Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csoki, cukor, édesség megszünt...

Csoki, cukor, édesség megszüntetése?

Figyelt kérdés

Itt van olyan aki teljesen kizárta, a cukrot, csokit stb a háztartásból?

A hétköznapokon nincs is gond.

De gondolok itt pl mikulásra vagy húsvétra. Mert ugye szülinapot, karácsonyt lehet, mert ott úgy is kap ajándékot.

De ezen a két ünnepen ti mivel váltottátok ki a csokit? Nem eszik fel egyszerre, de szeretném kiűzni a csokit. Esetleg egy-egy csoki belefér. De mit raktok az ablakba? Mert ugye pl oviban is az megy, hogy jajj kinek mennyi csokit hozott a nyuszi stb. Itt nem lesz rossz a gyereknek? Vagy h ezt szokta meg, ezután nem ez lesz? Ki hogy csinálja? Na meg a családot hogy győzzem meg? Hogy ne vegyenek csokit.



2021. ápr. 14. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy nőttem fel, hogy ezek csak Húsvétkor voltak elérhetőek.

Helyette volt folyamatosan házi lekvár és kompót, meg gyümölcs és zöldségek. Ha nem akartunk normális kaját enni (ebéd, reggeli, uzsonna, vacsora), akkor a gyümölcsös tálból falatoztunk, vagy pucoltunk magunknak karalábét, répát, fejtettünk magunknak borsót (nagyon fincsi édes és ropogós és zsenge), vagy téptünk néhány sóska levelet a kertből.


Emellé mindenféle cukros lötty tiltva volt nálunk. 11 éves voltam, amikor életemben először kóstoltam kólát.


Szerintem jól csinálták a szüleim. Nem tudom, hogy ma ezt meg tudnám-e tenni.

2021. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően nem hiszek a teljes tilalomban, ha pl heti egyszer van csoki, akkor húsvétkor se érdekes meg máskor sem. Viszont amúgy nekünk a nyuszi most homokozó játékot küldött. A mikulas egy játszó sátrat meg egy műanyag szerszámot amivel apával együtt tudnak barkacsolni. De hat ez lehet Lego, társas, kártya, hinta stb. Attól függ mekkora a gyerek.
2021. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Túlzásba esel.

Ezzel csak azt éred el, hogy bárhol, ahol nem tudod kontrollálni (óvodában, nagyszülőknél stb.) teljesen rá lesz cuppanva a csokira.

2021. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Apróbb tárgyi ajándékot hozhat a nyuszi vagy a Mikulás. Én így szoktam, plusz egy pici csokinyuszi, meg egy kinder tojás (és a főtt tojásokból festek neki párat). Sajna a rokonságból így is összegyűlik sok minden.

De nekem nem csokis a gyerek, vagyis kb az első 2 nap eszi, utána már nem. Még a mikulásaink is megvannak.

2021. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Mikulás csomagban nekem gyerekkoromban még volt mogyoró, dió, mandarin, a csoki mellett.
2021. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Azt ugye tudod, hogy ezt max.addig lehet kivitelezni, amíg nem jár oviba? Ott kb.hetente lesz valakinek szülinapja tortával vagy édes keksszel (attól függ, mit enged az ovi), és akkor a tied is kapni fog belőle.
2021. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen kizarni szerintem nem lehet. Ne a zabalasrol szóljon az ünnep, és persze semmilyen taperteke nincs a csoki sk, de attól még finom, és néha az élvezet kedvéért eszünk, ezt is meg kell tanulnia a gyereknek, ahogy a mértékletesség is. Persze ha 4 évesen 40kilo a gyereked, akkor nem kérdés, hogy ki kell zárni az edesseget, de ha normál súlyú gyermek, aki mozog, akkor néha-néha szerintem megengedheto, főleg szülinapot, húsvétkor, Mikuláskor.


Egyébként Béres Alexandra egy interjúban mondta, hogy náluk otthon pl sosincs csoki mert nem vesznek, de vendegsegben nyugodtan megkostolhatjak.


Ha mindenképp ki akarod váltani, akkor én az olajos magvakat ajánlom - a mandula önmagában, vagy piritva is finom, mogyoró, pisztácia, vagy akar sült gesztenye. Gyümölcsot is adhatsz, akár szárítva is, persze kalória értéke nagyobb, mert szárított, de hozzaadott cukor nélkül készül, pl a szárított almakarikakbol készült csipesz egy kis fahéjjal megszorva isteni finom.


Az is fontos, hogy ha eddig csokit csokival ettetek, akkor ne hirtelen tölts be mindent, hanem fokozatosan, mondjuk fél év alatt változtass a szokasaitokon. Plusz ti szülők is legyetek jó példa a gyerek előtt étkezés, mozgás terén. De mint mondtam, fontos megtanulnia, hogy a csoki nem bűn, élvezeti forrás, de semmi bajod nem lesz tőle, ha megeszel egy keveset, viszont ne egy táblával és nem minden nap.

2021. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Amikor gyerek voltam nálunk semmi édesség nem volt elérhető a lakásban, se cukros üdítők. Néha volt túró rudi, amit édességnek lehet nevezni. Gyümölcsöt zöldséget vagy joghurtot nassoltunk. Édesség, üditő csak ünnepekkor és zsúrokon volt, meg persze a nagyszülőknél. Szerintem ez jó módszer volt, mert most se igénylem az édességet, nem is tartok itthon, ha gyerek lesz, ez nem fog változni, szerintem ugyanúgy fogom csinálni mint a szüleim.

Szerintem nem kell teljesen kizárni az édességet, mert cukorra a szervezetnek szüksége van, meg mégis egy szülinapon mi a bánat legyen torta helyett? Évi pár alkalommal, mikuláskor igazán belefér, szerintem túlzás amit csinálsz. Nem fogod tudni elzárni a csokitól, mert suliban majd vehet a büfében magának, osztálybulin, zsúrokon biztos lesz édesség, nem fogod tudni meggyőzni az összes szülőt, hogy a te kedvedért csak sajtos rudat vigyenek a farsangra.

2021. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk Mikulásra csak az oviból kaptak 1db csokimikulást, itthon mandarin, mogyoró, kis alma, színezőkönyv, mese CD, kis doboz lego és könyv volt a csomagban. Húsvétkor az óvodában kis locsolókannát kaptak kibélelve zöld papírfűvel benne egy tojás alakú krétával. A kertben a nyuszi hímestojásokat és apróbb ajándékokat dugott el (papírsárkány, playmobil, play doh tojásformájú tartóban stb), volt még 1 kisdobozos gyümölcslé és kis zacskós rágcsa.

Mi csoki és ragacsos cukrok helyett inkább együtt sütünk süteményt. De ha vhol vendégségben vagyunk és van csoki akkor ehetnek. Nincsenek teljesen eltiltva.

Óvodában nálunk kb fele-fele arányban hoznak süteményt+gyümölcsöt illetve reggelit (zsömlét, sajtot, felvágottat, paprikát, uborkát, paradicsomot) szülinap alkalmából. Ez azért van mert itt reggelit amúgy nem ad az óvoda, azt alap esetben minden gyerek visz magával. Németországban lakunk.

2021. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Fiam tej allergiás az étcsokit meg nem szereti. Egy fajta van amit megeszik, azt kapja. És ez így elég neki. Sztem nincs oda úgy a csokiért.. Ellenben a gumicukor a kedvence, de az ugye cukros
2021. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!