Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldják meg a kiadásokat...

Hogyan oldják meg a kiadásokat a sokgyerekes családok?

Figyelt kérdés
Nekünk egy gyermekünk van, kettőt szeretnénk.Úgy gondoljuk hogy a két gyermeknek mindent megtudunk majd adni, továbbtanulás, jogosítvány, nyaralás. Mindketten dolgozunk,külföldön élünk.Jó az életszínvonalunk.De akiknél 3-5 gyerek van és az anyuka nem dolgozik hogy oldják meg a havi kiadásokat? Nem kell nélkülözniük a gyerekeknek? Nyaralni is eltudják a szülők őket vinni stb?
2023. nov. 11. 14:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
Igen sokat lehet spórolni, ha akciósat veszel, tömegközlekedés gyalog mész. Erzsébet táborok, meg az adó kedvezmények államnak hála. Lehet, hogy hülyeséget írok. Kicsi örökölt, a nagytol, kapsz ruhákat, turkálo, ott a kert művelés.
2023. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. A nagy részük nyomorog.
2023. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hát amit az eggyes leír ha ilyen körülmények között kellene élniük a gyerekeknek, használt ruhába járni, ingyen tábor meg csak akciós dolgot veszünk nem azt amit szeretnénk valóban enni/inni stb akkor max 1 gyerekem lenne.
2023. nov. 11. 15:12
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

"De akiknél 3-5 gyerek van és az anyuka nem dolgozik hogy oldják meg a havi kiadásokat?"


Nyilván az apuka keresetéből.

Nekünk "csak" kettő van, de bőven úgy is megélnénk, ha én nem dolgoznék.

2023. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%

Sok gyerekes család, nő otthon a 6 gyerekkel, apuka külföldön csinál valami gyári munkát. A gyerekek pszichésen nincsenek rendben, szerintem éhezés szintjén lehetnek otthon, mert az iskolában/az óvodában mindegyikük úgy teletömi magát, mintha akkor ennének utoljára. A kisebbek az óvodába hányásig ették magukat. Koszos ruhában járnak, gyakrolatilag a putris cigányok szintjén élnek. Kirándulásra szinte semmi pénzt nem kapnak, még egy gombóc fagyit sem lehet venni. Kéregetnének pénzt a többi gyerektől, szinte kinézik a szájukból, ha vettek egy fagyit/sütit/akármit.

Na, nekik nem lesz semmi továbbtanulás, nyaralás vagy besegítés a gyerekek jövőbeli életébe.

Persze, a banknak bármikor bevállalnának egy újabb gyereket. 😅

2023. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
4 es azt addig értem de 2nél több gyereket úgy hogy nem kell nélkülözniük a mai Magyarországi fizetésből.( 1 fizetésből) hogy oldja meg? Logikusan apuka dolgozik, de az mire elég?
2023. nov. 11. 15:22
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

"Logikusan apuka dolgozik, de az mire elég?"


Barátnőm férje bruttó 2 milliót keres, ráadásul home officeban van, havonta kétszer megy fel Pestre. 3 gyerekük van. Azt hiszem, hogy sokan cserélnének velük.

2023. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Oké, de Magyarország 80%a nem így él ahogy a barátnőd férje.Legalábbis én ezt tapasztalom ha Magyarországon tartózkodom.
2023. nov. 11. 15:28
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Vannak tudatos gyerekvállalók, meg azok, akik "ahova isten báránykát adott, ad legelőt is.."-elve szerint élnek.

No az előbbiek jól élnek több gyerek mellett is, az utóbiakknak lehet egy se kellene.

Mondjuk az igények is különbözőek. Én pl: nem tervezek kocsit, lakást adni a gyerekek sejhaja alá. A terv, hogy azt biztosítsam, hogy képes legyen maga előteremteni (megfelelő oktatás..).

2023. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

Én értem,hogy kíváncsi vagy,de miért akarsz turkálni más pénztárcájában?

Mindenki magánügye hogy el,mit enged meg magának

2023. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!