Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért hangoztatják,...

Manapság miért hangoztatják, hogy "mennyi rengeteg lemondással, áldozattal jár egy gyerek"?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy akik megbánják a gyerekvállalást, nem magát a gyereket bánják meg, hanem a sok lemondást, áldozatot, amit értük kell hozni.
nov. 25. 10:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam mi vár rám.

Nyilván azt tudtam, hogy kevesebbet lehet menni bulikázni, de azt h gyakorlaitlag választanom kell az alvás és a mosogatás között, azt nem.

A gyerek mellett semmit nem lehet megcsinálni (2 éves), soha nem lehetett.

2 hetente mosok hajat alvás helyett.

Ha BÁRMIT szeretnék csinálni, csak úgy lehet ha még kevesebbet alszok.

Főzni éjfélkor...

2 év alatt egyszer csináltam nagytakarítást, éjjel 3kor feküdtem le. Azóta inkább 10ezreket fizetek h valaki megcsinálja legalább havonta 1x...

Fizikailag és mentálisan épülök lefelé.

A gyerek apja az, aki munka után nekiáll a háztartásnak amennyire ideje és ereje van.

Vannak kupis szekrények, amiket tudom h majd 5 év múlva át lesz pakolva ha a gyerek iskolás lesz.

Mennék én kirándulgatni meg programozni ha nem szédülnék a kialvatlanságtól.

Gyötrelmes is tud lenni a gyerekvállalás, ha nehéz gyereket kapsz és kideül h full alkalmatlan vagy erre a terhelésre.

nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Én 30 felett vállaltam gyereket, addig úgy érzem megcsináltam mindent amit szerettem volna, rengeteget utaztam, több területen dolgoztam, nagyon szabadon éltem. Mikor elhatároztam, hogy szeretnék gyereket, tudtam hogy ennek vége és így készültem. Természetesen lemondásokkal jár, de nincs semmilyen hiányérzetem, hogy valami kimaradt. Most ennek van itt az ideje. Amúgy én sok mindent elég lazán fogok fel, nem ülök itthon egész nap, sokat mozdulunk ki együtt és a gyerek nélkül is. Nem jelent gondot másra bízni, én abban hiszek, hogy mindenről nem kell lemondani, nem kell mindent a gyereknek alárendelni.
nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom anno, mikor megszülte a gyerekeit, a 4 hónapos csecsemőt dobta oda az első szembejövő vénasszonynak, aki vállalkozott eme nemes feladatra. Kvázi idegen volt, látásból tudták kicsoda. Mikor a gyerekek nagyobbak lettek, akkor a nagyszülők vigyáztak rájuk, adott pillanatban ott is laktak, mert a szülők dolgoztak. Soha nem kellett sem egy tartós éjszakázást (ugye akkor divatos is volt ráb@szni a síró csecsemőre az ajtót, hadd szokja, hogy a kutyát nem érdekli), sem egyes mérföldköveket megélnie (szobatisztaságra szoktatás például), mert mindig volt körülötte több személy is egyszerre, akik vállalkoztak erre a maguk régi, a mai szemmel akár bántalmazónak is tekinthető módszereikkel.

Na, ezért jár több lemondással manapság egy gyerek. Mert egyrészről nem bízod rá az első szembejövő idegenre, itt gyakorin is olvasni, hogy sokszor még családon belül is gondot okoz, akár apukának is ott hagyni. Másrészről nem hagyod sírni, nem vágod rá az ajtót, nem veréssel, vagy megalázó módszerekkel tanítod meg neki a társadalmi normákat, hanem qrva sok türelemmel.

nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13-as, de nem is az a normális, ha a verik és pocskondiázzák a gyereket, annak csak terápia lesz a vége..
nov. 25. 16:39
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se és most se nagyon lehet erről beszélni. Pusztán többször jön szembe a neten, mint a fonóban, meg tollfosztáskor
nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez TÉNY :) Azzal jár, csak amíg rózsaszínbe csomagolják a szrt, sokan elhiszik, az király.


Nem az.

nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!