Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolognak tartod,...

Normális dolognak tartod, hogy a szülők "szerelmemnek" hívják a gyereküket?

Figyelt kérdés
Egy anyuka az oviban panaszolta, hogy beszóltak neki, mert egy facebook posztnál azt írta egy képhez, amin a kisfiával van, hogy "szerelmemmel". Tőlünk várt megerősítést, hogy neki van igaza, de nekem őszintén erről elég negatív véleményem van. Be sosem szólnék senkinek miatta, mert nem az én dolgom, de mikor hallom valakitől valahogy mindig elkönyvelem az illetőt idegesítő helikopter szülőnek, aki megnyomorítja lelkileg a gyerekét ezzel a viselkedéssel. Tudom, hogy ez ítélkezés és hatalmas általánosítás egy szó miatt, de tapasztalataim szerint tényleg az ilyen szülők csinálják ezt. Értem én, hogy ez egy olyan fajta szeretet, amire szinte szavak sincsenek, de miért kell összemosni a szerelemmel, ami egy teljesen más fajta érzelem?
nov. 15. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólok be azoknak,akik így hívják a gyereküket,de szerintem nem normális.

Nekem legalábbis az.

Nekem szerelmem a férjem,nem a lányom fiam.

Én max azt mondom nekik,hogy kis életkéim, angyalkáim.

nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
En sem szolok bele, mert az bunkosag. De az ilyentol felfordul a gyomrom.
nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem a hideg is kiráz tőle. 😬

Abnormális

nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Ez szokás kérdése, nagyjából attól függ, hogy melyik országrészben születtél. Mivel nálunk se használják így, nekem is furcsa. De például a "szerelmetes fiam" vagy "szerelmes gyermekem" forma simán előfordul szépirodalmi szövegben (és a szülői szeretetet fejezi ki, nem a gyerek esik szerelembe).
nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom normálisnak. Nem mondok rájuk semmit,de a véleményem megvan.
nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sem normális, de vannak etnikumok, ahol ez elfogadott. Van egy roma ismerősöm, nekik ez természetes, sőt az anyuka a 8 éves fiának a szájára ad puszit. Na, ez számomra már beteges.
nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem használnám, de azért nem borulok ki rajta, ha valaki használja. Nem érdekel annyira. Egy ismerősöm azon van folyton ki, ha valaki életemnek hívja a gyerekét, párját, egészen mély pszichológiai elemzést kaptam, hogy miért, amikor egyszer hallottunk egy ilyet élőben. :D Aki ezt mondja, az nyilván nem szerelmes a fiába, és nyilván nem egyenlő a férje az életével, csak azt fejezik ki, hogy nagyon szeretik. Ha sokat hallja az ember ezt a kifejezést, lehet, hogy ráragad külső hatásra anélkül, hogy mélyen belegondol, hogy mit jelent, amit mond. Ha szívemnek hívod a párod, akkor sem azzal a véres, lüktető szövetcsomóval téveszted össze a házastársad.
nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem... de persze nem szólok rá semmit. Mondja csak, az ő gyereke. Csak magamban gondolom, amit gondolok.
nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

6, ha tudnád...

Egyetemet végzett hófehér értelmiségi munkatársam csókot ad a lányának és szerelmemnek hívja.

nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

A szerelem nem csak a fizikai szexualitással együtt járó szerelmet jelenti. Akiből ez undort vált ki ott baj van a fejben.. Elég korlátolt gondolkodás.

Van az a szerelem amit a férjem iránt érzek. Van amit a fiam. Van amit egy életmóddal járó hobbi felé. Nem kell a szavakon kiakadni. Férjem kiscicámnak is hív pedig nem tart állatnak.

nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!