Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22-23 évesen, két gyerekkel...

22-23 évesen, két gyerekkel mennyire lenne nehéz? Érdemesebb bevállalni a kisebb korkülönbséget?

Figyelt kérdés

A kislányunk január végén született, 7 hetes.

Elég fiatal anyuka vagyok, most leszek majd 21 éves.


Nem terveztünk még ennyire korán kisbabát, de őszinte leszek, a terhességem és a mostani időszak alatt vagyok a legboldogabb eddigi életem során. A férjem is ugyanígy érez.

Mikor még csak tervezgettünk, beszéltünk a jövőről, abban egyeztünk, hogy mind a ketten egy gyereket szerettünk volna. Egy kislányt.

Mikor terhes lettem, az első ijedtség után örültem, hogy később sem leszünk idősek, ha ő már felnőtt lesz és akkor is lényegében még "előttünk az élet". De az az igazság, hogy most sem élünk bezárva... Átalakultak a mindennapjaink, de boldogok vagyunk és nem hatalmas lemondásként élem meg, hogy nincs reggelig tartó buli a barátnőkkel, vagy hogy változtak a prioritásaink. Nem zárkóztunk be, foglalkozom a párommal, magammal is, de a pici a mindenünk, körülötte forog az életünk teljesen.


Az az igazság, hogy elgondolkoztam azon, hogy nem kéne megállnunk egy gyereknél. Nincs még 2 hónapos, szóval nagyon nem aktuális még a kistestvér kérdése, de pl. jövő ilyenkor már lehetne akár... Ennyire boldog még sosem voltam, ha este lefektetjük aludni, már várom a másnap reggelt, hogy ébredezzen, foglalkozhassak vele, velünk legyen. Most pakoltam el az 50-56-os babaruhák egy részét és kicsit el is érzékenyültem közben. Legszívesebben megállítanám az időt, úgy érzem sokszor.

Közben meg ott van az is, hogyha lenne egy testvére, vajon tudnám-e őket ugyanúgy szeretni, nem-e a nagyobb gyerektől vennénk el az időnket, szeretetünket? Hogyan fogadná, hogy eddig ő volt a minden, a világ közepe, majd pedig jött egy új jövevény, aki hirtelen több figyelmet igényel? Félek attól is, hogy nem lenne megint egy álomszerű, problémamentes terhességem/szülésem, vagy olyan babánk lenne, aki sokat sír, folyamatosan engem igényel és a nagyra semmi időm, energiám nem lenne. Szóval amennyire vágyom már most még egy, akár két gyerekre, annyira tartok is attól, hogy milyen lenne úgy az élet, bírnám-e a mindennapokat (segítségem igazából most is van, a mentális részére gondolok elsősorban).



2022. márc. 18. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszem, hogy ezt neked és a párodnak kell eldönteni. Nekem egy gyerekem van és kettőnél többet biztosan nem vállalnék, de nem is vagyok olyan zsenge korban, mint te. Más meg simán vállal akár 8 gyereket, nem lehet ebben tanácsot adni.
2022. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez az első gyerektől függ és most még nem látható. Nem akarlak megijeszteni és lehet amúgyis szerencsétek lesz és minden simán megy továbbra is, de sokszor a neheze még ilyenkor jön. Várj pár hónapot/1 évet és akkor már jobban fogod látni milyen lesz a pici személyisége, belefér e mellé egy kistesó.
2022. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen szültem az elsőt, 22 a másodikat. Minden rendben volt, nem volt nehéz, hamar összenőttek, imádják egymást azóta is. Most 28 évesen szültem a 3.babat. Mar sokat segítenek. De az a legjobb hogy szinte egész nap együtt játszanak. Tanulnak ( 8 és 6 évesek )
2022. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre sajnos nem tudok, nem lehet válaszolni, de amit leírtál az nagyon szívmelengető, megható volt. Sok örömöt, boldogságot kívánok!😊
2022. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon szép, mégis azt mondom most ne ezen gondolkodj. Élvezd, legyél boldog a kislányoddal, de ne azon törd a fejed, hogy kell e második, meg mikor. Még jöhet ezer dolog, fogzás, mozgásfejlődés, ami kimerít teljesen. Várd ki az első 1-2 évet és ha akkor is így éreztek, semmi akadálya sem lesz :)
2022. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Amíg a férjed meg a szüleid pénzén babázol normális végzettség és munkatapasztalat nêlkül, addig könnyű lesz, hiszen nem kell túl sok felelősséget vállalnod az életben, majd mások úgyis eltartják a gyerekeidet és megoldják a felmerülő problémákat.


Ha valami tényező változik (ami tudjuk, veled sosem fordulhat elő), mondjuk a férjed elhagy, megcsal, beteg lesz vagy meghal, és el kell menned dolgozni meg magad eltartani a gyerekeidet, akkor lesz nehéz.

2022. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Persze, nem sietünk sehová, meg próbálunk minden pillanatot kiélvezni jelenleg is.


6-os!

Ne haragudj, de te alapból ekkora bunkó vagy, vagy csak az interneten, arc nélkül? Mit tudsz te az életemről, végzettségemről?

Most fogok lediplomázni Bsc-n, levelezőn jelentkeztem már mesterképzésre. Később az édesapám cégénél fogok dolgozni, amennyiben megállunk egy gyereknél.

Ha bármilyen tényező változna az életemben, akkor azt is megoldanám. Nem vállaltunk volna babát bizonytalan körülmények közé. De köszönöm a válaszodat, te biztosan csodás szülő lehetsz ezzel a stílussal!

2022. márc. 18. 13:28
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
6. Ne magadból indulj ki! Én 21 évesen egyetem mellett magamat tartottam el. Az, hogy te egész életedben szart sem csináltál, nem jelenti azt, hogy más sem.
2022. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem a sértődés okát. Megkérdezted, nehéz lesz-e, én leírtam, mikor lesz nehéz és mikor nem, amit írtam, azok tények, hisz mint te magad is elismerted, se végzettséged, se munkád nem volt még és valóban a szüleid meg a párod tartják majd el a gyereket, te anyagilag semmilyen szinten nem járulsz hozzá tulajdonképpen a saját gyerekeid neveléséhez.


Ami nekem személy szerint nem probléma, csak nem értem, miért sértődsz meg azon, ha valaki leírja az igazságot.


"Az, hogy te egész életedben szart sem csináltál, nem jelenti azt, hogy más sem."


Én 21 évesen tanultam és dolgoztam egyszerre, hogy eltartsam magam, akiknek nem cégvezető az apjuk, azok sokszor így szokták, tudod ;) Vagy elírtad, és a kérdezőnek akartad mondani, hogy sz*rt se csinált még életében? :D

2022. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Gazdagkislányos kamukérdés 236.rész. Minden hónapban van kb. ugyanez a sztori, ugyanezzel a stílussal :D
2022. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!