Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbségről vélemények...

Kis korkülönbségről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalataira lennék kiváncsi akinek a gyerekei között kb.másfél év korkülönbség van.

Milyen eleinte, esetleg mikor már nagyobbak? Mik az előnyei, illetve hátrányai a kis korkülönbségnek?

Igazából minden tapasztalatra kiváncsi vagyok.



dec. 20. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz. Pokoli nehéz

Már maga a terhesség is nehéz volt. Egy totyogó mellett semmit nem tudtam pihenni, akármennyire is szükségem lett volna rá.


Aztán mikor meglett a kicsi, a nagy iszonyú féltékeny lett.

Lehetetlen volt összehangolni az altatásokat. Valamelyik mindig a háttérbe szorult.

Segitségem nem volt, így itthon kb csak a muszájt csináltam meg, ami engem lelkileg megviselt.

Felváltva éjszakáztam, mert mind a ketten keltek éjjel.


Aztán jött a dackorszak. Egyik durvább volt, mint a másik. Isteni volt.


Olyan 4-5 éves korára a kicsinek mindom azt, hogy könnyü lett velük.


Annyi előnyt tudok mondani, hogy összenőttek, imádják egymást. Illetve, hogy én egyszerre letudtam a babázás dolgot.

dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen egyetértek. Bár 3 gyerek között 2-2 év van, én is ezeket tudom elmondani.
dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Annyi, hogy nekem tudtak egyszerre aludjon és mindig csak egyhez keltem éjjel.
dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek között 2 év van, most 8 hónapos a kicsi. Nos, tényleg baromi nehéz sokszor, bár nem gondolom, hogy +1 év korkülönbséggel sokkal könnyebb lenne, max. annyi, hogy akkor fél napig oviban lenne a nagy, így egy gyerek lenne itthon.


Vannak jó napok és vannak pokoli rossz napok. A jó napokon nem nagyon van muszáj-házimunka, egyszerre alszanak délben és ilyesmi. A rossz napokon reggel ki kell pakolni a mosogatót, főzni, mosást berakni, nyűgösek, az egyik akkor sír, mikor a másikat alatti kéne, egész nap megy a ramazuri.


Néha elgondolkodom, jó ötlet volt-e a kis korkülönbség, mert nem vártam, hogy ilyen nehéz lesz, de már így alakult. Amúgy nincs féltékenység, a nagy imádja a kicsit, csak ahhoz ne nyúljon, amivel éppen játszik.

dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt olyan vészes. Bár a terhesség az igen, az kemény volt totyogó mellett.

A kicsi nekem nappal mindig kézben akart lenni, így persze a nagyot ellátni nehézkes volt, de pl játszani kb az egész nap ott volt. Most egy "csomaggal" a kezemben vagy mellkasomon azért sokmindent tudtunk csinálni.


Hatalmas előny nekem az volt, hogy a nagy nem járt közösségbe, egyrészt nem kellett a babát minden reggel és délután utaztatni, másrészt alig voltak betegek, a kicsi babakorában összesen 1x.


Mi a férjemmel akkor főztünk, takarítottunk mikor itthon volt, 8 órás munkarendje van.


Nem mondom, az első év nehéz volt, de annyira nekem nem, mint itt sokaknak.

dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Tesómnak 2 év van köztük, heti 1x jön takarító és 2x babysitter. Ha tudsz csak velük foglalkozni, mikor egyedül vagytok, úgy nem vészes, maximum unalmas. Ha úgy kell valahogy a házimunkát is megoldani, az kimerítő tud lenni.
dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Bocsánat az idepofatlankodasert, engem még csak vár a helyzet nemsokára (20honap lesz a 2 gyerkőc között, 2 hónap múlva szülök). Szóval csak figyelem a kérdést.

Szerintem nagyban függ a gyerekektől is - az idősebb erettsegetol (pl az én fiam 12honaposan már járt önállóan, 15honaposan 50 szó volt az aktív szókincse, most másfél évesen már mindent ismétel, 2 nyelven, 13 hónapos korától jól alszik éjjel is, nappal is). Persze korántsem önálló, nem szobatiszta, de kezd nagyon ügyesen egyedül enni, egyedül játszani.... Több ismerősöm gyereke csak 17-18honaposan kezdett járni, még cicizik, nem beszél, éjszaka sokszor ébred. Ilyen gyermekkel szerintem nehezebb (már a terhesség része is)... Én pl igyekszek napkozben azt a 2 órát, amíg alszik, pihenessel tölteni, ez ad erőt, hogy aztán megint bírjam estig a strapát.


Persze félek, hogy szülés után jön a haddelhad, hogy a fiam majd kifordul önmagából, regresszió a esik, féltékeny lesz, nem tudok majd napkozben pihenni.... De vannak pozitív példák is. Ördög Nóri Pl. A 15honapos korkulonbsegre azt nyilatkozta, élete legjobb döntése lett volna, ha ők döntöttek volna, de ugye a kisebbik teljesen váratlanul jött... Azt mondta, a második gyereknél minden a helyére került, sokkal lazább, rutinosabb volt, minden érzett bénasága elszállt, és mindenkinek csak ajánlani tudja a kis korkulonbseget, pedig őt is mennyit riogattak, hogy milyen szörnyű lesz (ezt meg akkor mondta, mikor picik voltak a gyerekek).

dec. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két év van köztük, iszonyú nehéz. Főleg az eleje. Ha nincs semmi segítség, nem igazán fog menni. Ez a legfontosabb, legalább az elején. Idővel könnyebb lesz. Nálunk sajnos testvér féltékenység is volt, ezért is fontos, hogy tudj sok időt tölteni kettesben a naggyal. Igazából ez a hátrány, előny, hogy ha "összenőnek", akkor tudnak együtt játszani, le van tudva a gyerek vállalás egy kalap alatt.
dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 azért Ördög Nórinak elég nagy supportja van,babysitter,bejárónő..nem mondom,hogy így persze sima ügy lenne,de határozottan jobb helyzetben van,mint az átlag magyar anyák zöme.
dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es, nem tudom, de a riportban mondja, hogy segítsége nem igazán volt, mert az anyukája még dolgozott... Persze igen, még tudja fizetni a bejarónőt, stb, de amúgy egy csomó ember az ismerőseim közt foglalkoztat takaritonőt, több, mint gondoltam volna, csak ugye nem beszélnek róla másoknak. Én is tervezek az első fél évre takaritonőt fogadni.
dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!