Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok gyerek? Sokan vállalnak...

Sok gyerek? Sokan vállalnak mostanában 4nel több gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól akik 4 vagy több gyereket nevelnek.

Hogy boldogulnak? Mindegyik gyereket tervezték? Mennyire nehéz pl 5 gyerekkel? Család vagy barátok mennyire támogatók? Illetve titeket anyukákat nem visel meg hogy ennyi gyerek van?

Nagy családot akarunk mi is, de annyi, de annyi kérdés merül fel bennem mindig.



2021. júl. 12. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekként szólok hozzá, ha nem haragszol.

Öt közül vagyok a második, és az egyik legnagyobb ajándék a szüleimtől a sok testvér. Persze hátrány, hogy kevesebb a személyes figyelem (ezt a részt másképp csinálnám a saját családomban), de ugyanakkora pozitívum minimum, hogy egymásnak ott vagyunk, ha bármi van, tudom, hogy van a világon minimum 4 olyan ember, akire feltétlen számíthatok, stb.

Anyukám mondja mindig, hogy nehéz volt, meg természetesen szükség volt bébiszitterre és egyéb segítségre is (de ezeket 1-2 gyerek mellett is igénybe veszi rengeteg ember), de nem csinálná másképp, szereti a nagycsaládos létet ő is.

2021. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
20%
jön a családi minden hónapban more, családi adókedvezmény, babaváró hitel!csok, falusi csok, ingyen étkezés iskolában, kedvezményes tömegközlekedés...mi kell még, dikk
2021. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a remek választ kedves #3

Van saját ingatlanunk ami hitelmentes. Van tartalék pénzünk. Nem kell állami segítség köszönjük. A családi pótlék egyenesen a gyerek számlájára menne nem azon élnénk. Jó kerestünk van. Nem is értem hogy egyből sok embernek miért ez jön le. Nem vagyunk kisebbségiek, illetve vallásosak sem. Szóval itt felőlem lezqrva. Köszönöm még egyszer az alpári stílust.

A többieknek köszönöm.

A #2 szól a kérdésem. Nem érezted azt mikor jött egy újabb tesó hogy jajj minek, vagy hogy akkor megint egy...

2021. júl. 12. 15:23
 5/13 anonim válasza:
30%
Ennyire okos vagy és ügyes, de gyakorin vársz erre választ, nyilván minden oké veled:D.Szívesen egyébként!Vicc volt, ha nem jött volna le, de tudd ilyen emberekkel meg ilyen családból jövőkkel fogsz versenyzeni ajövőben az életben meg a gyerekeid is, sok sikert!:)
2021. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
18%

Kedves kérdező, nem kötelező családi pótlékot igényelni ha nem tudnád.


"Nem kell állami segítség köszönjük. "


Jeligére.


Amúgy a többi ugyanolyan állami segítség, mit kell finomkodni?Következetesség elvtársak.A következetesség.Ha valamit szeretek magukban az a következetesség, elvtársak. :D

2021. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Jó, hogy közös célotok a nagy család, de szerintem haladjatok úgy, hogy mindig egyszerre egy, és ha az már bevált és még mindig úgy érzitek, nem teljes a létszám, jöhet a következő. Az embernek sok elmélete van, amíg nem lesz gyereke :) Ne akard átugorni a lépcsőfokokat, amíg járni sem tanultál meg.
2021. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Most teszteltem pozitívat, 4. baba lesz <3

Nagyon boldogok vagyunk és nagyon várjuk. 4 vagy több kicsivel biztos nem egyszerű, nálunk a két nagy már 10 és 8 éves, a legkisebb 10 hónapos és jövő márciusban érkezik a picur.

Ha fiatalabb lennék, biztos szülnék még egyet, de sajnos már nem fog beleférni.

Segítségem nincs egyáltalán, főzök, mosok, takarítok és tanulok is a gyerekek mellett. Nem mondom, hogy unatkozom, de nem cserélnék senkivel. Most azért kicsit bepánikoltam, mikor megláttam a pozitív tesztet mert éppen egy nagyon nehéz vizsga előtt állok, de majd csak lesz valahogyan.

Én azt mondom, hogy ha mindketten szeretnétek, akkor hajrá, én amondó vagyok, hogy minden vágyott gyermeknek meg kell születnie <3

2021. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

4-en vagyunk testvérek. Mind lányok. Soha nem fogom megérteni ezt a kisebbségizést, ráadásul rohadt sértő is. Nem értem miért kell egyből a csokot, meg a családi pótlékot (ami egyébként röhejes összeg) idekeverni. Ha kicsit gondolkodnának az emberek rájönnének, hogy ezeknél jóval drágább felnevelni a gyerekeket /még vajas kenyéren is/. És a nagycsaládos érezze magát szarul, ha kihasználja a kedvezményeket, mert biztos ezért szült. Ugye ezek a nagyon okos emberek nem veszik fel a családit 1-2 gyerekre és ha nekik is jár valami plusz, ők azt köszönik nem kérik stb. Hát persze...


Anyáék szerettek volna egy fiút is, de nem jött össze. Ennyi a titka a 4 gyereknek nálunk...de fúj mit gondoltak.

Ja és soha nem kellett "versenyeznek ilyen emberekkel".

Idióták.


Kérdező, egyetértek a 7-es válaszolóval. Haladjatok apránként, aztán majd látjátok. Mi is minimum 3 gyereket szerettünk volna. Aztán jött egy problémás terhesség, egy nehéz, traumatikus szüléssel, aminek az eredménye egy több emberes gyermek. Ha nem estem volna teherbe fogamzásgátló és szoptatás mellett, akkor maradt volna egyke. Ráadásul a második terhességem is szörnyű...

Szóval nálunk itt a vége.

2021. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. júl. 13. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!