Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondolsz a gyermeked jövőjére?

Gondolsz a gyermeked jövőjére?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel beszélgettünk erről,hogy ki mennyit tesz félre a gyermeknek, mi még semmit, mert nem telik rá. Nekünk semmit nem segítettek a szülők, nem tudtam egyetemre járni se, lakást is hitelre vettünk. A gyermekemnek persze ezeket szeretném megadni, de ehhez már most kb havi 10 ezer Ft-ot kellene félrerakni,hogy mire felnő tudjon egyetemre járni, lakást venni. Az meg a másik,hogy a saját nyugdíjas éveinkre is kellene már spórolni, mert szinte semmi nyugdíjat nem fogunk kapni.

Annyi mindent kell fizetni,sok a hitel,a rezsi,hogy képtelenség félre rakni,mindig elmegy valamire.

Szóval engem eléggé nyomaszt ez,félek nem tudjuk majd megadni a gyermekünknek azt amit szeretnénk. Ti hogy vagytok ezzel?


2010. okt. 17. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ne ess kétségbe, majd vége lesz a válságnak és mindenki jobban fog keresni, akkor neked is jut megtakarításra. jelenleg 20 éves vagyok, nekme sem tettek félre, mégis jelenleg végzem az orvosit... anyáék elég rosszul álltak, amikor születtem, a család sem tudott sokat adni, most mégis jól élünk.
2010. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, bár nem hiszem hogy a válság végével jobban élnénk majd, de reméljük.:-) Jó neked, hogy orvosira jársz, azért az gondolom nem két fillér.
2010. okt. 17. 22:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam erre gondolni hogy félre teszek havi 10ezer ftot,de nem tudom pl 15év mulva mennyit fog érni az a pénz,illetve mennyi jönne össze,valószínűleg nem sok.
2010. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi számlát nyitottunk a gyerkőcnek -4 hónapos számlatulajdonos :)-. Amennyit tudunk minden hónapban átutalunk majd. Úgy gondoljuk hogy havi 10 ezer körül minden hónapban félre tudunk tenni ilyen módon, sőt erre a család is tud befizetni, ha valami nagyobb esemény van -keresztelő, ballagás stbstb-. Lehet nem lesznek tizenmilliók mire felnő, de talán mégis valamennyi. Nekünk is van ilyen havi rendszerességgel fizetett megtakarításunk, majd ha lejár annak egy részét is szeretnénk a gyerkőcnek -vagy akkor már remélhetőleg gyerkőcöknek- félretenni. Szerintem amennyit tud az ember azt érdemes ilyen módon gyűjtögetni, hiszen sok kicsi sokra megy :)
2010. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát igen, nem tudjuk mennyit fog érni később 10 ezer Ft,de jobb mint a semmi, meg nem muszáj mindig ennyit félretenni, én inkább úgy szeretném majd,hogy a fizetésünk x%-át a gyerek számlájára átutaljuk majd. Csak hát ez az,hogy mikor,mert most nem tudunk, és attól félek,hogy mindig lesz valami amire kell majd a pénz, és így mindig majd halasztódik a dolog, és egyszer csak azt vesszük észre, hogy a gyerek felnőtt és nem tettünk félre neki semmit.
2010. okt. 17. 22:22
 6/21 anonim ***** válasza:
Ne nyomasszon, mert ma már sok minden más mint 10-15 évvel ezelőtt (bár nem tudom hány éves vagy). Sok fiatalt ma sem tudnak támogatni a szülei, sőt olyan is van sajnos hogy diákmunkából az egyetemista tartja el a munkanélküli szülőket. Ma már van diákhitel és sokféle diákmunka, így akár szülői támogatás nélkül is meg lehet oldani az egyetemi éveket. Bár nekem 15 éve is volt sok olyan évfolyamtársam aki egy fillért nem kaptak otthonról, jóformán végig dolgozták az öt évet, ebből fizették a tankönyveket, kolesz díjat, közlekedést, ételt, mindent. Mire elvégezték a sulit volt munkatapasztalatuk és egy rakás ismerősük, akit a cégeknél ismertek meg, szóval egy csomó előnyük a többi friss diplomáshoz képest. Biztos hogy ez a nehezebb út, de azért nem hal bele senki. Ebből csak azt akarom kihozni hogy nem tragédia ha nincs a gyerek feneke alá tolva a lakás, a kocsi, stb., hanem maga teremt elő bizonyos dolgokat. Sok nyugati országban a gazdag családok sem pénzelik a gyerekeket 18 éves koruk után, van is ilyen amerikai ismerősöm, hiába vagyonos állattenyésztők a szülők, amíg pl. nem tudott a saját keresetéből kocsit venni addig bizony gyalog járt, ami Minnessotában azért nem semmi. Szóval én egyelőre nem idegelem magam ezen, ha lesz annyi pénzünk akkor úgyis segítünk majd neki, ha meg nem lesz akkor abban segítünk majd, hogy hogyan álljon meg a saját lábán. Ebből a szempontból egyébként nekem a nyugdíj elsődlegesebb, hogy ne a gyerekemnek kelljen majd eltartania öreg koromra, legalább ez a teher ne rá háruljon majd, az tényleg szörnyű lenne!!!
2010. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled utolsó, teljesen igazad van, sokszor az sem jó, ha a gyerek segge alá van tolva minden, mert nem tudja értékelni,megbecsülni, ez igaz. Csak szeretném, ha neki könnyebb lenne, mi a nulláról indultunk, még 30 év és letelik a lakáshitelünk is.:-)
2010. okt. 17. 22:34
 8/21 anonim ***** válasza:

