Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor most hogy is van ez az...

Poci-maci kérdése:

Akkor most hogy is van ez az apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Már annyi helyen nézegettem és mindenhol mást írnak róla!

Kell fizetni érte? Ha igen mennyit?

Mikortól lehet ezt megcsináltatni és hol?

Mi kell hozzá?

Tényleg kell illetéket is fizetni?


2010. okt. 21. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Maga az apasági nyilatkozat az ingyenes. Illetéket majd a közjegyzőnél kell fizetned, ő kiállít egy papírt, hogy egyikőtöknek sincs bejegyzett élettársi kapcsolata mással.
2010. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj ne már! Nem kell semmiféle ügyvédi papír és nem kell fizetni senkinek semmit!


Meg kell keresni a helyileg illetékes anyakönyvi hivatalt.

Felhívni őket, időpontot kérni és megkérdezni, hogy kell-e vinni az Anyukának igazolást arról, hogy hajadon-e vagy lesz olyan kedves az anyakönyvezető ezt megnézni a központi nyilvántartóban? Ha ő beszerzi akkor nagyon rendes, ha nem megkérdezed, hol tudod ezt beszerzeni. (általában polgm. hiv. irodába kell bemenni)

Fog kellene egy SZAKORVOSI igazolás a terhesség tényéről, a fogantatás feltételezett időpontjáról és a szülés várható időpontjáról. ( ha mondod a nőgyógy.nak hogy apaságihoz kell, fogja tudni mit kell ráírni)

Aztán a megadott időpontban Apával együtt és minden személyes irattal (szig, lakcímkártya) és a te kiskönyveddel elmentek az anyakönyvezetőhöz, aki egy csomó papírt fog nyomtatni, amit aláír az Apa, Te és ő 3-4 példányban. Egy marad ott, egy Apának egy Neked.

Ez teljesen INGYENES, NEM KELL MENNI ÜGYVÉDHEZ_JEGYZŐHÖZ STB.

2010. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A fent leírtak akkor igaz, ha születés előtti nyilatkozathoz kell.

Szülés után már valóban fizetős, annak menetét viszont nem tudom.

2010. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen majd csak dec végén jan. elején fogok szülni és ahány helyen keresgéltem annyi félét írtak!

Köszönöm a válaszodat így most-már tiszta!

2010. okt. 22. 06:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit!


De szerintem már most nyugodtan el lehet intézni, és akkor ez is le van tudva.

Én a napokban fogok szülni, de mi már augusztusban megcsináltattuk!


Minden jót!

2010. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen viszont kívánom és boldog babaázást!
2010. okt. 22. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdezd meg a kórházban, hogy is van ez. Egy barátnőmnek kikötötték, hogy 1 hónapnál ne legyen régebbi az apasági nyilatkozat, amit visz. Bosszankodott is miatta, hogy az utolsó hónapban kellett emiatt szaladgálni.
2010. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Uhh szegény!

Köszike neked is a választ!

2010. okt. 22. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!