Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lenne szükség a születésszabál...

Lenne szükség a születésszabályozásra?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen kritériumoknak kellene megfelelni, ha nem, mivel indokolod?

2023. okt. 8. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Kinek?
2023. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az embereknek.
2023. okt. 8. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem tudod, mit jelent ez a szó.

Születesszabalyozas a fogamzasgátló módszerek hasznalata. Ennelfogva létezik es elérhető.

Te mire gondoltál?

2023. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lenne szükség, de mivel senki nem kényszeríthető ilyesmire, ezért nyilván csak emberi jogok eltiporásával lehetne ilyet csinálni.

Én olyasmiket vennék figyelembe, hogy van-e már olyan gyereke, akit ki kellett emelni a családból, a meglévő gyerekei járnak-e iskolába, volt-e a gondja a hatóságokkal a gyermekeit illetően. Nyilván minden esetben mérlegelném a helyzetet, de az senkinek nem jó a világon, amikor egy periférián élő a 6. purgyét pottyantja ki, él amúgy egy omladozó vályogházban, ahol nincs fűtés vagy melegvíz, élelem akkor van az asztalon, ha karácsonykor megjön az általunk vásárolt adomány és egyébként a gyerekek kiemelés után sem kapnak jobb bánásmódot sehol, hiszen hogy hogy nem ezek a gyerekek többnyire nem a jól szituált orvos házaspárnak kellenek, hanem hasonló társadalmi státuszú, de nevelôszülőségből élőkhöz kerülnek, ahol aztán tudjuk, hogy milyen sorsuk lesz, volt egy pár sztori az utóbbi időben.

2023. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Csalàdonkènt max. 2 gyerek vàllalàsat kène ösztönözni. Mèg jobb, ha kevesebb.Adó- ès tàmogatàsrendszert kene ùgy reformàlni, hogy ne legyen erdemes halomra szülni.

Elmaradott orszàgokban és nèpcsoportokban pedig a fogamzàsgàtlàs nèpszerűsìtèsèvel ès a nők tanìtàsàval, nyomorbòl kiemelèsèvel kène lenyomni a születèsszàmot.

2023. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Én egy bizonyos inteligencia szinthez is kötném.

Főleg az itt olvasott kérdések miatt.

2023. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
A fogamzásgátlási módok ismertetésének és a költségvonzatuk csökkentésének már hatalmas hatása lenne, és ez tökéletesen összefér az emberi jogokkal.
2023. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Pont tegnap láttam tiktokon egy videót.

A magyar emberek fogamzásgátlása igen gyatra.

A magyarok 1/4-e (!) nem akar gyereket, de nem is védekezik.

A másik 1/4 fogamzásgátlót szed. De itt is a fele (bar nem tudom honnan tudják), nem rendeltetésszerűen szedi.


Szóval már ez nagyon durva.


Az árak meg... szerettem volna spirált felrakatni. 80ezer ft plusz a doki. Bakker az átlag magyar ezt hogy fizesse ki?

2023. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

"Pont tegnap láttam tiktokon egy videót."

. A legjobb forrás. Bár ezegy fokkal jobb: [link]


"A magyarok 1/4-e (!) nem akar gyereket, de nem is védekezik."

. Igen ők nagyrészt nem is szexelnek. A statisztika szépsége...


"A másik 1/4 fogamzásgátlót szed."

. Az igen. Tekintve, hogy férfi fogamzásgátló nem létezik, és a férfiak-nők aránya nagyjából 52-47%, ez azt jelenti, hogy a nők fele szed fogamzásgátlót. Viszont a nők kevesebb mint fele esik a 14 és 50 év kor közé, tehát szinte minden szexuálisan aktív ÉS nemzőképes nő fogamzásgátlót szed (és még azon kívül is).

Ezek azért durva adatok.

2023. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 babyboom567 ***** válasza:
53%
A bolygó és a fenntarthatóság érdeke lenne, viszont társadalmilag nem érdek,hiszen akkor nem lennének tömegével krumpliért megvehető tömegek,végtelen, azonnal pótolható gyári munkások,sokkal értékesebb lenne a munkaerő.Az embereket nem lehetne röghöz kötni.
2023. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!