Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet független...

Mennyi pénzből lehet függetlenedni 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évesem, és 20 hetes vagyok a kistesóval. Sajnos a férjem viselkedése egyre rosszabb, rosszul bánik velünk, rossz példát mutat a gyereknek is. Nem akarom, hogy ebben nőjjenek fel vagy hogy majd ők is ezt tartsák normálisnak, mert nem az. A jelenlegi fizetésem 300, ha megszületik a kicsi, max 4 órában tudnám vállalni, így nyilván feleződne. Megtakarításom nincs saját, a férjemé is elmenne a végtörlesztésre, és most sem nagyon tudok félretenni, mert rengeteg a kiadás, minden most jött össze. Adjatok tanácsot, mit tudok most tenni, meddig tartsunk még ki? Mennyit gyűjtesek össze, hogy elég legyen a gyerekeknek?
2023. nov. 17. 13:09
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Azt megèrtem, hogy boldogtalan vagy. De nagyon jò ügyvèdre lesz szüksèged, ha ki akarod harcolni, hogy megtarthasd a közös hàzat, a fèrjed kifizesse a vègtörlesztôt, ès mèg gyerektartàst is fizessen.
2023. nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
91%

Egy kicsit el vagy tévedve, kérdező. Ahogy a 11-es írja, az hogy a férjed kifizesse a házat, meg a tietek is maradhasson, meg gyerektartást is fizessen, abszurd, ezt nem fogod tudni elérni.


Sőt, már azt sem, hogy csak ti maradhassatok ingyen a házban. A fele jár neki, neked vagy ki kell őt fizetned, vagy lakhatási díjat fizetni.


Hogy képzeled egyáltalán, hogy valakit így kiforgatsz a vagyonából?

2023. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Bogica0616 ***** válasza:
100%
A ház akkor lesz a tiéd, ha kifizeted a felét a férjednek. Persze lehet jó fej és nem kér pénzt érte, de kifizetni nem fogja a hitelt szerintem, azt majd neked kell. Gyerektartást jár persze, az összeget a bíróság majd eldönti. Annyit gyűjts ami elég a hitelre plusz a ház felére. Ez a minimum.
2023. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha ki tudod fizetni a férjedet, akkor lesz tiéd a ház. Anyám is azt gondolta, hogy az öve lesz minden, nagyon nagyot koppant. Mivel apám ki tudta őt fizetni a házból, így mennie kellett. Azt képzelte, hogy akkor majd üresre pakolja a házat meg viszi az autókat is, pedig jogsija sincs, mert neki minden jár, de természetesen azt se engedte a bíróság.

Úgyhogy ez nem így működik, ahogy elképzelted.

2023. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát 150 amiből elmegy 40 rezsire nagyon karcsú, még ha ki is tudnád rakni a férjedet. De mint írták is, hacsak nem házasság előtti különvagyonod a ház, nem fogod tudni, tehát a lakhatásotok sem lenne biztosítva.

Szerintem így esélytelen vagy egyedül megélni. Ha 1 év múlva tudsz újra dolgozni, akkor minimum addig rászorulsz a férjed jövedelmére is.

2023. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is csak úgy tudott a házban maradni váláskor (3 gyerekkel), hogy be kellett vállalnia, hogy ő átveszi a fennmaradó hitelt és kifizeti a ház felét is (nyilván a hitelt levonva).


Meg persze az ingóságok felét is vitte apám. Szóval ez nem így megy, kérdező, hogy Te "megharcolsz érte", és akkor apukák kiteszik nulla forinttal a saját tulajdonából. Ezt csak az incelek hiszik a Felnőtt párkapcsolatok témakörben, hogy ez így szokott menni.

2023. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
16%

Na nekem senki ne mondja, hogy ez nem kamu kérdés. Hogy van olyan nő, aki azt hiszi, a férje majd kifizeti a hitelt, otthagyja a házat meg gyerektartást is fizet.


Provokatív kamu, ez tuti.

2023. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Nem akarom kiforgatni. A hitelre valót egy külön számlán gyűjtjük, igazából lassan amúgy is lehetne végtörleszteni. Igaz ugyan hogy arra nagyrészt ő fizet, viszont a hétköznapi költségeket szinte mind én fizetem. Akár abban is benne lennék, hogy hitelt veszek fel hogy kifizessem az ő felét, csak akkor nyilván az megint a megélhetéstől vesz el.
2023. nov. 17. 21:24
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál mire hitelt felvenni? A 150-es fizura nem fognak adni a bankok.
2023. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el vagy tévedve, ha vegtörlesztetek, akkor a ház felét ki kel fizetned a férjednek, ami a mostani felbecsült ár fele, nem az amiért vettétek.(pl: 5 éve negvettétek 12 millióért, most az ingatlanpiacon többszörösét éri, mondjuk 30 milliót, tehát 15 milliót kellene neked kifizetni). Nincs az a bank ,ami 150 ezerre ad 15 millió hitelt. Ahhoz hogy lépni tudj, vagy neki kellene kifizetnie téged, és legalább lenne tartalékod és albérletben nem halnátok éhen. Mert ugye most q 15 milliobol amit a példában írtam nem kapsz lakható ingatlant. Persze az összeg az csak fals, de egy fél ház árából általában nem veszel másikat.
2023. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!