Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet független...

Mennyi pénzből lehet függetlenedni 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évesem, és 20 hetes vagyok a kistesóval. Sajnos a férjem viselkedése egyre rosszabb, rosszul bánik velünk, rossz példát mutat a gyereknek is. Nem akarom, hogy ebben nőjjenek fel vagy hogy majd ők is ezt tartsák normálisnak, mert nem az. A jelenlegi fizetésem 300, ha megszületik a kicsi, max 4 órában tudnám vállalni, így nyilván feleződne. Megtakarításom nincs saját, a férjemé is elmenne a végtörlesztésre, és most sem nagyon tudok félretenni, mert rengeteg a kiadás, minden most jött össze. Adjatok tanácsot, mit tudok most tenni, meddig tartsunk még ki? Mennyit gyűjtesek össze, hogy elég legyen a gyerekeknek?
nov. 17. 13:09
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Ja és persze ügyvédre is kell, aki a válást segít intézni. Azt se tudom mennyibe kerül majd, de biztos nagy kiadás.
nov. 17. 13:11
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Lakásod lesz? Ha nem, hol fogsz bérelni (város).


Szerintem a 300.000 nagyon kevés (Budapesten). 200.000 elmegy rezsire és bérlésre, ha meghúzzátok magatokat nagyon, kis gyerekek mellett több is akár.

nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
90%
Nem opció hogy valakihez odaköltözz pl anyukádék hogy egy picit félretudj tenni és lábra állni? Apuka ebbe belemenne hogy lelépj a két gyerekkel? Beszéltél már vele erről? 300K kevés főleg hogy feleződne ahogy írod 4 óra az akkor 150K az egy lakbérre sem elég ha lakást kell bérelned meg attól függ hol :(
nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Budapest vonzáskörzete, kisváros. Saját házunk van, megharcolnám, hogy megtarthassuk. Csak 35-40 a rezsi.

Önként biztos hogy nem menne bele. Még nem is említettem neki, csak még jobban megkeserítené az életünket. Csendben kivárok, amíg kell, aztán lépek.

Sajnos nem tudok máshova menni, a tesóim még a szüleimnél laknak, elég szűkösen. Az egyetlen baratnőmnek meg szintén kisgyerekei vannak, felújítás alatt van a házuk, meg amúgyis mozgalmas életet élnek, tiszta átjáróház van náluk.

nov. 17. 13:32
 5/48 anonim ***** válasza:
81%
Ha 4 honappal ezelott meg olyan szerelmes voltal, hogy gyereket csinaltatok, azert annyira nem lehet rossz a helyezet, miert nem beszelgettek ? Parterapia ? 4 oras munkaval ket gyerekkel nem tudsz megelnio, hazat fentartani.
nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megszületik, már elkezdhető a CSED, az több mint a fizetés, és 6 hónapig jár, utána pedig GYED mellett is lehet dolgozni, így a GYED-hez jönne hozzá a béred, szóval nem feleződne, hanem még több lenne :) Ennek olvass utána.

Ügyvédet fogadni nem kötelező, de ha úgy érzed, elkél a segítsége, akkor persze legyen. (Nekem anno nem kellett.)

nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
15%
5ös na megjöttél más magánéletébe turkálni...Nem az volt a kérdése , hogy mit gondoltok a kapcsolatomról, hanem az hogy hogyan tudna megélni 2 gyerekkel egy fizetésből.A magánéletébe turkálsz könyörgöm..Miért kell eltérni a kérdéstől.?
nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Nem csak szerelemből lehet gyereket csinálni, köszi.

Na igen, a juttatásokkal nem is számoltam. 1 éves korában amúgy már tudnék megint teljes állásba menni, addig kell kihúzni valahogy. A kicsire nem kell majd sokat költeni várhatóan, mert szinte minden megvan a nagyról. Igazából a tartalék teljes hiánya zavar talán a legjobban.

nov. 17. 13:49
 9/48 Derjaderja ***** válasza:
44%
Gyerektartást fog vajon fizetni?
nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. Elvileg kötelező, de többször is olvastam már, milyen praktikákkal húzzák ki alóla magukat a férfiak.
nov. 17. 14:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!