Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennél valakinek szinte...

Lennél valakinek szinte ismeretlenül a keresztszülője?

Figyelt kérdés

A férjem egyik barátjáék felkérték a férjemet, és vele együtt engem, keresztszülőnek. Nincs velük problémám, kedvelem őket, de őszintén alig ismerem őket, évi 2x találkozunk párostól, egyébként csak a fiúk szoktak összejárni. Így nekem kicsit furcsa, hogy én leszek a baba keresztanyja. Szeretem a gyerekeket, nekünk is van egy kisfiunk, de így pár találkozás után nem nagyon kötődök a babához.


A férjemet nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, így persze elvállalom, de olyan idegen nekem így az az egész szituáció. Ti mit gondoltok erről?



2023. okt. 23. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

De amúgy senkinek sem!

2023. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjemet hasonlóan kérte fel egy barátja, de ott ők is alig találkoztak, én például se a feleséget, se a gyereket nem láttam előtte képről se. Csak formalitásból akarták, a nagyszülők erőltették és nem nagyon volt olyan ismerősük, aki meg volt keresztelve. A lényeg, hogy azóta se találkoztak, ez kb fél éve volt.
2023. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem vállaltam el még sógornőmnek (férjem tesójának) sem, akkor még csak élettársak voltunk.

Engem nem érdekelt a megfelelésem bárkinek is, ha nem, nem, visszautasítottam.

2023. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Csak úgy ne járjatok, mint itt egy régebbi válaszoló, akik majdnem elvállalták hasonló helyzetben a keresztszülőséget. A baba szülei még időben elszólták magukat, hogy akkor a keresztszülők fizetik a bazilikában a keresztelőt, és innentől a gyerek minden nagyobb költsége - nyaralás, beiskolázás, bútorok - felesbe megy majd, mert hát ő a keresztgyerekük.

Az a pár visszautasította ezt a "megtiszteltetést".

2023. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 babyboom567 ***** válasza:
92%
A volt munkatársam kisfiának vagyok a keresztanyja,kb a keresztelő óta nem láttam,közel 20 éve.Kizárólag azért engem kértek fel,mert a nagyszülők,meg a rokonságból,erőltették a keresztelőt,és senki más nem volt.El is mondták,hogy semmivel nem tartozom, csak formaság.
2023. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem, maximum közeli barátnak vagy rokonnak.
2023. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%
Felfogod egyáltalán, mivel jár ez, mi a vonzata ennek? :) Én nem vállalnám egy ismeretlen kisgyerek felügyeletét, ajándékozását, a velejáró felelősséget, mert a keresztszülője vagyok. Az is lehet, mert egyáltalán nincs kizárva, hogy a gyermek problémás lesz. Én nem szeretnék ilyen szinten más gyerekéhez kötődni, kizárólag csak papíron sem. A páromnak sem hódolnék be ennyire. Legyen keresztül szülő, ha pedig jön a gyerek, te legyél a keresztapu kedves felesége, akivel jól érzi magát ez a gyerek is.
2023. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Bocsánat az offért, de ez így megy manapság? A szülő benyújtja a számlát, hogy "Na ezt és ezt perkáld!"?

Én is meg vagyok keresztelve, kaptam is mindig ajándékot alkalmakkor, de semmi extra.

Nem tudom elképzelni, hogy szüleim odaálltak volna eléjük, hogy begyűjtsenek valamire egy összeget tőlük (én sem tettem, mikor idősebb lettem).

Adtak, amit jónak gondoltak, de csak maguktól.

Ha elvállalod a keresztszülőséget, és bármilyen szempontból pofátlanok a szülők, akkor beinthetsz nekik, nem?

A gyerek így lehet, hogy keresztszülő nélkül marad, de csak a szüleinek köszönheti...

2023. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%

kérdés, a válaszadókhoz, akik NEMNEMNEM-eznek, mert jajjajándék meg jajjfelelősség

HÁZASOK. Ha a férje elvállalja, ugyan úgy a kérdező "gondja" is lesz a karácsonyi ajándék, és ugyan úgy az ő pénztárcáját is fogja terhelni. Hogy odaáll-e a templomban a FÉRJE MELLÉ, az a formalitás része. De ha nem, azzal kb meg is ágyaz a rossz kapcsolatnak a férje és a barátja közt.


Kérdező, a fent leírt okok miatt én elvállalnám. Mert ha a férjed elvállalja, onnantól ugyan úgy benne vagy a buliba te is gyakorlatilag. Hogy papírformán is benne vagy-e, azon meg maximum a 2 család jó kapcsolata múlik...

2023. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%
És ha elválnak...? 🙈
2023. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!