Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 évesen két gyerekkel? Vagy...

20 évesen két gyerekkel? Vagy jobb a nagyobb korkülönbség?

Figyelt kérdés

18 évesen lettem anyuka (nem, nem így terveztük, de egy percig sem bánom).


A kislányunk most kezdte a bölcsit, egyelőre heti 3 nap jár, délig.

Minden időszak, korszak úgy érzem, hogy a kedvencem, de bevallom, hiányzik a babázós időszakunk... Férjem azt mondja, hogy ő akár már ma belevágna a babaprojektbe, nekem is szimpatikus a kis korkülönbség, de nem tudom, hogy a lányunk hogy fogadná, ha nem ő lenne az egyedüli gyerek a családban, nem őt ugrálná körül mindenki (mielőtt született, én voltam a legfiatalabb, így elég komoly rajongótábora van...:D).


Nem tudom, mennyire tudnám megosztani a figyelmemet, szeretetemet.

Mivel fiatal vagyok, 10 év múlva sem lenne későn a második gyerek, de félek, hogy akkor nem alakulna ki közöttük annyira szoros kapcsolat, hiszen mindig más életszakaszban lennének. Viszont egy 10-12 éves kiskamasz már nem igényelne úgy, mint egy 3-5 éves óvodás.



2023. szept. 23. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Hat figyelj,nálunk nagy a korkülönbség.8 év

Nekem így sokkal jobb,mert a nagy már értelmes,megérti,hogy a kicsi több odafigyelést igényel.persze a naggyal is foglalkozni kell,de ha pl nem tudunk tarsasozni,vagy akármi mást csinálni, mert a kicsitől nem lehet,akkor jó nagyokat beszélgetünk..

Én nem bántam meg,hogy nagy lett a korkülönbség.

Természetesen a nagynak nincs ebből hátránya,nem kell neki vigyázni a kicsire,meg ilyenek.De ha kedve van simán leül vele kisautokat tologatni pl.

Annak ellenére,hogy 8 év van köztük,imádják egymást.

2023. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs jó döntés, mindegyiknek van jó és rossz oldala.

Talán szülőként egyszerűbb most, amikor már benne vagy, mint 10 év múlva újrakezdeni.?

2023. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én is azt mondom Hogy most benned van a rutin, "egyszerre" letudhatod a babás korszakot, és ha 5 - 10 év múlva akartok meg egy babát sem lesz késő, vagy 40 évesen újra "szabad" lehetsz :) én azt mondom hogy max 5 év legyen a 2 gyerek közt úgy Hogy tesóm és köztem 21 év van. Nekem a max 5 év az ideális, fiatal vagy még jól bírod az éjszakát. :)
2023. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem bírom jól. :D

De a lányunk jó alvó nagyon, konkrétan 10 napos korától este 8-9 körül elalszik, reggelig fel sem ébred. Autóban, repülőn is 5 perc után durmol, csak legyen cumi és alvóka.

Eddig szerencsére nem volt sok átvirrasztott éjszakánk, egyszer volt betegség miatt, mikor rosszabbul aludt, meg két fognál pár éjszakát vitt a férjem, mikor fel-felsírt néha.

Úgyhogy imádkozom, hogy a következő babánk is könnyű természet legyen.

2023. szept. 23. 12:21
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
18 és 20 ~vesen szültem, nekem első volt tervezett a másodikat 1 évvel későbbre terveztük volna. Számomra ez volt ideális.
2023. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tartjuk ördögtől valónak a bölcsit, heti 3 délelőtt jár és nagyon szereti.

Magánbölcsi, kis létszám, tüneményes gondozónők.


A lepasszolás nem tudom, mit jelent. Hogy másra bízzuk?

Mert ha igen, abban sem látunk semmi rosszat. Nem napokat tölt el nélkülünk, hanem csupán 3-4 órát, ez nem a világvége. Nyilván ha sírna, nehezen szokott volna be, akkor nem erőltetnénk egy percig sem! :)


Bár, elég rosszindulatúra sikerült a válaszod, így gondolom tökmindegy, nekünk, mint a lányunk szüleinek mi a véleménye a bölcsiről, csak rossz anya lehetek a szemedben.

2023. szept. 23. 14:39
 7/15 A kérdező kommentje:

Levelezőn tanulok, jövő tavasszal vehetem át a diplomámat, ha minden jól megy.

Fél éve már a szüleim cégében dolgozom, nyilván a pici miatt részmunkaidőben egyelőre.

Apucit nem a gyerekkel kötöm magamhoz, bolondult értem már a terhességem előtt is.

Attól, mert heti 3 (!) délelőtt bölcsiben van, ahová boldogan megy be és boldogan jön ki, az még nem jelenti azt, hogy ne akarnék vele lenni. Imádjuk, ő a mindenünk, de bármennyire is vagyunk szülők, igenis jól esik heti pár óra, amikor nem anya és apa vagyunk, hanem saját magunkra szánhatjuk az időt.


Javaslom, te is szánj erre pár órát legalább hetente, mert ennyi rosszindulattal keserves lehet az élet!

2023. szept. 23. 14:54
 8/15 A kérdező kommentje:

Viszont, a további hasonló színvonalú hozzászólásokat megelőzve!

Köszönöm a normális válaszokat azoknak, akik tényleg segítő szándékkal írtak, a kérdésemre válaszolva.


Sárdobálásba nincs kedvem belemenni, valamint azt sem fogom olvasgatni, ahogy a zsíroshajú Marika az interneten rossz anyának állít be, csupán azért, mert fiatalon lettem anyuka, vagy mert nekünk bejött a bölcsi.

Sokkal többet árul el az ilyen, és ehhez hasonló megnyilvánulás róluk, dehát annyi eszük már nincs, hogy ezt fel is fogják.

És higgyétek el, én lennék a legboldogabb, ha a mai világban attól lenne valaki rossz szülő, mert magánbölcsibe járatja a gyerekét.

2023. szept. 23. 15:14
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

10es, nem attól lesz rossz szülő hogy magánbölcsibe járatja a gyereket, hanem hogy megtehetné hogy vele van, és mégis lepasszolja.


De ha nem a szüleid meg a pasid pénzelne, te se tudnád magánba járatni:-D


De azt azért megnézném, hogy melyik egyetemen diplomázol te 21 évesen, úgy hogy még érettségi előtt teherbe estél.

2023. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt a "lepasszolást".

Nem itt kezdődik a rossz szülőség!

Viszont elég beteg elmére vall, mikor anonim internetes oldalon hisztériázol, hogy bíbíbí, te rossz anya vagy, mert 3 (!) délelőtt bölcsiben van a kétéves lányod!!4!

Mondok meredekebbet is, a bölcsi előtt már a nagyszüleire, dédszüleire is rábíztuk, teljesen nyugodt szívvel. Úristen, micsoda szülők vagyunk mi, hogy nem 7 lakat alatt tartjuk a gyereket.


Nagyon sok BA/BSc képzés 6 féléves, nézz szét nyugodtan például a BGE, Corvinus, ELTE honlapjain.


Valamint férjem van, nem pasim, kitartóm és még nem tudom, miket írogattatok itt.

2023. szept. 23. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!