Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6-7 év korkülönbség, tapasztal...

6-7 év korkülönbség, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az a jó, ha ilyen 1-2 év a különbség a picik között, mert jobban együtt nőnek fel. De én nem hiszem, hogy elbírnék 2 vagy 3 pici gyerekkel. Én nem hiszem, hogy képes lennék rá. Ezért arra gondoltam, hogy az 1. után akkor jönne a 2., amikor már kicsit önállóbb, kb mikor suliba megy. Csak félek, hogy így sose lesznek jóba a tesók. Szeretném, ha kiskorba nem is, de később mindig számíthatnának egymásra, segítenék egymást, igazi testvérek lehetnének. De egyszerre egynél több babakorúra ovisra nem hiszem, hogy tudnék figyelni, vigyázni. Nekem jobb lenne, ha az első már nagyobb lenne. De ha ez így nagyon rossz lenne, ártana a testvériségnek, akkor kitalálok valami mást.
2021. jan. 10. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

7 év van bátyjám és köztem. Kiskorunlban is játszottink együtt, foci, biciklizés, bunkerépítés. De igazán jó tesók akkor lettünk mikor már kamasz voltam. Most mind ketten családosok vagyunk. Napi kapcsolatban állunk. Mindig számíthatunk egymásra.

2 pici tényleg nehéz (ikreim vannak) és egy 5 ~ves.

Most a nagylány sokat sehít, de nem játszik aktívan az ikrekkel (10hósak)egyenlőre nem tud mit, de szereti őket. Megérti h most ne sikongasson, vagy nem tudok pattanni, mert etetek stb

2021. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Köztem és a testvérem között 6 és fél év van, sose játszottunk együtt sajnos. Egy 10 éves nem fog játszani a 3 és fél éves testvérével, és 16 évesen se fog játszani a 10 éves kistesóval, mert ő kamasz, a 10 éves meg kiskamasz.
2021. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor talán nem számít annyit a kor.

Az van, hogy szeretném teljesen megélni velük a babakort.

Persze utána is foglalkozni kell velük, nyilván, de ha 2 pici van, akkor nem tudnék igazán ott lenni mindkettőnek.

Nem tudom hogyan magyarázzam, amit érzek.

Egyesével szeretném a babakort/oviskort velük.

2021. jan. 10. 20:17
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi #2, akkor nem tudom.
2021. jan. 10. 20:17
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Köztünk testvéremmel 5,5 év van. Még gyerek voltam, csak púp voltam a hátán, nem tudtunk soha együtt játszani. Amikor kamasz volt, rengeteget veszekedtünk. Csak miután elköltözött lett jobb a kapcsolatunk.

Gyerekeim között 3,5 van. Se nem kicsi, se nem nagy korkülönbség. Amióta a kicsi elmúlt 1, rengeteget játszanak együtt. Most 1,5 és 5 évesek, szét se lehet szedni őket, állandóan együtt játszanak. Nagyon összenőttek, pedig fiú-lány páros és a lány a nagyobb.

2021. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Páromnak 8 év van a testvérével. Kb távoli rokon szinten van a kapcsolattartasuk, és ahogy meséli, gyerekkorukban sem álltak közel egymáshoz, inkább zavarta minden életkorban a bátyját.

Nekem két testvérem van, 1 és 7 év van köztünk. Az 1 évvel fiatalabb hugommal kb ikrekkent nőttünk fel, felnőttként sokáig együtt éltünk, a fiatalabb hugommal is jó a kapcsolatunk, de vele mindig más eletszakaszban vagyunk, kicsit tyukanyoskodunk felette.

Nekem másfél év van a gyerekek között, szeretnék még gyereket, de én is várok amíg a nagyobb sulis lesz mert én is merlegeltem hogy így van energiánk.

Szóval szerintem egyben kell nézni, hogy az egész családnak jó legyen, de azért szerintem minél közelebb állnak korban a gyerekek annál több közös elmenyuk lehet.

Azt meg úgy is lehet látni az első gyerek után hogy milyen a turokepessegetek :)

2021. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Köztünk 11 év van, én 21, tesóm 10. Szerintem nem az életkoron múlik, hogy számíthatnak e egymásra a későbbiekben,jó kapcsolatuk lesz-e, vagy sem. :)
2021. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
A tesóm és köztem 2 év van, soha nem játszottunk együtt, rengeteget veszekedtünk és felnőttként sem jó a kapcsolatunk. Pont ezek miatt nem tervezek én sem kis korkülönbséget, mert nem garancia, hogy jóban lesznek. Nekünk pedig energiában -szintén mint nálad kérdező, úgy érzem nem fér bele 2 kicsi- jobban megfelel a nagyobb korkülönbség. De az is lehet, hogy egyke marad. Várom a hú de vágyok még egy gyerekre érzést.
2021. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Akkor igazából mindegy, úgy látom, mert ilyen is, olyan is van. Semmi sem garancia. Akkor inkább várok.

Ha nem lenne elég türelmem a két picihez, az rájuk is kihat.

Ha egyesével babázok, úgy jobban tudok külön foglalkozni mindkettővel. Jobban meg tudom értetniy hogy mennyire fontos a család, a testvériség.

Ezt biztosan tudom, viszont azt nem, hogy mit kezdenék két picurival.

Szóval egy pici és egy nagyobb pici lesz:)

Kivéve ha közbeszól a sors, akkor azt elfogadom:)

Köszönöm mindenkinek:)

Boldog babázást és új évet mindenkinek:)

2021. jan. 10. 20:47
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Az én nővérem közel 7 évvel idősebb nálam. Gyerekként, tiniként vagy fiatal felnőttként nem igazán álltunk közel egymáshoz. Mindketten harmincasok voltunk már, amikor lelkileg egymásra találtunk, és kibogoztuk a múltunkat. Most is kicsit furcsa lenne pl. megölelni, a testvéri intimitás még mindig hiányzik, de mára már kifejezetten értékesek vagyunk egymás számára, és mély, lelkizős beszélgetéseink is vannak.

A nagyobbik két lányom közt 6.5 év van, ők nagyon más tesók, mint mi voltunk a nővéremmel, abszolút körődnek egymáshoz, pedig ők örökbefogadással lettek tesók. A nagyobbik kb. 10 éves koráig szerettek együtt fürdeni, máig szeretnek olykor együtt aludni, sokszor mondják egymásnak, hogy "szeretlek", meg "te vagy a legjobb tesó", összeölelkeznek, játékból birkóznak, meg minden. Emellett persze egy csomószor egymás agyára mennek, de nagyon szeretik egymást. A legkisebb és középső között viszont 3 év a korkülönbség, ők totál össze vannak nőve, nekem ez a korkülönbség tűnik abszolút ideálisnak.

2021. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!