Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-5 év korkülönbség tapasztala...

3-5 év korkülönbség tapasztalatok vélemények?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

3,5 nálunk tökéletes, összenőttek, jókat játszanak.

5 év testvérem és köztem sok volt.

2022. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sok, főleg ha lány a nagyobb és fiú a kisebb.
2022. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
*nálunk a lány a nagyobb (első voltam)
2022. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
4 év van a gyerekeim között. Nekünk teljesen ideális volt. Önálló már a nagy, a kicsire is jut idő. Igaz, sok betegség hazajött az oviból, de nem okozott úgy gondot. Főleg mert mi inkább a náthára vagyunk fogékonyak, nem a lázas betegségekre.
2022. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

A 3 még határeset, az 5 már sok szerintem.


Mi 4en vagyunk tesók. 5-5-2 év különbségekkel.


Mikor én 5 voltam, hugom akkor született. Sosem abban a korszakban voltunk, hogy együtt játszunk. Én már mondjuk 10évesen tarsasozni akartam, ő még babázni 5 évesen.

Vagy késöbb, 15 voltam, akkor kezdtem bulizni járni, ő még akkor is csak a babait öltöztette, vagy könyörgött valami "dedós" játékért.


Hugom és öcsém közt ugyan ez. Ők sem játszottak sosem együtt.

Most, hogy én 30, hugom 25, öcsém 20 évesek, most lett olyan viszony, ami jó testvéri viszonynak mondható. Kisebbik hugom 18. Ők viszont az öcsémmel az elejétől kezdve 1 hullámhosszon voltak. Mindig együtt játszottak, a mai napig imádják egymást. Köztük a legerősebb a kötelék négyünk közt.


Én épp ezért vállaltam 2,5 év különbséggel a gyerekeimet.

2022. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És nektek milyen volt így nevelni? Nekem 3nál kevesebb az túl kevés lenne, két olyan kicsivel egyszerre nem bírnék. Jó lenne ha a nagyobb már némileg önállóbb lenne.
2022. máj. 26. 23:51
 7/10 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.


Én ha ujrakezdhetném is így csinálnám.


Nekem pl nincs segítsegem. De a 2 gyerek mellett simán viszem a háztartást, főzök minden nap, es a délutanok is szabadok.


Most kicsit nehéz, a nagy dackorszakkal küzd, a kicsi fogzik.

De igy sem panaszkodom

2022. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ja, ha az a kérdés, hogy neked mi a jó, akkor minél nagyobb korkülönbség, vagy ha nem is vállalsz többet.
2022. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem akkor inkább 4 év. Ha 5 év lesz közöttük, a kisebbik még mindig sok odafigyelést igényel, mikor a nagyobb kezdi az iskolát. Bár attól függ 6 vagy 7 évesen kezdi... Nálunk pl tök jó lesz, hogy 2,5 éves lesz a kicsi, amikor a nagyobb közel 7 évesen sulizik. Ennyi idősen már nem önveszélyesek annyira, hogy pl amíg tanulni kell a naggyal, addig ellesz a kisebb is.
2022. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
3 gyerekem van, mindegyik között 5 és fél év lett pont. Nekem nagyon ideális, nem csinálnám máshogy. Én alkalmatlan lettem volna egyszerre két pici gyereket ellátni, és megviselt volna, hogy nem tudom megadni nekik azt, amit még igényelnének. Így mindegyik mellett maximálisan ott tudtam lenni, amíg babák voltak vagy nagyon kicsik. Nekem is jó volt, mert imádom ezt a babakort és így jól elhúzva élvezhettem ki. A nagy simán játszik a középsővel, a középső pedig babázik a kicsivel. A nagy és a kicsi között 11 év van, na Ők nem fognak összenőni, de ez érthető is.
2022. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!