Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor arról beszélnek az...

Amikor arról beszélnek az emberek, hogy gyereket vállalnak, miért csak a testi és az anyagi helyzetüket mérik fel?

Figyelt kérdés
Azzal nagyon kevesen foglalkoznak, hogy lelkileg érettek-e egy gyermek neveléséhez. Oké, hogy van pénz, elég idősek hozzá és szeretnének babát…de ez még nem elég a gyerekneveléshez. És ahogy észreveszem, sokan ezzel nagyon keveset/ egyáltalán nem foglalkoznak..

2022. ápr. 23. 21:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Mert akik lelkileg nem elég érettek, el sem jutnak addig, hogy ezen gondolkodjanak
2022. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

RENGETEG olyan élettörténetet olvastam/hallottam, hogy "még nem álltam készen a babára korábban", és itt gyakorin is egy sűrűn előforduló érv vagy magyarázat a késői babavárásra. Én is 27 évesen lettem először anya, mert korábban nem éreztem magam késznek rá. És szerintem ez a lelki érettség, amire te gondolsz, az a fajta elhatározás vagy belső indíttatás, hogy én most vagyok "kész" a gyerekre. És onnantól kezdve kezdik el tényleg komolyan fontolgatni, hogy amúgy az egyéb feltételek, mint anyagiak és biológia, adottak-e. Szóval ahogy az #1 mondja, aki nem érzi magát lelkileg érettnek erre, az nem is gondolkodik ténylegesen a gyerekvállaláson (vagy csak ugye az ilyen misztikus "majd egyszer" szintjén).

Az persze már más kérdés, hogy mennyire megalapozott az a bizonyos felkészültség-érzés, és mennyire inkább csak holmi légből kapott gondolatfoszlányra fogták rá, hogy az lenne az. De szerintem igenis foglalkoznak ezzel, azt a néhány párt leszámítva, akiknél váratlanul kopogtat a gólya.

2022. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon nehéz, sőt szinte lehetetlen előre megmondani, hogy lelkileg hogy viseled az anyaságot,apaságot,szülővé válást.Emellett vannak váratlan be sem kalkulálható dolgok,mindenre nincs előre terv.Ezzel nem azt mondom hogy vállaljon mindenki ész nélkül gyereket, csak azt hogy gyakorlatban érhetik az embert meglepetések mindenre felkészülten is.
2022. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Én most arra gondolok, akik csak érettnek hiszik magukat, de igazából nem azok.. Szerintem ezt is valahogy szűrni kéne, mint a meddőséget. Vagy valahogy nagyobb figyelmet fordítani rá, esetlegesen korlátozni ilyen szempontból is.
2022. ápr. 23. 21:35
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
És milyen szempontok alapján, illetve objektív módszerekkel merned, hogy ki mennyire érett lelkileg a gyerekvallásra?
2022. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Mi az, hogy "szűrni kéne, mint a meddőséget?"


A meddőséget nem lehet szűrni... A meddőség annyit jelent hogy valaki egy év aktív szexuális élet mellett nem lett terhes.

Vagy úgy érted hogy a meddőség a szűrő? Aki "meddő" az meg sem érdemli, hogy gyereke legyen? Vagy mi?


A te gondolataidat kellene korlátozni...

2022. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Pl. tesztekkel. Vagy ahogy Kínában is korlátozták, hogy hány gyereket hozhatnak világra, így lehetne azt is, hogy ki vállalhat gyereket. Már csak a gyerek érdekében is.


Örökbefogadás előtt is el kell végezni az esetleges örökbefogadóknak egy tanfolyamot + azt is megvizsgálják, mennyire alkalmasak a gyereknevelésre. Ezt ugyanúgy kéne vizsgálni azoknál, akik képesek a gyermeknemzésre.


6-os: ,,Aki “meddő” az meg sem érdemli, hogy gyereke legyen? Vagy mi?” Nyilván….ezt melyik mondatomból szűrted le te nagyon okos? :D Értetlen idió…

2022. ápr. 23. 22:07
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

És a gyakorlatban hogy képzelnéd el? Ha valaki engedély nélkül teherbe esik a rendőrök elviszik és abortuszra kényszerítik?


Olvastál már róla milyen kegyetlenségek táptalaja volt ez Kínában?


Az örökbefogadás előtti tanfolyam nem arról szól, hogy hogyan kell gyereket nevelni, hanem pont olyan dolgokról, amivel a saját gyereket nevelő szülők nem is találkoznak... (pl hogy hogyan beszélj a gyerekkel az édesanyjáról, hogyan mondd el neki hogy örökbefogadták)

És még örökbefogadásnál sincs ilyen kritérium, hogy "mennyire állsz kész lelkileg a gyerekre" a pszichológus maximum adurva betegeket (pl skizofréneket) hivatott kiszűrni, meg arra véleményt adni, hogy mekkora gyereket fogadhat a pár örökbe.

Nincs se minimum jövedelem, se az meghatározva minimum mekkora lakásban kell lakni. Bőven fogadhat örökbe olyan is, akit a gyakori kérdések népe anyagilag alkalmatlannak tartana a gyerekvállalás rá, mert pl albérletben lakik, vagy nem tudja minden évben külföldi nyaralásra vinni a gyereket.


A meddőséget nem tesztekkel szűrik... Ez nem egy "betegség", hanem egy állapot. Mégegyszer leírom annyit jelent, hogy egy év alatt nem jött össze egy párnak a gyerek. Se többet se kevesebbet.


Olyan betegségekre vannak vizsgálatok, amik meddőséget okozhatnak... De hogy okoznak-e az nem mérhető így. És ennek semmi köze ahhoz hogy valaki "alkalmas" vagy "nem alkalmas" szülőnek...

2022. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
Naiv vagy, a többség egyáltalán nem méri fel anyagilag sem a lehetőségeit. Indítják a "babaproject"-et, "jön, ha jönni akar", aztán majd lesz valahogy, végülis anno a szülők is túlélték valahogy
2022. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem írtam olyat, hogy tesztekkel szűrik a meddőséget. Ne találj már ki folyamatosan dolgokat, hogy én mit mondtam vagy mire gondolok, miközben köze nincs hozzá…


És szerintem sokkal jobb elvetetni a gyereket, mint megszülni olyan körülmények között, ami nem alkalmas az egészséges fejlődésre/ életre.


Gyakorlatban nyilván nagy munka lenne kivitelezni, de legalább nem lenne annyi rosszéletű, elveszett, alkoholista, kattant ember..


Már az is sokat jelentene, ha ezekre a dolgokra jobban felhívnák a figyelmet, mint ahogy a gyermekvédelmi népszavazással is csinálták. Na..ha pont ennyi energiát belefektethetnének ebbe is, az már jó, csak ennek értelme is lenne:D

2022. ápr. 23. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!