Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érzi, hogy le van...

Más is érzi, hogy le van nézve, mert anya?

Figyelt kérdés
Szóval úgy érzem, hogy most nagyon sokan vannak, akik nem vállalnak gyereket. Nekem ezzel semmi bajom, teljesen megértem. Viszont úgy érzem, hogy a mai világban, már el is kell rejteni a gyereket szinte, mert velük már nem is lehet teljes életet élni. Tényleg ciki manapság gyereket vállalni?
dec. 4. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy ez így lenne. Csak itt a gyakorin tűnik úgy, a való életben az emberek többsége akar gyereket. Inkább az a ciki, ha nem.
dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nincs ilyen érzésem.
dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Maximum szerintem azért, mert nem dolgozik éppen az anya, ha otthon van a gyerekkel. Legalábbis az én környezetemben vannak emberek, akik konkrétan szamolják a napokat mikor megyek vissza dolgozni, mintha ha ez bármennyire is befolyásolná az ő életüket.
dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Miért van az az érzésem, hogy ez egy korábbi kérdéssorozat új köntösben?
dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4 mert az,azonnal észrevenni

Nem értem honnan szed ilyen baromságokat.

Soha az életben nem nézett le senki mert anya vagyok.

Biztos megint a Reditten olvasta...

dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

4-es, szia, nem én vagyok a kérdező, ha rám gondolsz.


Amúgy igen, manapság tényleg nagyon divat lett a gyerektelenség, amivel az ég világon nincs is semmi baj, minden elismerésem annak, aki bevallja, és időben rájön, hogy nem való neki gyerek, és alkalmatlannak érzi magát a gyereknevelésre, több ilyen ember kellene.


A gond az, hogy szinte mindenki csak a negatív dolgokat emeli ki a gyereknevelésben, mindenhol az folyik, hogy a gyerek nyűg és teher, a terhesség & szülés borzalom, és mindenki szarul éli meg, a gyerek születésével megszűnsz létezni és egy idegbeteg, hisztis hárpia leszel, mert a gyerek kikészít idegileg, nincs rá garancia, hogy boldogságot fog neked okozni, és még sorolhatnám.



Egyébként meg olyan érdekes, hogy a társadalmi berögződés egyáltalán nem ez, mert egy csomó ismerősöm babát vár.

dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy azért lenne valaki lenézve, mert anya, nem tapasztaltam ilyet. Amit viszont igen, hogy aki "túltolja", arra furán néznek. Ilyesmikre gondolok, aki telehányja az instáját, fb-ját minden nap azzal, hogy a gyereke egy igazi csoda. Még a gyereken száradt a magzatmáz, mikor már kint volt a sztorijában, hogy anya lett. Nem tudsz vele úgy meginni egy kávét, hogy látványosan ne szoptatna, kendő meg minden nélkül, mert a szoptatás egy szentség és ezt mindenkinek látnia kell, ha akarja, ha nem. Nem lehet véleményed, mert ő mindent tud, és jobban, hiszen ő szült már. Nem szülhetsz császárral, mert "az nem igazi szülés". Nem tudsz szoptatni? Hát akkor gáz vagy.


- Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt tudok több embert is az ismerősi körömben, akikre furán néztek emberek. De lenézve soha senki nem volt, még a gyermektelenek által sem. Nem gondolom, hogy ez egy berögződött dolog lenne.

dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ok nélkül nem néz le senki csak és kizárólag azért, mert anya vagy és gyereked van. De ha úgy érzed lenéznek, érdemes lehet magadba nézni, hogy miért lehet ez.

Én egy tudatosan gyerekmentes nő vagyok, és teljesen őszinte leszek. Alapvetően semmi bajom nincs az anyákkal, ha tudják hol a helyük, és ezt a pozíciót normálisan kezelik. Én pl Azokat az anyákat nézem le, akik mindenhol bedobják a 'gyerekem van'/anya' vagyok kártyát, csak azért, hogy pl előbbre jussanak, előnyt szerezzenek stb.

Pl állok a postán hogy gyorsan befizessem a csekkeket mielőtt melóba megyek, erre odapofàtlankodik egy nő, kezében a 3 éves forma utódjával, hogy engedjem előre mert neki gyereke van és siet. Mondom nekem ehhez semmi közöm, a magánügye, és én is sietek, + én voltam itt előbb, szóval várja ki a sorát. De hasonló esetek történtek már velem bankban, és boltban vásárlásnál is. És a környezetemben is több gyerekmentes barátnőm járt hasonlóan.

