Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik magzati rendellenesség...

Melyik magzati rendellenesség szűrést érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Kicsit elvesztem a lehetőségek számában, és hát elég drágák is, ezért szeretnénk jól meggondolni melyiket csináltatjuk meg.

nov. 17. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Smara prenatalisan csak nagyon indokolt esetben szűrnek.


Niptből azt csinálj, ami tetszik es árban elérhető. Ugyanazt tudják nagyrészt.

nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, tartsd szem előtt, hogy e vizsgálatok nagyrészt azért vannak, mert az aggódó kismamákat könnyű belerángatni és lehúzni őket egy valag pénzzel.
nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez tökéletesen látszik az árakon, viszont még is egy nagyon nagy megnyugvást tud adni. Főleg, ha valaki annyira rá tud stresszelni dolgokra, mint én :)
nov. 17. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Korod? Férjed kora? Volt-e bármi genetikai rendellenesség bármelyikőtök családjában? Én azt javaslom, hogy várd meg a 12. heti genetikai UH-t. Ha ott nincs eltérés, semmi gyanús, akkor elég a sima kombinált (Down, Patau, Edwards). Ha az nem alacsony kockázatot mutat, akkor még mindig tudtok NIPT tesztet választani, azok közül bármelyik jó.
nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Az első gyermekem hat év után fogant, semmiképpen nem szerettünk volna beteg babát, így a Panoráma tesztet valaszottuk. Második várandósságom során az orvosom a Prena tesztet javasolta, elfogadtuk, Sma szűréssel 240-250 ezer forint volt. Azt a nyugalmat, amit a genetikai uh és a genetikai teszten eredménye hozott nem cserélném semmire. 🙂
nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsőnél a sima kombinált jó eredményt hozott, most a másodikat várom, szintén kombinálttal kezdünk, ha az kihoz valamit, megcsináltatjuk valamelyik nipt-et is, ha nem akkor nem.
nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen estem teherbe, emiatt elgondolkodtam hogy el kéne végeztetni. A 12 heti kombinált viszont jó eredményt hozott, dokim ezzel nem javasolt nipt tesztet (hozzátéve, hogy 20 éve biposziára valószínűleg továbbküldött volna, de akkor még nem volt kombinált). Egy tőle független másik helyen se szorgalmazták, akkor se ha ezzel maguk ellen beszéltek. Végül a dokim javaslatára elvégeztettem egy magzati szívultrahagot.
nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

100% garancia nincs, mindig van olyan betegség, amit nem tudnak kimutatni (akár új is lehet).


Nálunk egy nagyon ritka betegséggel született a kisfiam, ezt szűrések nem mutatják ki. Sok ilyen betegség van amúgy,ezt az EÜ rendszer forgatagába kerülés óta látom.


Nálunk rengeteg gyerek van a családban, soha senkinek semmi betegsége nem volt, nekünk sem a férjemmel, tehát ez elég random. Amit tudsz végeztess el, ezt a kommentet arra reagálva írtam, hogy valaki mindenképpen ki akarta zárni a betegségeket.

nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!