Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg túl korai, hogy most...

Tényleg túl korai, hogy most rendezkedem és mosom a baba dolgait?

Figyelt kérdés

Férjem rám szólt hogy korai amit csinálok. 32 hetes vagyok.

A babaszoba már berendezve, csak pár apróság hiányzik. Ruhák kimosva és a kórházi csomagom félig-meddig bepakolva.


2023. szept. 27. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a 35.hetre megvolt minden,mert nem szeretek semmit az utolsó pillanatra hagyni.

A táskám is be volt pakolva már,és folyamatosan mostam a ruhákat,vasaltam(rengeteget kaptam,mindet átmostam.ha egyszerre akartam volna később csinalni nem lett volna időm a szulesig megcsinálni.)

2023. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én idén februárban szültem, de tavaly novemberben minden kimosva, kivasalva, összehajtogatva várta a kisfiam.

A kórházi táskáink decemberben lettek készen :D

Úgyhogy a 32. héten mar végképp nyugodtan rendben lehetnek a cuccok :)

2023. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Talan a ruhak kimosasa felesleges volt most meg, mert azert sokat fognak allni a szekrenyben igy is.


De amugy meg en is imadtam terhesen pakolaszni a baba cuccait, csinositgatni a szobat, miert ne. Tokmindegy mikorra lesz vagy lett kesz, mindenki csinalja ugy, ahogy jonak latja.

2023. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Én a 36. héten szültem, szóval nem érzem korainak. Jobb, mint kapkodni.

Apukának üzenem, hogy dolgozza fel, hogy heteken belül gyermeke születik. Azért, mert a ruha nincs kipakolva, még meg fog történni.

Ha nem ilyen szándékkal mondta, akkor tárgytalan, amit írtam.

2023. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem korai, mert idővel nehezebb lesz a mozgás is, többet fogsz pihenni, vagyis jól teszed, ha pihensz majd.

Illetve nekem is a 37. héten váratlanul megindult a szülés, úgy, hogy előtte voltam ultrahangon és semmi jele nem volt.

2023. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bizony, szulhetsz hetekkel korábban is, és én sem akartam az utolsó pillanatra hagyni. Én az 56 és 62es ruhákat is előre elkészítettem, mert az első hetekben nem us lett volna rá időm baba mellett.... Annyi ruhát kimosnu, kivasslnu, hajtogatni nem egy nap, te is egyre fáradtabb leszel, vagy számolni kell olyasmivel is, hogy a következő kontrollon fekvésre ítélnek pl nyíló mehszaj miatt.... Szóval nem hagynám az utolsó pillanatra.


2 hónappal a szülés előtt már abszolút esedékes ez a készülődés. A kórházi cuccom is a 34.hettol készen várt, hogy csak fel kelljen kapni indulaskor.

Jó volt az utolsó 2 hetet pihenessel tölteni (előtte hiába voltam kész a gyerkőc cuccaival, gyorsan új alberlőket kellett keresnünk, így 3 héttel szülés előtt még lakást suvickoltam).

2023. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33 hetesen kórházba kerültem, 34 hetesen szültem (egészséges babát). Nem korai, bár ha nálatok is így alakulna, akkor kisebb ruhákra lesz szükség.
2023. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

De, szerintem korai, viszont teljesen érthető. Első babánál én is már a 30. héten a kiságyat csavaroztam és ruhákat pakoltam, mert azt muszáj:-) Egyik ismerős 36. héten szült, teljesen félkész volt minden, de apa mindent beszerzett nagymamával a kórházi két nap alatt. Szóval akkor sincs semmi ha korábban jön, és ugye (sajnos) minél korábban jön, annál valószínűbb hogy nem lehet megúszni két nappal a kórházi tartózkodást, akkor van idő optimalizálni.


A második gyereknél csak a kórházi cuccot raktam hamar össze, mert iszonyú sokat görcsöltem, a 39. héten szültem. A nagy mellett nem is nagyon volt idő meg energia élére állítani mindent, plusz ugye addigra már volt rutinom hogy sok mindent újra ír az élet és úgyis utólag tudom meg hogy kellett volna e vagy sem. A korai bepakolásnak egyébként meg is lett az eredménye, nem pakoltam be tisztességesen ("majd időközben még pakolok hozzá"), a tervezett cuccok kb harmada otthon maradt, úgyhogy szorgosan hordták be a cuccokat a rokonok. Ha kicsit várok vele akkor egy szuszra rendesen bepakolok és nem felejtem el :-) Ja és a gyerek is méltóztatott kisebbnek születni mint vártuk, úgyhogy amúgy is tehettünk pár kört 50-es ruhákért, kisebb pelenkáért, stb, szóval ha nem vagyok trehány sem járok jobban.

2023. szept. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel emlékeim szerint 30 hetesen koppra kész volt minden, és bár 39 hetesen szültem, utólag se bánom, a végén nagy hassal nem jó pakolni.

Most a másodikkal szintén kb 30 hetesen akartam elkészülni, de közbejött egy covid, ezt követte egy tüszős mandulagyulladás, egy pár napos külföldi út a férjemnek, amit nem terveztünk és munka miatt muszáj volt, a nagyobb gyerkőc mellett meg nem ment a pakolás, és már kezdem érezni, hogy most már aztán tényleg jó lenne összerakni, mert az óriás pocakkal semmi kedvem nem lesz már rámolni. Úgyhogy szerintem nem korai, ha közbejön valami vis major, akkor mindjárt azon kapod magad, hogy el is vagy késve. De ha nem, akkor se lesz komfortos a végén a mozgás.

2023. szept. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En a 36. hetre mindent befejeztem, 36+2 bekerultem a szuloszobara. Vegul nem akkor szultem, de jol jott a csomag.
2023. szept. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!