Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Áprilisra várjuk a kisbabánkat...

Áprilisra várjuk a kisbabánkat, keresztszülőséggel kapcsolatban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, és egy hugom. Az öcsémnek 2-3 éve van barátnője. Szeretik egymást, de az öcsémnél sosem tudni, meddig marad valaki mellett. Én kedvelem egyébként a leányzót.


Mindenképp szeretnénk, ha az öcsém lenne a keresztapa. Kérdés csak az, ki legyen a keresztanya?


Szívem szerint a hugomat szeretném, mert benne bizok a legjobban, tudom mennyire szereti már most a kicsit pedig még nem is találkoztak, szerelmes belé. Ha csak rágondol is sír örömében, nagyon bensőséges a kapcsolatunk.


Másik lehetőség, az öcsém barátnője. Kedvelem, de nyilván vele nem olyan mély a kapcsolatunk. Lehet bántó lenne számára, ha nem ő lenne a keresztanya, valószínűleg az öcsém is furcsállná.


A hugunk teljesen ki van akadva a báttya/öcsém barátnőjére. Herótja van tőle, szerintem bántaná, ha a lány kapna keresztanya titulust.


Mit tennétek a helyünkben?


Köszönöm



2023. márc. 1. 09:05
A kérdező szavazást indított:
A testvérem barátnője legyen a Keresztanya.
A lánytestvér legyen a Keresztanya.
50 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ne hülyeskedj már. Egy random csajt bíznal meg a gyereked keresztszülőségével, csak hogy meg ne sértődjön? Fontosabb neked, hogy a kiscsaj jól erezze magát, mint hogy ki a gyereked keresztanyja??

Gondold már ezt vegig meg egyszer.

2023. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, a szívem nekem is azt diktálja. 🤗
2023. márc. 1. 09:13
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is a gyereknek nem kell keresztapa ÉS kereszanya, egyik böven elég. (Mármint ha nem divatból csináljátok, hanem tényleg az eredeti értelemben gondoljátok).

Másrészt egy félig idegent garantáltan nem kérnék fel keresztszülönek, ahhoz minimum komoly együttélés kellene.

Ha feltétlen két keresztszülöt akarsz, akkor a két testvéredet kérd meg, ök garantáltan maradnak a családban, ellentétben egy átmeneti barátnövel

2023. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 NTBS ***** válasza:
92%
Inkább a testvéredet, ez egyértelmű.
2023. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező egyébként 2 keresztszülőt választani. Lehet úgy is, hogy öcséd az egyik gyereked keresztszülője, húgod meg a másiké, ha terveztek még.
2023. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyértelműen a húgod legyen a keresztanya. Ha szeretnétek keresztapát és keresztanyát is, egyáltalán nem kötelező házasoknak lenniük.

Én biztosan nem kérném fel a rokon aktuális barátját/barátnőjét keresztszülőnek. Barátnőm rokonai pont így jártak: felkérték a barátnőmet és "illemből" az aktuális pasiját keresztszülőknek, majd egy évre rá a barátnőmék szétmentek, a keresztapa azóta a gyerek létezését is elfelejtette.

Ha megsértődik a csaj, azzal nem kell törődni. A húgod a leírás alapján nagyon jó keresztszülő lenne, őt válasszátok.

2023. márc. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon fontos az, hogy jelen legyenek az életében. Tudom, hogy ők sosem fogják elhagyni vagy kilépni az életéből, tudom, hogy ők mindig egy kis szeretetforrások lesznek a kicsinek. Az öcsém is már alig várja. Az anyagiak engem egyáltalán nem érdekelnek (hallottam már olyat is, hogy az alapján választ valaki..).


Köszönöm a megerősítést 💙

2023. márc. 1. 09:28
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Én inkább az adott vallási közösséget kérdezném, hogy hogy szokás, ki a legalkalmasabb.
2023. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Most az a kérdés, hogy hívők is vagytok-e, tartjátok-e a vallásos nevelést, a hitéletet vagy csak azért akarjátok megkeresztelni a gyereket, mert ez a szokás és a divat?


Mert utóbbi esetén felesleges megkeresztelni, aztán nincs probléma, nem ettől függ, ki lesz majd jelen az életében. Na meg elhiheted, ha a húgodnak lesz saját gyereke, a tied kiesik a figyelme központjából.

2023. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Húgod legyen a keresztanya. Ha külön keresztapát is akarsz, akkor legyen az öcséd.

A barátnő ilyenkor semmi. Ha menyasszonya lenne az öcsédnek, akkor lenne miről gondolkodni. Ha felesége lenne, akkor jogos, hogy legyen ő a keresztanya. Habár nálunk pl. akárhány keresztanya/-apa lehetne, tehát emellett még lehetne másik keresztanya a húgod.

2023. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!