Ugyanígy.

Nagyon szarul vagyunk anyagilag, minden biztosításunk megszűnt, mindent a minimumra csökkentetteünk, csak az van,ami nagyon muszály (a net és tévé is csak azért, mert hűségidős, ne lehet lemondani..)

Én mindig azt mondom, hogy jól kell férjhez adni őket:-.))

Suliba biztos járni fog, ruhája, kajája mindig lesz és mindig szeretni fogjuk! De hogy lakást nem fogok tudni neki venni, az biztos, hacsak addig nem nyerek a lottón...

Sokat gondolok rá, hogy vajon felelőtlenül vállaltunk -e már két gyereket és szeretnénk egy harmadikat, de mindig azt mondom, hogy eddig is lett valahogy, akkor is lesz majd valahogy...

Ja, és havi 10-ből sehova nem jutsz....Minimum havi 40,000,- Ahhoz jóval több kell. Egy átlagember a statisztikák szerint évi 500,000,-ftot tesz félre a majdani nyugdíjára. Ez egy ember nyugdíja, ti ketten vagytok, és akkor sehol az iskoláztatás és gyerek lakása. Számolj csak utána, igaz! Sajna:-(

2010. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kérdezte is a barátnőm,belegondoltam-e már mennyibe kerül egy gyerek mire felnő,mondtam,hogy nem, lehet jobb is.:-)

Sztem meg nagyon sokan úgy jutnak lakáshoz, hogy örökölnek, legalábbis a baráti körömben így van. Nálunk ez az eshetőség nem áll fenn,a mi gyerekünk nem fog örökölni senkitől, csak tőlünk. Majd 30 év után. Ha meg hamarabb,akkor fizetheti helyettünk a hitelt.:-(

2010. okt. 17. 22:53
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

őszinte leszek

minek szül az olyan gyereket, aki még nem teremtette meg a szükséges alapokat.

mi is már évek óta vágyunk a gyerekre és sokszor megkaptuk már a barátoktól a gúnyos beszólásokat ...

Több éve külföldön keccsolunk ezért, pedig otthon nagyon szép házunk van. Lehetne már gyerekünk évek óta..


Csak mi gondoltunk arra is, hogy majd annak a gyereknek egyetem, szép ruha, lakás kell stb...

Lassan el is érünk oda,hogy mind ezt biztosítsuk majd.

És a sok gúnyos barát akik azóta már több gyerekkel rogyadoznak a hitelek súlya alatt, csak lesnek, hogy honnan van a másiknak ennyi pénz stb...


Tudod előbb kellett volna gondolkodni és után cselekedni.

Most már ez így van, a te gyereked is olyan felnőtt lesz aki majd látja a szülei hibáit és remélhetőleg próbál nem példát venni róluk.

2010. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!