Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki nem szoptatja, vagy...

Ha valaki nem szoptatja, vagy szoptatja de csak 1 hónapig és nem is ad anyatejet a babájának, csak tápszerrel eteti a születésétől fogva, akkor ennek milyen hatásai lehetnek a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Később ez valahogy megmutatkozik a gyereknél,hogy csak nagyon kevés ideig, mondjuk 1 hónapig kapott anyatejet?

Milyen tünetei vannak az anyatej nélküli táplálkozásnak?

Miben lesz más az a gyerek akit 1 évig szoptattak, mint az akit 1 hónapig szoptatott az anyukája?



2012. jún. 22. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Semmiben. Három hetes koráig tudtam szoptatni a lányom, sajnos egy betegség miatt elapadt a tejem, de az égvilágon semmi különbség nincs közte, és a tovább szoptatott babák között.
2012. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát engem kb. 1 hónapig szoptatott az anyám, a tesómat meg majdnem 3 évig. De semmi különbség nincs köztünk és nem is volt...
2012. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
A lányom kb 2 hetes kora óta kapott tápszert is, mert abszolút alig volt tejem. Kb 2 hónapos koráig kapott nyatejet, de csak napi 1x reggel, a többi tápszer volt. Most 2,5 éves, nagyon ügyes, okos, rátermett, akaratos, semmi mellékhatása nem lett annak, hogy nem szoptattam sokáig. Egyik kis barátnőjét, aki 1 hónappal idősebb nála, az anyja másfél éves koráig szoptatta, de a két lány között semmi különbség nincsen, se testi, se szellemi. Szerintem nem a tejen vagy tápszeren múlik a gyerek későbbi teljesítménye, hanem azon, hogy mennyit van vele foglalkozva.
2012. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sókristály ***** válasza:
78%
Az enyémek mindannyian sokáig anyatejesek voltak, a barátnőm egyik gyerekét sem tudta szoptatni. Semmi különbség nincs közöttük.
2012. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Most nem az anyatej ellen szólók, mert az a legjobb tényleg a babának. Csak sok helyen olvastam, h az anyatejes babák "okosabbak" meg hogy gyorsabban tanulnak forogni, mászni stb.... ez nem így van! Mindkettő genetika, alkat kérdése. Fiam anyatejes volt, 6-7 hónaposan kezdett kúszni-mászni; a lányom tápit is kapott, ő már 6 hósan mászott,felült, felállt.
2012. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Én két hónapig szó szerint szenvedtem a szoptatással, de akkor is olykor tápszert kellett adnom neki, mert nem volt elég, aztán végül betegség miatt két napig nem szoptathattam, és fejni sem tudtam, ez alatt az idő alatt el is apadt a tejem.

Nem látom, hogy a fiam betegesebb lenne, mint más gyerekek, sőt, nagyon ritkán beteg. Két éves koráig hírből sem ismerte a betegséget, bölcsis korában volt egy időszak, hogy havi rendszerességgel kapott el valami vacakot, de a második évben már ezzel sem volt gond, most a oviban meg egy év alatt talán ha három alkalommal hiányzott betegség miatt, de azok is olyan dolgok voltak, amik még a legjobb immunrendszerű gyerekeket is betámadják közösségben (pl. bárányhimlő, kötőhártya gyulladás).


Szerintem egyébként az, hogy ki mennyire hajlamos betegségeket elkapni, az leginkább egy örökletes dolog. Én is az a típus vagyok, aki évente kétszer náthás, és ennyi.

2012. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Engem sokáig szoptatott az anyám,párom egyáltalán nem - semmi külömbség közöttünk!
2012. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Engem sokáig szoptatott az anyám,párom egyáltalán nem - semmi külömbség közöttünk!"


Bocsáss meg, tudom, tudom, csak elírás, de nagyon kitört belőlem a röhögés. :D

2012. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Semmi különbség,anyatejes gyerekkel is lehetnek problémák,nehezebben tanul,diszlexiás stb,később kezd el járni,forogni.Ugyanígy egy tápszeres gyerek is lehet osztályelső és matekzseni,9 hónaposan meg elindulhat.

Ez nem a táplálásuktól függ.

2012. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

11 hónapig tudtam szoptatni a fiamat, erős, jól fejlett kisgyerek, de extrán beteges, egész télen légúti fertőzésekkel küszködtünk, elég egy kis szellő, és másnap már össze is van ragadva a szeme, nagyon könnyen megfázik stb.

Ennyit az immunvédelemről...

2012. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!