Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Nagyon kellemetlenül érzem most magam.

Figyelt kérdés
A kisfiamait 3 hét után átirattuk egy másik iskolába, mert folyton bántották. A férjem hordja reggel is és délután is, mert neki esik útba, nekem meg az ovi, oda viszem a kicsit én, és megyek érte délután. Az "új" iskolában minden szép és jó, csakhogy a férjemnek máshová kell járnia nyártól dolgozni, és ez már fix. Viszont így nem tudjuk hordani az "új" iskolába a nagyot. :S Szóval vissza kell hozni a "régi" iskolába, hogy tudjam hordani én. Szerintetek mit tegyek? Nagyon szégyellek bemenni a másik suliba, hogy ez van, mert bár azt mondták, bármikor szívesen visszaveszik, ez nem játék! Segítsetek, legyetek szivesek!
2010. okt. 19. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

En is annak jarnek utana, hogy a ti telepulesetekrol nem-e hordja mas is abba a suliba a gyereket.

Akar a vedononek is szolhatsz, hogy kerdezoskodjon, vagy a suliban is megkerdezheted, ha nem ismered a ti falutokban az anyukakat.

Nincs ebben semmi furcsa, sokan csinaljak igy.

Pl a batyameknal ugyanez a helyzet, van egy anyuka, aki azon a telepulesen dolgozik, a gyereket minden reggel viszi, o viszi a batyamek fiat is. Ok nem fizetnek erte, de ezt-azt kapnak, amit a batyamek adni tudnak.

Megbeszelheted, hogy a benzin penzbe beszalltok.

2010. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Azért vittük át 3 hét után másik iskolába, mert egyik nap arra mentem érte, hogy lila a füle, mert neki vágták a falnak, szóltam igazgatónak, osztályfőnöknek, ők adtak a verekedős gyerekeknek beírást, de semmit nem láttak állítólag. Másnap arra mentem, hogy a kisfiam remegve vár, hogy "Anya! Lefgotak, elvittek az udvar hátuljába, ahová nem lát a tanító néni, és azt mondták, megb@szlak, amiért beírást kaptunk miattad, de előbb szétverjük a fejdet a betonba!" Szóval megint igazgató, osztályfőnök, és már családsegítő szolgálathoz is fordultam, azt mondták, nem tudnak mit kezdeni, de elmennek családlátogatásra azonnal. Következő napon az orrát verték be, és nálam nem betelt a pohár, hanem túlcsordult!!!!! Kiborultam, és egész éjszaka zokogtam, mert nem tudtam, mit tegyek. A férjem szabadságot vett ki, és nem vittük a gyereket iskolába, átvittük a másikba, ahová fel is vették. Hát ezek miatt vittük át. De ma összefutottam a boltban a tanító nénivel, és mivel a miénk tagiskola, ősztől várják szeretettel a fenntartó iskolában, beszlét az igazgatóval. Szóval probléma megoldva, viszi az iskolabusz. Most ősztől is oda járt volna, de nem volt hely, így aki a mi településünkön lakik, de a fenntartóba íratta be a gyerekét, annak mindnek ide kell járnia. De ősztől átveszik, és akkor szinte háztól házig hozza-viszi az iskola bsuz.

Azért mindenkinek köszönöm a kedves, és akár a bántó hozzászólásokat is.

És természetesen én is a legjobbat szeretném a kisfiamnak, ezért kértem tnácsot.

2010. okt. 20. 15:04
 13/17 anonim ***** válasza:

örülök, hogy megoldódott a problémátok, nekem is az jutott az eszembe, hogy megkérhetnél valakit, aki elvinné a kisfiadat a suliba (szomszéd, ismerős, unokatestvér, nagyszülők, nyugdíjas stb. akiket már előttem is írtak). Bár nem tudom, hogy álltok anyagilag és mennyire lehetett volna ezt megoldani. A lényeg, hogy csak a legvégső esetben vittem volna vissza a régi iskolába, mert ha tényleg ilyeneket műveltek vele, nem hiszem, hogy békén hagyták volna. :(

És szerintem siralmas, hogy ilyen esetben senki nem tesz semmit, csak egy beírást kapnak a gyerekek és ezzel el van intézve minden.

2010. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most akkor marad az uj iskolában,nem kell a régibe visszamennie?Nagyon örülök,ez tényleg borzasztó lehetett.Kezdek félni ettől az iskola dologtól,addig kell tanulnom valami önuralmat,mert ha valaki bántaná a gyerekem tuti szétverném a fejét...
2010. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az utolsó kommentedet,és én-mint szintén több gyerekes anyuka kérdezem-,hogy vissza vinnéd oda a gyerekedet?!De mivel az óvoda szuper,a középsőt nem akarod onnan kivenni?!Magyarul a nagyot beáldozod...ne haragudj,de ez a véleményem.És az nem megoldható,hogy busszal elmegy a nagyfiú a "jó" iskolába?Azt írod,hogy remegve várt a félelemtől.Szerencsétlen gyerek.És ennek semmi köze ahhoz,hogy okos.Akkor is rettegni fog,mert nem 100,hanem 1000%,hogy azok a kölykök megint megtalálják majd.Nem irigyellek a nehéz helyzeted miatt,de,hogy a gyerekemből nem csinálnék lelki roncsot-BÁRMIBE KERÜLJÖN IS-azt tudom.
2010. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel,nincs az az isten hogy oda visszavittem volna a gyerekem.
2010. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akartam visszavinni, ezért voltam kétségbe esve, mit tegyek, mert nem akartam még egyszer kitenni még hasonlónak sem a kisfiamat.

Amúgy anyagilag nem állunk túl jól. Én itthon gyesen, a férjem meg minimálbért kap, és 3 kisgyermekünk van. :S

De az a lényeg, hogy minden megoldódott, és mégegyszer köszönöm a tanácsokat!

2010. okt. 22. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!