Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nyomatékosítsam a...

Hogyan nyomatékosítsam a családban, hogy tilos az édesség adása a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Még csak terhes voltam, mikor felhoztam a témát otthon, kB majdnem kiröhögtek, hogy majd adnak neki titokban.. Most 7hónapos a pici, újra elmondom, de nem várok más reakciót.
nov. 29. 20:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Mi lenne ha nem megtiltanád, hanem megkérnéd őket normálisan? Mint felnőtt a felnőttet…
nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Jaj ezzel én is küzdöttem. Nem nagyon lehet annál jobban nyomatékosítani, minthogy elmondod újra és újra.

Én megpróbáltam nekik elmagyrázni, hogy ilyen pici babábak nem szabad semmi ilyesmit adni, mert csak most ismerkedik még az ételekkel, ízekkel.

nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem győzködni kell őket. Nem bízod rájuk és kész.
nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
Nem veszel igénybe senkit ingyen bébiszitterként, mert senki felett nem állsz, hogy utasítgasd, megtilts nekik valamit, miközben azok szívességet tesznek neked.
nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk se értettek a szóból, aztán amikor hozták, megköszöntem és hozzátettem: úgyis ott fog rohadni a szekrényben.

Azóta nem hoznak.

nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Akiről tudtam, hogy tojik arra amit mondok arra nem bíztam rá.
nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Azon kívül, hogy mondod és nem adod oda neki, ha mégis hoznak? Passz. Én mondjuk nem bíznám rá olyanra, aki az ellenkezésem ellenére titokban ilyesmivel etetné. Anyósom is adott volna, de elég értelmes asszony ahhoz, hogy meg lehetett vele beszélni. Később az lett a kompromisszumos megoldás, hogy házi és nem túl édes süteményt kaphat tőle egy keveset. De ekkor már nagyobb volt és direkt úgy sütötte, hogy ne legyen agyoncukrozva. A távolabbi rokonoktól kapott csokikat, cukros egyebeket meg elsüllyesztettük a szekrényben. Pont az hiányzott volna egy pörgős babának.
nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem tiltanám, hanem mértékkel engedném. A gyereknek se jó, ha totálel van tiltva tőle. Nalunk is volt anno ilyen semmi édességet a gyereknek anyuka az oviban. Az ő gyereke nem kaphatott konkrétan még Mikulásra se. Az ő csomagjába csak gyümölcs kerülhetett. Ovis szuletesnapkor nem adhattak neki a tortából az óvónők.... Iskolaban raszokott a kéregetésre, az összes zsebpénzét édességre költi.
nov. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

ilyen kicsinek nem kell csoki ,de az ovis korban már lehet neki adni ha nem akarod hogy soha ne kapjon egy falatott sem .

nálunk nem volt tiltva csoki mai napig nincs tiltva.

csak a rossz minösėgü csokik vėgzik szemėtben.

nov. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposnak akarnának csokit adni? Mert nálunk is ment a poénkodás, hogy a nagyi lesz az, aki agyon kényezteti, ha nem leszek ott, mondhatok bármit... Most 1,5 éves a kislányom, tényleg agyon kényeztetik, de 80%-ban betartják amit kértem, a maradék 20-ban meg lelazultam, mert tudom, hogy nem kontrollálhatok én mindent és mindenkit az életében.
nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!