Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért dönt mégis úgy egy apa...

Miért dönt mégis úgy egy apa hogy nem akarja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Igazából a történteken már továbbléptem, inkább csak érdekelne kívülálló személyek véleménye is vagy esetleg személyes tapasztalatok.

Tehát volt párommal 4 év együttlét után becsúszott a baba, akkor elvetéltem. Nem sokra rá szándékosan nem védekeztünk, gyereket akartunk és egyből sikerült is, nagyon örültünk. Egyből eljegyzés, össze akart velem házasodni, mely csak azért nem történt meg mert nem akartam terhesen esküvőt. Folyamatosan várta a kicsit, minden úgy történt ahogy annak kellett. Segítkezett a saját lakásom felújításába, babaszoba készült, minden a rendjén ment. Mikor 6 hónapos terhes voltam volt egy nagyobb vitánk családi balhé miatt, ekkor idegességbe mondtam hogy mehet vissza anyucihoz, ami meg is történt. Sosem akart ezután békülni, viszont a gyerek “érdekelte” (írkált néha) amíg meg nem született. Apasági sem készült mert lelépett az ország másik felére. Azonnal más nőkkel volt/van. Mikor már 1 hónapos volt a gyermekünk megtudtam hogy van egy kapcsolata miközbe mégcsak nemis látta a közös lányunkat, ezért mostmár zajlik a per köztünk. Eleinte azt mondta akarja látni, tartani a kapcsolatot viszont én nem hagyom ezt (nyilván nem volt ez igaz akkor még), mostmár azt mondja közös ismerősöknek hogy le akar róla mondani. Azt is kitalálta hogy én nem tudom kitől van a kisbaba ezért most dns tesztre várunk. Minimálbérre van bejelentve, a minimumot akarja fizetni. A gyereket sosem látta, sosem keresett, sosem jött hogy látni akarja.

Mi történik egy ilyen “férfi” fejében?


2023. okt. 20. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó lenne néha belelátni a buksijukba. Nagynénémék 11 évig voltak együtt házasok,álompár voltak kb. Tervezett,várt baba. Születés után is úgy féltette,óvta. Majd 4 hónapos volt amikor egyszer csak sokáig volt oda,a szabadnapján a haverokkal ment strandra stb egész napra. Majd közölte költözzenek szét,ez volt 13 éve,ennyi idős a fia. Azóta egyszer sem látta szó szerint,nem keresi,nagynéném hiába szerette volna,többször próbálkozott. Összejött a nővel akivel megcsalta,csinált neki két gyereket,gyerektartást küldi havonta és ennyi. Se egy szülinap semmi. Nem így ismertem meg őt,de nagynéném sem. A legdurvább,hogy a fiú nem ismeri az apját de egy az egyben az apja,még a gesztusaiba is őt látjuk. Kinézetre meg totál a gyerekkori mása. Néha jó lenne tudni mi játszódik ilyenkor az emberek fejében.
2023. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Na igen.. nálunk is ez van hogy sosem néztük volna ki belőle és akaratlanul is eszembejut sokszor ha a közös gyerekünkre nézek hogy mégis hogy tudta ezt megtenni vagy mi vitte erre rá
2023. okt. 20. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Neki sohasem volt olyan kapcsolata sem fizikailag, sem érzelmileg a gyerekével, mint az anyának.
2023. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért nem olyan nagy ördöngösség..


A kapcsolatotok eleve nem volt biztos alapokon, és úgy vállaltatok gyereket.

Te nem akartad elkötelezni magad, teljesen mindegy milyen ok miatt.

Ősszevesztetek, gondolom sérült a büszkesége is. A legtöbb férfinek pedig a kötődés szülés után alakul csak ki, neki ez eleve meg sem történt. Gerince sincs , különben nem akarna kibújni a felelősség alól sem.

Nem csak jó messze költözött, (megint csak felelősség lerázása) de tovább is lépett, és ezzel pedig rájött, hogy inkább élne még, mint megállapodjon és családosdit "játszon"


Viszont a gyerekről lemondani nem tud, kötelezettsége attól még van.

2023. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ne értsd félre, nem védeni akarom, de ne női szemmel nézd, próbáld meg férfival.

Van egy kapcsolata, amiből MAJD biztosan családot akar.

A meglévő gyerekéhez semmi érzelem nem köti, mivel nem is ismeri. Az, hogy ő van és ezzel veled is tartani kéne a kapcsolatot még nagyon sok évig, csak nehezíti az ő elképzelt jövőbeli családi életét. Ő akart családot és most is akar, mert a jövőképében szerepel, de nem konkrét személyekkel, hanem azzal a nővel, akit épp aktuálisan szeret.

Amikor babaszobát tervezett, még te voltál az, akkor még nem tudta, hogy ez nem marad így. Ő most ugyanúgy azt a jövőt szeretné megvalósítani, amit eddig is, de abban nem szerepelt "lezáratlan kapcsolat, nem családban nevelt gyerek." Ezért neki az lenne a kényelmes, ha ez az egész meg se történt volna és te lehetnél csak egy múltbeli nő, mint a többiek, amit már lezárt. Erre csak akkor van esélye, ha a gyerek nem tőle van. Hiába tudja ésszel, hogy ez nem így van, ebbe kapaszkodik.

