Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak manapság az...

Miért vállalnak manapság az emberek fiatalon, 0 anyagi háttér mellé gyereket?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem ez a kérdés, mert egyre több olyat látok ahol a lány például még 1 napot sem dolgozott, szülőknél vagy albérletben laknak, de jön a gyerek és ráadásul tervezetten
2020. ápr. 27. 23:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
ez engem is baromira érdekelne... mondhatnám, hogy a csok miatt, de ahol egyik fél sem dolgozik, ott ez nem játszik (vagy csak később...) a gyes meg a családi meg már vagy 10 éve nem változott...
2020. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
78%
Mert ostobák és nem gondolnak a jövőre. Ennyire egyszerű.
2020. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem vagyok magatehetetlen és tudom, hogy ami kell az meglesz. Mi is albérletbe vállaltunk gyereket, én még tanultam, férjem pályakezdő volt. Most már saját házunk van, és mindketten jól keresünk. 28/N
2020. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Nekem és elég sok ismerősömnek is későn vállaltak gyereket a szüleik. A húszas éveinkben vagyunk, a szülők pedig 60 fölöttiek. Több volt évfolyamtársamnak is súlyosan beteg valamelyik szülője, sajnos nekem is komoly betegségben szenved az apukám, és nagyon szeretném, ha még megérné, hogy lássa az unokáját, de a következő 2-3 évben még biztosan nem jutok odáig anyagilag, hogy gyereket vállalhassak. Annak ellenére, hogy felelőtlenségnek tartom, ha valaki a semmire vállal gyereket, teljes mértékben megértem azokat, akik minél hamarabb szeretnének gyereket, hogy az idős és beteg szülők még láthassák az unokát, mert pontosan tudom, milyen érzés ez.


A másik dolog meg, hogy az albérletben lakás nem feltétlenül jelent nulla anyagi hátteret. Amilyen lakásárak vannak manapság, egy átlagos magyar kereset mellett kb. a 30-as éveinkre vagy még később lehet összeszedni egy normális lakáshoz az önrészt. 30 fölött meg azért már hadd ne legyen túl fiatal az ember ahhoz, hogy szülő legyen. Egyébként engem és a testvéreimet is albérletben neveltek fel, 13 éves voltam, amikor saját házat vettek a szüleim, és köszönjük szépen, nagyon jó gyerekkorunk volt és jó körülmények között nevelkedtünk. Nem tudom, miért van az sok magyar emberben, hogy az albérlet az ördögtől való, a nyugati országokban teljesen normális dolog albérletben élni.


Én egyébként azt se tartom olyan hatalmas tragédiának, ha valaki a szüleivel él albérlet helyett, vagy nagyon közel vesz házat hozzájuk hozzájuk, ez egy nagyon modern dolog, pár évtizede még senki egy rossz szót nem szólt ahhoz, ha egy gyerek a szülei mellett együtt él a nagyszüleivel is. Szerintem sokkal jobban megtanulnák a fiatalok az idősek tiszteletét, ha egy fedél alatt élnének a nagyszüleikkel. De persze nem ítélem el azt sem, ha valaki nem szeretne a szüleivel vagy az anyósával/apósával együtt lakni, nem vagyunk egyformák. Csak épp nem értem, miért kell leszólni azt, ha valaki jól kijön a szüleivel és szeret velük élni.

2020. ápr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Mindig is voltak iylenek, ez nem újkeletű dolog. 45 vágyok, az osztálytársam 8.osztalyban szült....
2020. ápr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem akarnak idős szülők lenni, hiszen tudják, hogy a gyerek felnő, a korral a generációs szakadék pedig tágul, továbbá akarják ismerni az unokákat is, és szeretnének könnyebb szülést, egészségesebb babával.
2020. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Én mostanában,de régen tapasztaltam.
2020. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem a párom 25 éves volt. Dolgoztunk mind ketten. Igaz voltak problémák, mert a nagyszülőknél laktunk. Majd 4 év múpva saját házunk lett jó anyagi háttérrel. Nálunk úgymond jól jött a baba. Megtanultunk spórolni és felnőttünk hamar a feladathoz. Nem a gyerek pénzéből éltünk, mint most sem. Most várom a második gyerekünket és már tök nyugiba mert tudom, hogy nem lesz semmi probléma a megélhetéssel. A CSOK és a babaváró hála égnek azoknak a pároknak vannak kitalálva akik dolgoznak. És ez egy nagyon jó lehetőség a fiataloknak úgy gondolom. Viszont, aki csak a gyerekek pénzei miatt szül az valóban idegesítő és durva. Én is sokat idegeskedtem ezen, amikor már 3 év alatt sem akart összejönni a második gyerek és láttam aki tipikus olyan, hogy a pénz miatt szül, mert nem dolgoznak az engem is feldühített. Sok ilyet ismerek sajnos a környéken. Dehát ez az ő dolguk vagy bajuk úgy mondom.
2020. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

23 éves vagyok, rengeteg velem egykorú ismerősöm fog szülni pár hónapon belül.

Kettejüknek idősebb (30+os) férje van, náluk ez volt a sürgető indok. Többüknél nem tervezett gyerek volt (volt aki elismerte, volt aki nem), ezek között van olyan is akik se veled se nélküled kapcsolatban vannak, nem is éltek soha együtt még. Az egyik lány orvosira jár, a tanulmányai közepén, a férje rezidens, ők úgy gondolják, hogy a tanulmányaikat a gyerek nem fogja befolyásolni. Olyan is van, aki 3 gyereket akar viszonylag fiatalon, ezért kezdtek bele ilyen korán, bár utalják az a szülői félt akiknél laknak.

Ketten viszont már évek óta dolgoznak, a férjek is jól keresnek és van saját lakásuk is.

Őszintén néha én sem értem a dolgot, de nem az én életem, nekem csak mosolyogni, gartulálni és velük együtt örülni kell.

2020. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Azért vállalnak ilyen fiatalon babát mint pl én 20 évesen, hogy ne ilyen megkeseredett 30-as,40-es legyen mint te akinek úgy látszik jobb dolga sincs minthogy azzal legyen elfoglalva ki hány évesen, hova, milyen anyagi háttérrel vállal gyereket. :) Egyébként köszönjük szépen jól érezzük fiatal szülőként magunkat, a férjemnek jól menő vállalkozása van, én pedig nem vagyok kénytelen így dolgozni.
2020. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!