Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki számára nyűg és teher a...

Aki számára nyűg és teher a gyerek, és sokszor idegbeteg velük, annak nem lett volna szabad gyereket vállalnia, mert nem való szülőnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az imént dobta fel a Facebook ezt a cikket, és nem olvastam el, hanem a kommenteket olvasgattam, és az emberek 90%-a azt írta, hogy a legtöbb szülőnek egyáltalán nem kellett volna gyereket vállalnia, mert látják és tapasztalják, hogy csak nyűg és plusz teher nekik.


nov. 25. 09:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

De azt hogy értitek, hogy "kezelhetetlen gyerek"?


Szerintem nincs olyan gyerek, amelyik a 18 év alatt egyetlen egyszer sem fogadna szót a szüleinek vagy tenné meg azt, amit kérnek tőle.

nov. 25. 12:59
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

"De azt hogy értitek, hogy "kezelhetetlen gyerek"?

Szerintem nincs olyan gyerek, amelyik a 18 év alatt egyetlen egyszer sem fogadna szót a szüleinek vagy tenné meg azt, amit kérnek tőle."


Nyilván van olyan, hogy egyszer szót fogad, de alapból az elvaras az, hogymax egyszer ne fogadjon szót. Kicsiként mondjuk elszalad, direkt homlokegyenest az ellenkezőjét teszi annak, amit kérsz. Nagyobbkent hazudik, lop, csal, nem tanul. Ilyenek. Akinek nincs gyereke, vagy a már említett szobanövény típus, és itt konkrétan azokra gondolok, akiknel semmi ertelmi fogyatékosság/autizmus/akármi nem áll fenn, hanem szimplán jó természetű gyereke van, az mind azt hiszi, a szülő hibája, hogy olyan a gyerek.

nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ez már más téma, de szerintem a cikkben, amit csatoltam, nagyon sok félremagyarázás van.


Lehet, hogy nem is a szülő éli meg nyűgnek, hanem azzá teszik a körülmények, mondjuk ha nagyon kevés segítsége van, azaz 90%-ban egyedül marad a problémáival.

Ha a munkaidő legalább fél 5-ig tart, de még utazni is kell, akkor mégis hogyan érhetne oda 4-re a szülő az óvodába (az van írva a cikkben, hogy az óvónő azt mondta, nem jó a gyereknek napi 10 óta az oviban)?


Ne vigye a szülő a gyereket betegen az oviba, de viszont a munkahely sem tűri a sok betegálllományt.


Nyáron csak 2-3 hét szabija van a szülőnek, de a nyári szünet 10 hét, viszont a nagyszülő is dolgozik, oda sem tudja tenni a gyereket.


Úgyhogy szerintem a legtöbb szülő nem a gyerekét éli meg tehernek, hanem szarok a körülmények.


Csak azt nem értem, hogy a kommentekben meg hogy jön ide az, hogy aki nem mindig van topon, az nem való szülőnek. 🤷

nov. 25. 13:48
 14/19 anonim ***** válasza:

Így van, egyáltalán nem kellene mindenkinek.

Sajnos a gyakorlatban nem igazán lehet kivitelezni, de jó is lenne előszűrni, hogy ki alkalmas és ki nem. Ezzel szemben a propaganda pont az, hogy semmi nem számít (sem az alkalmasság, sem a körülmények) csak szülessen a gyerek, hogy utána mi lesz. Az lényegtelen

nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
27%
Ha a gyerek kezelhetetlen az a szulo hibaja, mikben vagytok....
nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15-ös, na ez az, hogy biztos hogy nincs olyan gyerek, kezelhetetlen..

Ráadásul egy gyerekpszichológus azt mondta az egyik videóban, hogy egy gyerek sem születik rossznak.

nov. 26. 09:32
 17/19 A kérdező kommentje:
Nincs olyan gyerek, amelyik kezelhetetlen*
nov. 26. 09:32
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak olyan van, akit annyira nehéz még szaksegítséggel is nevelni, hogy azt mondják ra, hogy kezelhetetlen.

Máris jobb, mi?

Mondd hány gyereket neveltél már fel?

nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"15-ös, na ez az, hogy biztos hogy nincs olyan gyerek, kezelhetetlen.."


Hány gyereked van? Ezek közül hány van túl a kamaszkoron?


"Ráadásul egy gyerekpszichológus azt mondta az egyik videóban, hogy egy gyerek sem születik rossznak."


Tenyleg? Mások meg máshogy látják

nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!