Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennél valakinek szinte...

Lennél valakinek szinte ismeretlenül a keresztszülője?

Figyelt kérdés

A férjem egyik barátjáék felkérték a férjemet, és vele együtt engem, keresztszülőnek. Nincs velük problémám, kedvelem őket, de őszintén alig ismerem őket, évi 2x találkozunk párostól, egyébként csak a fiúk szoktak összejárni. Így nekem kicsit furcsa, hogy én leszek a baba keresztanyja. Szeretem a gyerekeket, nekünk is van egy kisfiunk, de így pár találkozás után nem nagyon kötődök a babához.


A férjemet nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, így persze elvállalom, de olyan idegen nekem így az az egész szituáció. Ti mit gondoltok erről?



2023. okt. 23. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem,minek? Nem lennènk közelebbi kapcsolatban. A gyereket se ismernèm majd. Lexarnám szegènyt.

Válasszanak olyat akivel jóban vannak, ès èrdekelni fogja majd a gyerekük.

2023. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy, ismeretlenul, eleg formalisnak tunik. Divatnak. Nem vallalnam.
2023. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék, nekem a keresztelés nem divatból van.
2023. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A férjeink valóban jóban vannak egymással, így őt felkérni igazából jogos, és náluk az a szokás, hogy a keresztszülők egy pár. Úgyhogy visszautasítani nem igazán tudom a kérést, úgy hogy ne hozzam a férjem rossz helyzetbe. De szerintem is értelmetlen és kellemetlen így ez a helyzet nekem.
2023. okt. 23. 14:43
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem, még ismerősnek sem vállalnám.
2023. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Ismerősnek sem vállalnám, nemhogy egy vadidegennek.
2023. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem párostól szoktatok találkozni, hanem "csak a fiúk szoktak összejárni", akkor gondolom a párod se sokkal többször látja azt a gyereket?

Vagy úgy taliznak, hogy apuka viszi a babát is magával olyankor?

Mennyi idős a baba? Nem lehet, hogy a jövőben kicsit gyakrabban fogtok találkozni, ahogy könnyebben lehet majd programozni vele?

Ha már el van döntve a dolog, akkor én mindenképp jelezném a páromnak, hogy ha már így alakult, keresztszülőként te szeretnéd kicsit jobban ismerni a keresztfiad/keresztlányod, hívjátok át őket gyakrabban,menjetek együtt néha közös programra, hátha kialakul a normális kötődés idővel.

2023. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem, én hitemet gyakorló keresztényként fontosnak gondolom a keresztszülői hivatást, ami nem csak egy napra, hanem egy életre szól.

Ezért nem vállalnám olyan szinte ismeretleneknek, akikkel nem tartom a kapcsolatot.

2023. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék. Mi most kértünk fel valakit keresztapának és eszünkbe se jutott a párját (akivel én kb 2x találkoztam) felkérni keresztanyának.
2023. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem szokták vinni a gyerekeket, nekik a pici fél éves. :) Így jogos, igen, párom se sokszor látta a babát, de a barátja sokat mesél róla, és lelkes a keresztapaság miatt. A férjeink úgy tervezik, hogy innentől majd gyakrabban járunk össze, de nem tudom mennyire fog megvalósulni a dolog. Én próbálkozni fogok majd legalább egy laza baráti viszonyt kialakítani velük, ha már így alakult a dolog, és persze a kisfiúval is.
2023. okt. 23. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!