Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet független...

Mennyi pénzből lehet függetlenedni 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évesem, és 20 hetes vagyok a kistesóval. Sajnos a férjem viselkedése egyre rosszabb, rosszul bánik velünk, rossz példát mutat a gyereknek is. Nem akarom, hogy ebben nőjjenek fel vagy hogy majd ők is ezt tartsák normálisnak, mert nem az. A jelenlegi fizetésem 300, ha megszületik a kicsi, max 4 órában tudnám vállalni, így nyilván feleződne. Megtakarításom nincs saját, a férjemé is elmenne a végtörlesztésre, és most sem nagyon tudok félretenni, mert rengeteg a kiadás, minden most jött össze. Adjatok tanácsot, mit tudok most tenni, meddig tartsunk még ki? Mennyit gyűjtesek össze, hogy elég legyen a gyerekeknek?
2023. nov. 17. 13:09
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Jó, hát akkor az osztozkodást még át kell gondolni, meg utánanézni. De köszönöm mindenkinek a segítséget.
2023. nov. 17. 22:38
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Megvárod hogy megszülessen a babád vagy hamarabb lépsz? Remélem nem bántalmaz benneteket.
2023. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Az az anyagiaktól függ. Ezért is írtam a kérdést. Szeretnék mihamarabb lépni, de szeretném előre kalkulálni a dolgokat, hogy minden rendben legyen. Már 2 életért is felelős vagyok a sajátomon kívül, mérlegelnem kell a lehetőségeimet hogy a körülményekhez képest optimális döntést hozhassak.
2023. nov. 17. 22:55
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha bántalmaz és megerőszakol (gondolom erre utal, hogy nem szerelmeből születik a baba), akkor lehet érdemes lenne egy anyaotthonba megpróbálni bejutni. Ott is várólisták vannak ugyan, de talán nem egy év.
nov. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
81%

De, ha te azt szeretnéd, hogy végtörlesszetek, aztán ő pucér fenékkel menjen el a házból, nulla forinttal, az kiforgatás. És te ezt akarod.


A ház felét meg nem tudom, hogy akarnád kifizetni a havi 150 ezredből. Ezt még gyerekvállalás előtt át kellett volna gondolni, mondjuk 4-5 hónapja, mi elött a másodikat is megcsináltátok.

nov. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
67%

20 héttel ezelőtt még annyira normális volt, hogy bevállaltátok a második babát, most meg pillanatok alatt gyökeresen megváltozott a viselkedése?

Érdekes.

nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk, most még 300 a fizetésem, erre biztos hogy adnak elég hitelt, vagy átvállalom a mostanit. A házat nem akarom itthagyni, nekem és a családomnak is rengeteg munkája van benne, ezt nem adom oda senkinek csak úgy. Meg tudom, hogy ezt a körülményekhez képest könnyű fenntartani. Az biztos, hogy a férjem távoztával jelentősen csökkennek majd a kiadások, ebbe eddig bele sem gondoltam, meg írtátok, hogy kapok csedet, gyedet, amikkel szintén nem számoltam, így már nem is olyan kilátástalan a helyzet. Már csak az a kérdés, hogy megtakarítást, tartalékot mennyit érdemes összegyűjteni, kell e egyáltalán a kiugráshoz?


Köszönöm minden kedves megértőnek a segítséget!


A kötözködőknek csak zárójelben jegyzem meg, hogy amit velünk művel, igazából már az első terhességem óta, azt nyugodtan lehet bántalmazásnak, családon belüli erőszaknak nevezni. Persze mindig gondoskodik arról hogy ne legyen nyoma, ne tudjam bizonyítani. Nem akartam ebbe belemenni, meg a részletekről panaszkodni, mert tudom, hogy rosszabb is van ennél. Csakhogy ez sem normális, és nem akarok ebben ragadni, csak mert nem nekem van a legrosszabb életem, ha lehetne amúgy sokkal jobb is.

nov. 18. 22:26
 28/48 anonim ***** válasza:
64%
Ne nevettesd ki magad, 300 ezerre nem fognak csak úgy hozzád vágni milliókat hitel gyanánt, főleg úgy hogy q házon is van hitel gondolom abban is benne vagy, és 20 hetes terhes vagy. Úgy dobálózol itt a 300e forinttal, mintha fogalmad nem lenne arról, hogy az 2 gyerekkel, hitelekkel kb éhenhalni lesz elég. Nem jársz boltba? Nem te kezeled a kasszát? Ha te kezelnéd akkor azt is tudnád mennyi a havi kiadásotok, és mennyi tartalék kellene. A férjed távizásával ( már ha lesz olyan balek, hogy elmegy), nem csak a kiadás lesz kevesebb, hanem a bevétel sokkal. Gondolom a java pénzt ő keresi.
nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
60%

#28 Ismered azt a viccet az ördögökkel?


Ezek a magyarok, ha egy ki akarna mászni a többi úgyis visszahúzza. Oké, tegyük fel túl optimista, mit javasolsz? Maradjon egy olyan kapcsolatban, ahol még néhányszor megerőszakolják és legyen 3,4,5 gyerek?


Csodállak kérdező, szerintem bármennyire is nehéz lesz, meg fogod oldani. Reméljük a családod tud majd segíteni anyagilag a továbbiakban is, meg lehet, hogy kezességet is tudnak vállalni a hitelhez. Ha van családi segítség, akkor én nem várnék, illetve kihasználnám, hogy elviekben a férjed “vagyona”, ha nem örökölt, akkor közös. Próbáld meg rábeszélni az előtörlesztésre és utána válni.

nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
67%
Sehol egy szóval nem írta hogy megerőszakolták. Ha ilyen fennállna az a minimum, hogy én védekezek, nehogy terhes legyek.
nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!