Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki számára nyűg és teher a...

Aki számára nyűg és teher a gyerek, és sokszor idegbeteg velük, annak nem lett volna szabad gyereket vállalnia, mert nem való szülőnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az imént dobta fel a Facebook ezt a cikket, és nem olvastam el, hanem a kommenteket olvasgattam, és az emberek 90%-a azt írta, hogy a legtöbb szülőnek egyáltalán nem kellett volna gyereket vállalnia, mert látják és tapasztalják, hogy csak nyűg és plusz teher nekik.


nov. 25. 09:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Vele*
nov. 25. 09:46
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, manapság minden a szülő hibája, a valóságban viszont van olyan gyerek, aki egyszerűen kezelhetetlen. Ő valóban nyűg és teher a szülőnek és őt nyilván nem vállalták volna, ha tudják, hogy ilyen lesz. Akinek szobanövény típusú gyereket adott a sors, az azt hiszi, csak a nevelésen múlik, pedig gyerek személyiséggel születik és az vagy passzol a szülő egyenisegevel, vagy nem.
nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem azért sok esetben a véleményalkotás a rosszindulatú.

Van egy mondás: mindenkinek jár, hogy ne a legrosszabb pillanatai alapján ítéljük meg.

Ha megnézed az ilyen cikkek indoklást, gyakran olyan dolgokkal támasztják alá, hogy xy-nak nyűg a gyerek, amiből inkább az derül ki, hogy amikor az illetővel találkozott, akkor fáradt, frusztrált, türelmetlen volt.

A pedagógusokkal szoktam még hasonló borzalmakat olvasni. Ha nem tudsz 9 hét szabit kivenni, ha nyári táborba küldöd, ha nem tudsz valamit épp megcsinálni pl kézzel jelmezt készíteni, akkor szegény gyerek, csak nyűg.

Nem kell ennek felelni. A szülők többsége manapság túlterhelt, fáradt. Sokaknak nincs segítségüket. Rohanó, sznob a világ, sok a problémás gyerek (adhd, autizmus stb).

Ettől még nem lesz nyűg nekik a gyerek csak nincs mindig mindenki top formában tökéletes formavigyorral.

nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Eltekintve attól, hogy az ilyen videók elég provokatívak, ELÖRE senki nem tudhatja, milyen szülö LESZ BELÖLE! Akkor derül csak ki, ha már a gyerek OTT VAN! Ugyanis egész más valaki más gyereke maximum néhány órában, meg más, amikor a gyerek napi 24 órában veled van, éveken keresztül.
nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Én 2 éve a poklok poklát élet meg, mert nem alszik a kislányom jól, nappal pedig pörög.

Néha gyűlölöm az életem.

Most nagyon nagyon rossz passzban vagyok ebben a pillanatban.

Kilátástalan a helyzet és nem lehet tudni mikor lesz vége.

Ezt nem tudhattam előre.

Hogy túlmozgásos rosszul alvó gyereket kapok és ilyen mocsok módon nem fogom bírni.

Egy szobanövény gyereknek lehet én lennék a legjobb anyukája a világon és boldog lennék, mint még soha.

nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre tudni, hogy milyen lesz.
nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

"Egy szobanövény gyerek"

Van fogalmad, hogy a értelmi sérült magatehetetlen gyerekre mondják, hogy szobanövény?

Amellett biztos hogy nem mosolyognál édesen.

nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

7!


Ha idézet, akkor pontosan tedd: "szobanövény típusú" volt amit írtam. Az is nyilvánvaló, hogy nem ertelmi serult gyerekre céloztam, tehát q hozzaszolasod kifejezetten kötözködés

nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

#7 szobanövény gyereknek hívjuk irigykedésből a nyugodt gyerekeket.

Amikor lerakod és úgy elvan, mintha ott se lenne.

nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Szomszédom az autista lányomat szobanövényezte le és irígykedett, mert csak annyit látott, hogy ha kimentünk az udvarra, az enyém jött mellettem csigatempóban és minden interakció nélkül bámult ki a fejéből. Nem játszott másokkal, nem kellett futni utána, nem kellett leszedni a kerítésről. Csak azt nem értette, hogy pont ezért mentünk ki, hogy legyen egy kis nyugtom, mert a külvilágtól befordult, megijedt, lelassult, otthon meg a hajamat téptem az életveszélyes mutatványaitól, a sikítástól, önbantalmazastól...stb.
nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!