Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagi okok miatt nem vállalni...

Anyagi okok miatt nem vállalni több gyereket?

Figyelt kérdés
Három éves a lányom,nagyon szeretnénk tesót. De reálisan nézve most is huszadika körül már bizony várjuk a következő fizetést. Én nem tudtam visszamenni az előző helyre,most elég keveset keresek. Férjem nem rosszul,de hitelünk van,és az infláció megette a két éve még jónak számító fizetését. A férjem velem veszekszik ha meghúznánk magunkat tudnank még egy gyereket vállalni. De hova húzzuk meg magunkat? Öt éve nem nyaraltunk, még naszuton se voltunk pedig négy éve házasok vagyunk. Kozmetikushoz, körmöshöz nem járok,meg kb sehova sem,csak két havonta fodrászhoz. Nézem az akciókat,fillérezek,rengeteg energiám elviszi az állandó spórolás.A gyereknek megvan mindene és szeretném ha így is maradna. Van amúgy tartalekunk,van mihez nyúlni,de az nem elszórásra van,hanem vésztartalék. Most szeretnék még tanulni (sajnos hiába tanultam sokat,én balga tanári diplomát szereztem) hogy később kicsit jobb legyen..talán. De már 36,lassan 37 vagyok, így ha most nem,már nagyon tesó nem lesz.

2023. szept. 27. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vállalnék a leírtak alapján.

Pedig én tök laza vagyok ilyen téren az itt olvasottak alapján

2023. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
En ha nem ereznem magamat anyagi biztonsagban tuti nem vallalnek tobb gyereket. Külföldön elunk parommal most várjuk az első babankat. Nem rossz a fizetesunk es eleg jol elunk de 2 gyerek neccesen jonne ki anyagilag foleg mivel a bolcsi borsos aron mozog.
2023. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Így biztos nem vállalnék.

Mi úgy sem vállalunk, hogy amúgy tök jól élünk. Férjem 750-et keres nettóba, én munkanélküli vagyok egyelőre, nincs hitelünk, de így sem vállalok, mert félek, hogy a jövő mit tartogat. A lányunk mindent megkap, mi is egyelőre mindent megveszünk magunknak (ami értelmes), ennél lejjebb nem akarok adni. 🤷🏼‍♀️

2023. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
teljesen jogosak a megérzéseid,ne vállalj több gyereket.
2023. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén, én nem tartom minőségi életnek azt, ahol öt éve nem tud egy család elmenni nyaralni, ahol nincs havi egy körmösnyi, kozmetikusnyi pénz a szülőknek kikapcsolódni (nyilván nem feltétlenül erre kéne költeni, csak a mérték a lényeg), és egy csomó energiát elvesz a kuponozgatás, akciózgatás. Főleg, ha kilátásban sincs, hogy hamarosan jobb lesz. Azért egy új szakmát kitanulni nem kettő perc, nem 1-2 év múlva lesz sokkal jobb a helyzet. Főleg munka és kisgyerek mellett.

Ráadásul mi az isten van akkor, ha az apukával történik valami? Egyedül ilyen körülmények között egy gyereket sem biztos, hogy el tudnál tartani.

Szóval így egészen biztosan nem vállalnék be még egy gyereket. A meglévő gyerek életminősége messze elsőbbséget élvez.

2023. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
700.000 Ft-os bevetellel nem vallalunk masodik gyereket (egyelore biztosan nem), mert sajnos nem latjuk elore, mi lesz 10 ev mulva peldaul.
2023. szept. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem vállalnék.
2023. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!