gyerek"????

Nekem 4. osztálytól kezdve a bepakolás, egyebek a gyerek feladata volt, nem én nyaggattam. Ha valami hiányzott, akkor ö kapott büntetést az iskolában.

A szobáját már óvodásan is közösen tettük rendbe, kb 10 éves korától teljesen az ö felelösége volt.

Az meg abszolút hülyeség és nem büntetés, hogy egy ajándékot egy héttel késöbb kap meg - ha tényleg valamlyen büntetést akarsz, akkor egyáltalán ne kapjon semmit.


Szerintem nagyon elkényeztetted eddig is a gyereket, nem nevelted önállóságra, cserébe folyamantosan parancsolgatsz neki.

A viselkedése a te nem-nevelésedböl következik.

2023. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Egyébként miért venné nyaggatásnak?


Ő fog taknyos zsepik közt élni, ő nem fogja megtalálni a legóját, ő nem megy különórára, ő fog szívni ezek miatt, az ő cucca nem lesz meg tanórán, ő kap miatta egyest és röhögik ki, benne fog csalódni a tanàr is, meg én is. Csak szív, ha nem fogadja el a segítséget, és nem látja milyen krva keveset várok tőle, és még az sem megy, ráadásul ilyen kis szrokról hazudik a szemembe, nagyobb dolgokat mindig magától beismer, de attól, hogy ilyen pitiáner dologról hazudik, csak súlyosabbá teszi. Nagyot még megérteném, mert trauma neki vagy szégyelli, de ezekkel a hazugságokkal csak ki akar játszani, meg akarja úszni, hogy ne kelljen 2 évesnek való dolgot sem megcsinálnia. Ez olyan visszataszító, irtó dühös vagyok miatta. Ha verekedne vagy egyest kapna nem érdekel(volt ilyen), de ez!? Ettől olyan, mintha rossz lenne a személyisége.

2023. szept. 20. 08:11
 9/25 anonim ***** válasza:

És miért nem hagyod, hogy Ö érezze, NEKI lesznek problémái, és NEKI kell vállalnia a felelöséget saját magáért meg a viselkedéséért?!?!?!?


De még mindig nem válaszolták, HÁNY ÉVES a gyerek????

2023. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2023. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!