Aztán Mikor az étteremben ahova menni szoktunk a férjemmel a házassági évfordulóinkat ünnepelni, és a hely közepén egy csaj előveszi a mellét 30 ember előtt, és ott szoptatja a gyereket ahol mások esznek, olyan feltűnési viszketegsége van, hogy még egy kendővel se képes letakarni magukat, és a mosdóba sem megy ki vele ahol nem mellesleg egy pelenkázó rész is van az előtérben, ahol vígan lehet kulturáltan szoptatni.

Aztán pl a korábbi melóhelyemen, ahonnan az undorító kivételezés miatt jöttünk el többen is. Hogy az anyuka elmehet előbb, nem kell ledolgozni( majd megcsináljàk a többiek) mer'a gyereke....ide jöhetnek a tetszőleges kifogások... Az anyuka nem tud túlórázni mer neki gyereke van, hogy az anyuka nem tud szombaton bejönni mer neki gyereke van és a család. Hogy mindig azok vállaljanak túlórát akiknek nincs családja= egyeseknek ez egyenlő azzal hogy ha gyereked nincs akkor a lőtéri kutya se vár otthon, nem baj ha van férjed, nem baj ha hulla fáradt vagy és pihenni akarsz, neked nem kell az, úgyse lehetsz olyan fáradt mint a SZENT ANYÁK.😂

Szóval némelyik nagyon nagyon túltolja a szerepét.

Aztán ott vannak azok az anyák akik nyomorba, penészes/fűtetlen/lyuk putriba 1-2 szobába egy rakásra ellik az 5-6-8 gyereket úgy, hogy kajára alig futja. Igen, az ilyeneket is lenézem mert felelőtlenek. És azokat is akik csak megcsinálták, de a nevelés az már nem megy, és emiatt az ő gyerekeik pl másokban tesznek kárt.

dec. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8-as jól összefoglalta.
dec. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-assal zömében egyetértek úgy, hogy már van gyerekem. Ez nem egy privilégium, amiért mindig előnyben kell részesíteni, de egy kicsit túltolva érzem ezt a kommentet is.

7 évet dolgoztam mielőtt megszületett a gyerekem. Nálunk pl. simán alap volt, hogy magunktól vállaltuk be azokat az időszakokat a családosok helyett, amikor az ember a családjával van. Pl. nálunk karácsonykor, szilveszterkor is ügyelet van, vezetőként mindig megkérdezzük szeretnének-e cserélni és az egyedülállók/gyerektelenek lazán odaállnak önként, hogy ők elviszik a szentestét, aztán éppen lehet egy családos áll oda, hogy ő viszi a szilvesztert, mert most úgysem mennének sehova... Mint vezető is sokáig vállaltam a másik vezető társam helyett ezeket az időszakokat, mert tudtam, hogy mennek hozzá a gyerekei, unokái egész napokra. Nekem is volt programom, de mégis más, mint amikor az ember közelében már gyerekek is vannak. Szóval normál helyen ez nem privilégium és nem kimondott elvárás, hanem empátia alapú egyéni/csapat döntés és bennem miért ne lehetne annyi empátia, hogy nem csak a saját érdekeimet nézem?

Ugyanígy, ha gyerekkel ülök a gyerekorvosnál és jön egy anyuka a láthatóan sokkal betegebb gyerekével, aki hisztis, nyűgös, őt is simán előre engedem, mert nekünk az a plusz 10 perc nem kerül semmibe, az ismeretlen anyuka lelke viszont lehet egy picit könnyebb lesz, amiért nem kell ott nyugtatgatnia a gyerekét ennyivel tovább...

De, gyerek nélkül is előre engedek bárkit a boltban, ha ő csak egy terméket vett én meg 147-et és mögöttem áll a sorban.

Nem minden ennyire fekete és fehér. Emberek vagyunk és nem 100% önző programmal ellátott gépek.

És akkor hogy a kérdésre is válaszoljak, ezekszerint én nagyon jó környezetben élek. Sosem találkoztam lenézéssel, amiért gyerekem van (a gyakorit leszámítva, de ettől most tekintsünk el :D), sőt... én különböző helyeken (boltban, patikában, stb.) is sokszor tapasztalom, hogy tolnának előre, csak mert ott van a gyerek velem. Nem szoktam élni a lehetőséggel, ha nem nagyon erőszakos az illető. :)

dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!