Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokhoz szól a kérdésem Akik...

Azokhoz szól a kérdésem Akik Soha nem akartak Volna gyereket, De végül engedtek a szülői nyomàsnak és mégis bevállaltàk?

Figyelt kérdés

Hogyan dolgoztàtok fel? Eltudtàtok fogadni, hogy így döntöttetek? Esetleg megbàntàtok a döntéseteket?


Nálunk örökös témàvà vàlt, hogy se én, se a pàrom nem szeretnénk gyereket, és egyke lévén (még csak unokatesóm sincs) ezt nem hajlandóak elfogadni és mamàm màr sírva könyörgött, hogy adjak neki csak egy dédunokàt legalább.

Mi nagyon nem szeretnénk, nem érzek semmi vàgyat rà, se én , se a pàrom, viszont iszonyatos bűntudatom van miatta és pàrszor eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne ha mégis bevállalnàm, hogy boldoggá tegyem a családot és hogy ne haljon ki velem a vérvonal. Nah De en tényleg nem akarok anya lenni... Mi lenne ha nem tudnàm elfogadni a gyereket és mi lenne ha meg is bánnám? Annál nem sok rosszabbat tudok elképzelni, amikor a szülő megbánja, hogy megszülte a gyereket és nem tudja megszeretni...

Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Ki hogy döntött, vagy döntene?



nov. 15. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mások kedvéért ne szülj gyereket! Ha egyikőtök sem szeretne, és mégis belemennétek, abból semmi jó nem sülne ki. Nem kell emiatt lelkifurdalást érezni, a gyerek nem játékszer, ajándék rokonoknak, ismerősöknek. A család nyomására ne rontsd el az életedet.
nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Én az akkori partner miatt nem akartam gyereket, vagyis neki semmiképp nem akartam szülni. Mindkét oldalról jött a nyomás, hogy ideje lenne már. Nagy hiba lett volna.

Te nem akarsz gyereket. A nagymama akar babázni, keressen egyedülálló anyát, akinek pótmamára van szüksége. De ez egy életre szóló felelősség, nem olyan, hogy vegyél vagy ne vegyél kiskutyát a mamának. Sírhat a mama, de a név tovább örökítése nem életcél. És ha elsőre lányod lenne, aki férjhez menve szintén lecserélheti a nevét, akkor meddig szülsz, hogy tuti legyen egy fiú?

nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Se szülői, se nagyszülői nyomásra nem szülnék. CSAK és KIZÁRÓLAG akkor, ha én és a partnerem is szeretnék gyereket és szeretettel, biztonságban tudjuk várni. Kinek lenne az jó?

Az, hogy sírnak, könyörögnek neked, hogy mégis vállalj gyereket, nettó érzelmi zsarolás. Neked nem a mamát kell boldoggá tenned egy gyerekkel, akkor szülj, ha te vágysz rá (meg a párod, természetesen).

nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha a családom ilyen szinten zsarolna érzelmileg, biztos hogy minimálisra csökkenteném velük a kapcsolatot amíg nem hagyják abba. Persze hogy sírnak unokáért/dédunokáért mert nem nekik kell megszülni, éjszakázni vele, szenvedni a kisebesedett mellbimbókkal, végigcsinálni a fogzós időszakot, dackorszakot, és még sorolhatnám. Nekik csak a jó része jut, babusgatják aztán visszaadják neked, így könnyű.

Két gyerekem van, imádom őket, de ha nem vágytam volna az anyaságra én ezt nem bírnám végigcsinálni.

nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát én anyámnak is szültem,persze én akartam de elképzeltem hogy milyen jó nagyi lesz stb. Tehát volt egy jövő képem amiben anyukám végre nagyi lehet ahogy szeretett volna. Na ez borult,nem tud vele mit kezdeni,szereti de még nem vette kézbe,nem vitte sehova csak nézi ahogy rajzol... nem rossz nagymama de nem is jó... képzeld ha nem magamnak hanem neki szültem volna🙄

Ráadásul nálad nagyid rinyál aki pár év múlva meghalna te pedig potyán ott maradnál egy kisgyerekkel,szerintem nem éri meg neked.

nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki bármilyen nyomásnak enged, az idióta :D Röviden és tömören, emellett nagy valószínűséggel ki nem állhatja majd a gyereket, mert nem Ő akarta alapvetően.
nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!