2023. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én évekig agyaltam hasonlón. A barátnőm volt férje és a barátnőm is akartak gyereket, de 3 év házasság után gyerek nélkül elváltak más miatt.


A fickó összejött egy nővel, akinek van két fia, de az apuka is képben van, sokat van nála a két gyerek. Ezt a nőt máshonnan ismerem, és mondta, hogy a fickó kategorikusan kijelentette, hogy nem akar saját gyereket, neki ez így tökéletes, hogy a nőé néha velük van, de neki nincs köze hozzájuk.


A nőt annyira nem érdekli, csak úgy mellékesen mondta, én viszont kattogtam rajta, hogy a barátnőmmek miért nyomta folyton, hogy legyen gyerek...

2023. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem leszek népszerű a válaszommal, de szerintem ebben a társadalmunk is nagyban hibás. Ilyen kérdésnél mindig van legalább egy olyan komment, ami arra irányul, hogy a nő félreismerte a férfit, neki kellett volna jobban figyelnie. Jó, lehet hogy így volt, lehet hogy nem. De ha így is volt, ez felmenti a férfit a kötelezettség alól? Ez kicsit olyan számomra, mint az áldozathibáztatás, nem arról beszélgetünk, hogy Gipsz Jakab nem tudott az ösztöneinek parancsolni, hanem arról, hogy az áldozat miért húzott olyan ruhát, miért ment át azon az utcán, miért ment oda egyedül. Itt is ez a helyzet. S milyen érdekes, hogy fordított esetben, tehát ha a férfi adja elő, hogy őt átverte a nő és felcsináltatta magát, akkor sosem gondol arra senki, hogy jó ember, talán kellett volna gumit húzni, ha annyira nem akartál gyereket, amúgy meg kellett volna jobban kiismerni azt, akivel rendszeresen dugsz. Na már most, ha ilyen a társadalmunk hozzáállása is, akkor természetes, hogy a férfi fejek is így gondolkodnak erről. Egy férfi előbb felmentődik egy ilyen helyzetben. Ha feljön egy cikk arról, hogy egészséges babát találtak a piripócsi kórházban, biztosan lesz olyan, aki szerint milyen anya az ilyen, miközben ha az ország egyik végében Jakabunk csinál egy gyereket, akit le se sz@r, a másik végében meg boldog családban él, akkor Jakabról nem az a megítélés, hogy talán bogot kéne kötni a végére, amúgy meg lehet a másikkal is apaként viselkedni, hanem az, hogy de azokkal a gyerekekkel, akikkel együtt él, jól bánik. Felmentjük őt mi magunk, a disznósága el van nézve, mert azóta már van olyan gyerek, akiről tud gondoskodni, legalábbis nem lép le.

Ha a teljes társadalom nem így állna hozzá, ha a a férfi számára is akkora "szégyen" lenne egy házasságon kívüli gyerek, mint a nő számára, ha a férfinak komolyabban kötelezettségei lennének utána pár tízezer forintos gyerektartáson kívül, akkor bizonyosan nem lenne ennyi ilyen eset. De amíg más megítélés alá esik a férfi és a nő a kérdéskört illetően, addig megteheti és meg is teszi.

2023. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Én a 7-essel bizonyos fokig egyet értek, de azt is kár tagadni, hogy biológiailag is másképp éli meg ezt a folyamatot a férfi és a nő. A nő lepisili a tesztet és már elkezd bizonyos értelemben kötődni, anyává válni, érzi a mozgásait, ő szüli meg, stb. A férfi a gyerek születése után kezdi el megtapasztalni azokat a pillanatokat, amiket a nő a teszt után már rögtön.

Nyilván Gipsz Jakab felelőssége adott, ha teherbe ejtett valakit, viselje a következményeit, de az, hogy neki miért olyan könnyű nem törődni a gyerekével, szerintem kimerül abban, hogy idegen neki és semmiféle kötődés nincs közöttük.

2023. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet 8-as válaszadó, hogy teljes mértékben igazad van, nehezebb ilyen szempontból egy férfinak. Viszont itt igaz az is, hogy a nem tudás nem ment fel a felelősség alól. Felnőtt ember. Vállalja a következményeit a döntéseiért, mint ahogy vállalni kell azt egy jobb munkahelyen is, meg az élet minden más területén. De továbbra is azt gondolom, hogy úgy könnyű megpattanni, ha a teljes össznépi társadalom ezt egy vállrándítással, rosszabb esetben a nő hibáztatásával elintézi.

A “jobban meg kellett volna ismerni” c. véleményekhez pedig részletek nélkül, de megosztanék egy saját sztorit. Szűk családban boldog pár, házasság, gyerek, a pár tagjai lassan 40 évesek. Mire a férfi nyíltan, félreérthetetlenül kikezdett az én férjemmel. Kétszer. Látens homoszexuális. A felesége nem tud róla, a család többi tagja nem is sejti. Persze, utólag minden fingásba belelátja az ember a jeleket, de ha tényleg annyira egyszerű lenne felismerni, akkor azért a család x számú tagjai közül legalább egynek feltűnt volna és nem sokként ért volna minket a szituáció. El tudom képzelni, hogy egy ilyen párkapcsolat is lehet ennyire félrevezető, hogy őszintén nem volt honnan sejteni az ellenkezőjét.

2023. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!