Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elképzelés vs valóság?

Elképzelés vs valóság?

Figyelt kérdés

Nektek voltak olyan elképzeléseitek/terveitek a gyerekvállalással kapcsolatban, amikről szülés után kiderült, hogy kissé utópisztikusak?

Én például az első gyerekem előtt azt vizionalizáltam, hogy a babázós időszakban rengeteget fogok sütni-főzni, kis konyhatündér leszek és boldogan dagasztom majd a házi kenyerünket reggelente, mielőtt felébred a baba. :D Szerintem mondanom sem kell, mennyire nem jött be a dolog, főleg, hogy a fiam többemberes volt - eltelt pár hónap, mire egyáltalán volt annyi időm, hogy egy alap kaját összeüssek ebédre.


2023. okt. 8. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is többemberes babám van, én nehézre számítottam, de megélni sokkal nehezebb.

Azt nem gondoltam hogy nem lesz időm wc-re menni, vagy hajat mosni. Azt nem gondoltam, hogy az alapszükségleteimez nem fogom tudni kielégíteni sokáig egyáltalán. Sosem akkor ettem, ittam, wc-ztem, aludtam amikor akartam és ez baromira megviselt.

Főzésről nem is álmodtam.

Azt sem gondoltam hogy soha egy 5 percet nem tudok majd lekapcsolni, lazítani.

2023. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitaláltam, mi mindenre fogunk járni, baba-mama csoport, babaúszás, én járok majd edzőterembe hetente, míg az apja vigyáz rá. Ehhez képest a matrica babámnak eszébe sem jutott ilyen, üvöltött mindenki másnál, a sebem sem engedte, hogy mászkáljak. Második gyereknél pedig már a nagyobb dolgainak intézése mellett aludni sem volt időm. A szocializációt a nagy ovis barátaival és a kis tesóikkal oldottam meg. Nem így terveztem, de találtam barátokat. Mostanra tudjuk egymásra bízni a gyerekeket, így oda-vissza nyerünk alkalmanként pár órát, míg leadjuk játszó délutánra a kicsiket.
2023. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elkepzeles-majd nagyokat sétálunk,a friss levegőn alszik a kocsiban,leülök a parkban olvasni addig,tudod mint a filmekben.

Valóság-elindultam sétálni,tíz perc múlva rohantam haza,mert a gyerek üvöltött a babakocsiban mint akit éppen nyuznak.🤣🤣

Elkepzeles-a második babát nem szoktatom kézre,szépen el lesz a kiságyban,majd addig jól megcsinálom a házimunkát

Valosag-a második babám is egész nap kézen volt,és,hogy még véletlenül sem legyen szabad kezem,a hordozokendoben is ordított.🤣🤣

Elkepzeles-egyik gyerekem sem alszik majd velem, mindkettő a saját ágyában fog aludni

Valosag-lanyom 6 éves koráig aludt velünk,fiam jelenleg 18 hónapos és velünk alszik most is 🤣🤣🤣

2023. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát...most mit írjak. Nem úgy képzeltem,hogy 4-5 évig szinte kórházakban élünk...Egy utazócirkusz volt az életünk 3 hetes korától...


Természetesen nem így képzeltem.


Tudod,az az érzés, amikor a szülészeten közölték a mellettem fekvő 17 éves friss anyával,hogy a babája dongalábbal született...És én arra gondoltam, hogy az én babám egészséges..


Aha... 3 hétig örülhettem.

2023. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A hugom tobbemberes volt picikent,10 ev van koztunk szoval mindenre emlkeszem akkoribol.

Szoval,en a legrosszabbra szamitok igazabol,nem dedelgetem magam rozsaszin kodbe,de azert remelem nem lesz annyira veszes…

2023. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5os vagyok,csak annyit tennek hozza hogy a 32.hetben jarok
2023. okt. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából semmi sem jött össze abból, amit elképzeltem, pedig van sok baba a családban, így nem rózsaszín ködben éltem. Hiába, még ha a nehézségeket hallja az ember, akkor sem tudja elképzelni, tök más mint amikor benne van.


Igaz ezek szubjektív dolgok, mert amikor találkozunk a gyerekekkel egykorú társakkal akkor látom, hogy az enyémek sem rosszabbak mint másoké. Csak valahogy mégis egyszerűbbnek tűnik kívülről.

2023. okt. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak pozitív csalódások is érdekes módon, például nem gondoltam, hogy kb. 2 hónapos korától átalussza az éjszakát. Hihetetlen, mennyit számít, ha nem kialvatlan zombi az ember egy pici babával, sokkal rózsaszínebben látja a világot, pedig én alapból nagyon kevés alvást igényeltem terhesség előtt, de szülés után éreztem többször, hogy felrobbanok, ha nem tudom végre kialudni magam :)

Arra viszont nem számítottam, hogy kb. 5 hónapos koráig a délutánt a gyerekkel a kezemben sétálva kell töltenem, mert különben sír... 🙃 Mindenki hasfájást emlegetett, szerintem nem az volt a baj, de nem tudom, hogy akkor mi...

Fél éves kora óta viszont megint rámült a rózsaszín köd, mióta tud helyet változtatni és le tudja magát foglalni ezzel-azzal, sokkal édesebb a fiam, mint valaha is gondoltam, hogy lehet egy ekkora gyerek, egy igazi cukiságbomba, kb. egész nap vigyorog meg huncutkodik, igaz, hogy most múlt 1 éves, és elkezdődtek a hisztik, tehát most várom a második arculcsapást az elképzelésekhez képest 😊

2023. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert nem vagyok ostoba, hanem gyerekvállalás ELŐTT tájékozódok, mivel járHAT egy gyerek - igen, belemélyedve a sok-sok szrságba is, ne érjen már meglepetés.
2023. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kilences, te olyan mélyen, amolyan anyukához méltóan empatikus vagy :-)


A szülésem előtt annyira képben voltam, hogy párat élőben is követtem, mégis nagy meglepetések értek amikor ott voltam a szituációban. Elárulok valamit: nem ugyanaz valamiről olvasni, beszélni vagy megnézni, mint benne lenni a közepében folyamatosan, time-out nélkül.

2023. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!