Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2gyerekes szülők miért kérdezi...

2gyerekes szülők miért kérdezik állandóan hogy mikor jön a második gyerekünk?

Figyelt kérdés

Fiam betöltötte a 3.évet és “folyamatosan” kapjuk a kérdést hogy mikor lesz második? Lesz második? Stb stb főleg akiknek már van 2gyerek…..

Kicsit idegesít már… főleg hogy nincs tervbe még egy gyerek


dec. 1. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Igazából már arra is gondoltam hogy ennyire nehéz 2gyerekkel,várják hogy nekünk se legyen könnyű 😃

Igaz kicsit furán hangzik,de elgondolkodtam mikor egy ismerős panaszkodott hogy nem bírja már 2gyerekkel,rá 1hónapra kérdezte meg hogy nekünk mikor lesz?😃

dec. 1. 13:13
 2/13 A kérdező kommentje:

Szintúgy egy másik pár ….

Megszületett a 2.gyerek

Ahogy össze futottunk egyből megkérdezték (amíg egy gyerek volt nem kérdezték meg sosem…fura)

dec. 1. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, ugyanis én ezt soha nem tapasztaltam, ugyanis MINDENKI kérdezgetett, nem csak a kétgyerekesek.

Sőt, azóta, hogy kettő van se álltak le. Mindenki kivétel nélkül felhozza.

dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen kérdéseket miért nem azoknak teszik fel az emberek, akik ezzel "zaklatják" őket? Náluk jobban senki sem tudja a választ. Lehet hogy csak magukból indulnak ki, úgy gondolják mindenki 2-3 gyermekben gondolkodik.
dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehet egyszerű érdeklődés? Valamiről beszélgetni akar?

Nem tudja, hogy neked nem esik jól a kérdés? Azt hiszi vagytok olyan kapcsolatban, hogy megkérdezhesse? Mások is szokták kérdezni, és csak ő is fecsegni akar? Ezt inkább nekik kellene feltenni, vadidegen honnan tudja, hogy xy miért kérdi?

Miért nem kommunikálsz határozottan, érthetően? Ha egyszer valakinek már válaszoltál, 2.jára már csak elég annyit mondani, hogy Pirike, ezt már múltkor megbeszéltük. Pont.

Ha zavar a kérdés, mondd, hogy nem szeretnél erről beszélni. Miért? Nem vagy köteles válaszolni. Nem akarod megindokolni. Szintén pontot lehet tenni. Ha még 1x felhozza, szintén válaszolhatod, hogy már megbeszéltétek. Mondd, hogy nem lehet veled ilyen témában beszélgetni.

Van, akinek van ez a fecsegő elméje. A gondolkozás nélküli beszéd. Ami eszébe jut, ki is mondja.

Üdv, egy 2 gyerekes anya, aki sosem kérdezett még senkit erről. Introvertáltnak is néznek, akkor meg az a baj.

(A nem bírja már a 2 gyerekkel téma még, hát tudod minden pillanatban változnak az érzelmek. Van, hogy én is a falra mászok tőlük, de nem ez az alap.)

dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Elmondom neked részletesen, hogy miért kerdezik. Mert nem tudnak veled miről dumálni, azért. Jössz szembe az utcán, már előre elkezdek gondolkozni, mi a francot kérdezzek, mert az időjárás eléggé unalmas téma. Odaérsz: Szia! Hogy vagytok? Mit kérdezzek, nem is dolgozik, vagy dolgozik a postán, arról meg mit kérdezzek, hogy milyen a posta? Megvan! Akinek van egy gyereke az utána sokszor szül még egyet, kis korkülönbséggel. És akkor adja magát a kérdés: lesz következő baba? És te nyugodtan azt valaszolhatod, nem lesz, mert egyet terveztünk.
dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy gyerekünk van, nem lesz második. Nem az a baj, ha kérdezik, felőlem kérdezzék. Az a baj, hogy a "nem, nem lesz még egy" kijelentésem után firtatják csesztetnek, megmagyarázzák miért lenne jó. Menjenek a francba.
dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Én meg azt nem értem egyeseknek miért esik nehezére válaszolni egy kellemetlennek megélt kérdésre szépen és határozottan annyit, hogy Margitka ne haragudj, de erről nem szeretnék beszélni.

Tőlem is kérdezték már a második gyereket többen, és valahogy nem tört bele a nyelvem abba a válaszba se, hogy szeretnénk, amikor újra alkalmasnak érezzük magunkat rá.

Most kettő van, ha kérdeznek harmadikról, mindig megmondom, hogy nem szeretnénk harmadikat. Ha bárki folytatná, akkor egyszerűen csak ismételném magam, hogy értem, de nekünk akkor se lesz harmadik.

Nem olyan nehéz, próbáld ki.

dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyilván megkapja a kérdésre a választ,hogy nem szeretnénk többet

Viszont nemfogom megkérdezni hogy miért kérdezi…😃 élő beszélgetésben érdekes lenne szerintem

dec. 1. 13:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk még az első sem született meg, a hasamban van, mégis mindenki azt kérdezi, hogy és hány év múlva tervezünk testvért? Mi is csak egy gyereket akarunk/tudunk vállalni, ezt mindig meg is mondom, ha olyan kérdezi (a többinek meg azt, hogy ne haragudjon, de semmi köze hozzá), de így is folytatják, hogy de az úgy unalmas, meg ha neki több van, elmondja hogy csak az x. után lesz a család igazi család...
dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!