Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy családtag, rokon, vagy...

Ha egy családtag, rokon, vagy ismerős azzal érvel nálatok, hogy márpedig azért jó, ha gyereketek lesz, hogy legyen, aki idős korotokban rátok nyitja az ajtót, hogy reagáltok?

Figyelt kérdés
Én szimplán közlöm velük, hogy rég baj, ha valaki ezért akar gyereket, szerintem önzőség.

2023. okt. 31. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Szimplán visszakérdezek, hogy akkor ugye ezért költöztek külföldre a gyerekeid?


Nálunk az a tendencia, hogy aki az alábbi mondatot hajtogatja, annak a gyerekei, unokái mind leléptek egyetem után külföldre, vagy legalább 250 km-el arrébb a szülői háztól.

2023. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Hála istennek az én családomban senki nem avatkozott más dolgába.
2023. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jó az, ha idős korodban meglátogatnak a gyerekeid, ne adj Isten, lehet is rájuk számítani, ha beteg leszel.

Viszont soha nem értettem, hogy miért állnak neki emberek turkálni abban, hogy ki hány gyermeket vállal, és mikor. Ez egy elég ingoványos terület, lehet, hogy azért nincs még gyermek, mert pl. egészségügyi probléma van. Én simán megmondanám az ilyen kedves rokonnak, hogy a saját dolgával foglalkozzon. Szerencsére nálunk senki nem ilyen tapintatlan.

2023. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Azt, hogy igaza van! Jó, ha az emberre rányitják a gyerekei az ajtót :D Főleg, ha szeretik és nem csak kényszerből teszik.. Sokkal szarabb, ha valaki egyedül van… Ezen mi önzőseg? Nyilván nem csak ezért vállal gyereket az ember, hanem mèg sok más pozitív érzés miatt.. De lehet ez az egyik… Szerintem semmi baj nincs ezzel a mondattal! Ha tukmálják a gyerekvállalást az a gond.
2023. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Most aztán jól le lettem pontozva. Tartsatok kutyát akkor :D ünnepeljétek a születésnapjàt, meg fotózzátok le a karácsonyfa alatt az ajándékaival és közben hitessétek el magatokkal, hogy milyen boldogok vagytok egyedül! Hajrá childfree!! #szőrösgyerekem :D
2023. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, hogy mennyire akarok vele mélyebben belemenni a dolgokba. Mert persze, jó. De nem ez a fő motiváció normális esetben, mikor valaki gyereket vállal. És az én rokonaimnak se ez jutna először eszébe, de lehet, hogy pont ilyen témában olvasott valamit előtte, pont ez volt a fejében.


Ha nem akarok belemenni, akkor annyit mondanék, hogy igen, ez is jó benne.

2023. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem 4/5 miért van lepontozva. Szerintem álszentség ezt önzőnek tartani.


Tegye a szívére a kezét az összes szülő: nem jó érzés az, amikor a gyerek kimutatja a szeretetét? Amikor látom hogy boldogul az életben? Amikor ecseteli nekem az élményeit? Nem ez az, amiért az ember gyereket vállal? Vagy azért vállalt itt mindenki gyereket, mert imád szart pucolni, hányást takarítani, évekig nem aludni és közelharcot vívni a kamaszokkal? Vagy letudta a CSOK-ot a lakóparkiért?


Ennek része az "öregkoromban nyissa rám az ajtót" gondolat is. Nem kell ágytálaznia, de nekem és általában az embereknek jólesik a tudat, hogy amikor már nem él a mostani családom idősebbik része, és sajnos a barátok közül is már sokan lesznek tepsiben vagy éppen tojnak a fejemre, akkor talán lesz 1-2 gyerek a családjával, aki karácsonykor egy ebéd erejéig meglátogat, újra élettel tölti meg a házat és úgy érzem, hogy ezért megérte felkelni reggel. Ha gyakrabban megteszik, az még jobb. Ebben semmi önzőség nincs. Az az önzőség, ha magamhoz lancolom a gyerekem. De normális lelkületű emberek esetén egy gyereket nem kell IFA-val hazavontatni, jön az magától és őszintén.

2023. nov. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

7-es, igen, valóban jó dolog ez.


De ettől függetlenül, ha nem szeretnék gyereket, nem is kezdenék el senkivel erről vitázni, megkérném, hogy zárjuk le a témát és kész, nem kell egymást győzködni.

2023. nov. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Nyolcas, persze, orbitális távolság más döntését megkérdőjelezni, pusztán egy teljesen hülye érv ez.
2023. nov. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mondhatná.. Nem ezzel motiválna, ha nem lenne gyerekem. Én pl nem nyitom rá apámra az ajtót, mert megcsinált ugyan, de egy agresszív alkoholista volt, felőlem felfordulhat.
2023. nov. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!